ID.nl logo
Huis

Nieuwe berichten opvolger iPhone SE

Nieuwe berichten uit China spreken over de opvolger van de iPhone SE. De goedkopere iPhone zal begin 2018 op de markt komen.

Dat meldt het Chinese Economic Daily News. In augustus van dit jaar werd al een nieuwe Wistron-fabriek in India geopend, waarvan men vermoedde dat deze voornamelijk goedkopere en oudere iPhones zou produceren zoals de iPhone SE en iPhone 6.

Nieuwe markten

Chinese nieuwsmedia bevestigen deze eerdere vermoedens. Volgens Economic Daily News wil Apple met de iPhone SE 2 opkomende markten bestormen met een goedkoper model. Dankzij merken als Oppo, Honor en Xiaomi loopt het marktaandeel van Apple de laatste jaren in Azië sterk terug - de gemiddelde smartphone in India kost minder dan 250 dollar.

Apple zette bewust een nieuwe fabriek neer in India. Niet alleen moeten winkels in India 30% van hun voorraad uit India zelf halen, ook kunnen iPhones uit de desbetreffende fabriek goedkoper in het land van herkomst worden verkocht.

Verwacht wordt dat de nieuwe iPhone SE 2 vanaf begin 2018 verkrijgbaar zal zijn. De prijs begint bij ongeveer 412 euro, wat iets duurder is dan de huidige iPhone SE.

©PXimport

Specificaties

Of die hogere prijs ook betere specificaties met zich meebrengt is onbekend. Het is dan ook niet duidelijk of de iPhone SE 2 weer een cosmetische kopie wordt van de iPhone 5S.

Dit jaar kreeg de iPhone SE geen volledige upgrade, maar wel meer opslag. Het instapmodel kreeg 32GB aan opslag in plaats van 16GB en het model met meer opslag kreeg 128GB in plaats van 64GB. Verwacht wordt dat de iPhone SE 2 dezelfde opslagmogelijkheden krijgt.

Belangrijk

Waarschijnlijk krijgt de iPhone SE 2 geen Face ID of de mogelijkheid om draadloos op te laden zoals de nieuwste modellen van Apple. Dat maakt de nieuwste iPhone van Apple echter niet minder belangrijk. India is een razendsnel opkomende markt, maar de gemiddelde smartphone kost daar minder dan 250 dollar. De smartphones van Apple zijn doorgaans 3 tot 4 keer zo duur, waardoor het voor het techbedrijf uit Cupertino lastig is om voet aan de grond te krijgen in India.

In landen als India zijn oudere iPhone-modellen doorgaans populairder dan het nieuwste model, simpelweg omdat een iPhone in dergelijke landen peperduur is. Met de komst van de iPhone SE boorde Apple vooral in die landen een nieuwe markt aan door een goedkoper toestel aan te bieden. Ten tijde van de release van de iPhone SE in 2016 was de iPhone 6 - een toestel uit 2014 - de populairste iPhone in India.

▼ Volgende artikel
Samsung voorziet alle oled-tv's en gamingmonitoren van Nvidia G-Sync-compatibiliteit
© Nvidia / Samsung
Huis

Samsung voorziet alle oled-tv's en gamingmonitoren van Nvidia G-Sync-compatibiliteit

Alle nieuwe gamingmonitoren en oled-tv's van Samsung die in 2026 worden uitgebracht zijn compatibel met Nvidia G-Sync. Met deze techniek wordt de verversingssnelheid van het beeldscherm gesynchroniseerd met de framesnelheid van de grafische processor van Nvidia.

De synchronisatie zorgt voor minder haperingen tijdens het spelen van games. Samsung-modellen die compatibel zijn met G-Sync zijn onder andere de OLED S99H, S95H, S90H en S85H en de nieuwe Odyssey G6-gamingmonitoren (G60H, G61SH).

 Kevin Lee, Executive Vice President van de beeldschermafdeling van Samsung: "Ons doel is eenvoudig: altijd en overal een geweldige game-ervaring bieden, wat je ook speelt. Met nieuwe innovaties voor oled-tv's en ‑gamingmonitoren bieden we meer power en precisie en een immersievere ervaring voor elk type speler.”

Monitor met  1.040 Hz

 De Odyssey G6 27-inch gamingmonitor is Samsungs eerste scherm met een verversingssnelheid van maar liefst 1.040 Hz en wordt aangedreven door Dual Mode. Dankzij deze functie kunnen gamers schakelen tussen ultrahoge framesnelheden in HD-resolutie en native QHD-prestaties tot 600 Hz, voor de helderheid, de snelheid en de responsiviteit die nodig zijn voor razendsnelle, precisiegedreven gameplay.  

Gaming op oled-tv's

Ook Samsungs oled-tv's van 2026 zijn gebouwd voor gaming met hoge prestaties. De S99H, S95H en de S90H ondersteunen refresh rates tot 165 Hz, de S85H zelfs tot 120 Hz, voor vloeiende bewegingen en een lage latentie bij snelle gameplay. De nieuwe line-up is overigens niet alleen compatibel met G-Sync, maar ondersteunt ook AMD FreeSync Premium Pro, voor stabiele, HDR-gamingprestaties op pc- en consoleplatforms.

 In de oled-line-up van dit jaar wordt verder de HDR10+ ADVANCED-functionaliteit geïntroduceerd, het next-gen HDR-formaat dat de helderheid, het contrast, de vloeiendheid en de kleurnauwkeurigheid verbetert voor alle soorten content. Ter ondersteuning van een optimale kijkervaring zijn de modellen S99H, S95H en S90H voorzien van Samsungs eigen Glare Free-technologie, die reflecties vermindert zonder afbreuk te doen aan de oled-beeldkwaliteit. 

Bekijk andere Samsung-producten op Kieskeurig.nl:

▼ Volgende artikel
SpaceX van Elon Musk koopt xAI voor 250 miljard dollar
© SpaceX
Huis

SpaceX van Elon Musk koopt xAI voor 250 miljard dollar

SpaceX heeft voor 250 miljard dollar xAI, het bedrijf achter X (voorheen Twitter) en ai-assistent Grok, gekocht.

SpaceX is het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. xAI was voorheen ook in handen van Musk, maar nu zullen beide bedrijven dus gecombineerd worden. Er wordt 250 miljard dollar in eigen aandelen betaald. Daarmee wordt de waarde van SpaceX nu geschat op ongeveer 1,25 biljoen dollar.

De reden van de overname van een bedrijf van Musk door een ander bedrijf van Musk, is dat men binnen twee tot drie jaar datacenters in de ruimte kan bouwen. Zo schrijft hij in een persbericht: "De huidige ontwikkelingen in AI hangen af van grote datacentra op aarde, wat enorm voor elektriciteit en koeling vereist."

Hij vervolgt: "Er kan niet voldoen worden de wereldwijde vraag naar elektriciteit voor AI op aarde - niet eens op de korte termijn - zonder dat gemeenschappen en het milieu belast worden. Op de lange termijn is AI in de ruimte de enige manier om op te schalen."

De overname wordt dus vooral gedaan om de ruimtevaartplannen van SpaceX te combineren met de AI-plannen van xAI. Het is niet bekend of dit merkbare gevolgen gaat hebben voor X of Grok. Musk kocht een paar jaar geleden Twitter op en hernoemde het socialmediaplatform naar X.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.