ID.nl logo
Lenovo komt met buigzame telefoon en laptop met doorzichtig scherm
© Wesley Akkerman
Huis

Lenovo komt met buigzame telefoon en laptop met doorzichtig scherm

Lenovo heeft tijdens Mobile World Congres 2024 twee apparaten meegenomen. Zo hebben we een laptop met een volledig transparant scherm gezien en een écht buigzame smartphone. Die laatstgenoemde heeft niet één vouwknik, maar is op meerdere manieren om te buigen.

Lenovo neemt meestal toffe producten mee naar de techbeurzen waar het bedrijf aanwezig is. Dit keer zien we dus een laptop met een volledig transparant scherm en een smartphone die meerdere knikpunten heeft. Voor beide apparaten geldt dat we nog niet weten wanneer (en of) ze op de markt verschijnen.

Lees ook: Review: Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9

Wanneer je naar een techbeurs gaat en je weet dat Lenovo aanwezig is, dan kun je er haast vergif op innemen dat de fabrikant bijzondere apparaten meeneemt. Soms zijn die apparaten al ver in ontwikkeling gevorderd, waardoor ze snel erna op de markt verschijnen. Maar in andere gevallen betreffen het conceptapparaten, die laten zien wat het bedrijf in huis heeft én wat er (blijkbaar) al mogelijk is. Op dat soort apparaten zijn we ontzettend dol bij ID.nl. Niet alleen omdat ze er cool uitzien, maar ook omdat ze voor frisse winden zorgen op markten die al jarenlang redelijk vastgeroest zitten.

De buigzame Motorola-smartphone

En als er één markt vastzit en weinig nieuws biedt, dan is dat de smartphonemarkt wel. Natuurlijk worden toestellen jaarlijks beter qua hardware. Maar qua ontwerp is er sinds de introductie van de flip- en vouwtelefoons weinig veranderd in smartphoneland. Moet dat dan per se? Nee, maar je merkt wel dat de markt zoekende is. Zoekende naar dat ene toestel dat aanslaat bij het grote publiek en echt een flinke indruk achterlaat. De echt buigzame smartphone van Motorola heeft die potentie in zich. Het enige probleem is vooralsnog dat dit een conceptapparaat betreft.

Maar laat dat het enthousiasme niet begrenzen. Soms heb je een stip aan de horizon nodig voor wat hernieuwde energie. De echt buigzame smartphone van Motorola heeft nog geen naam en vertegenwoordigers van het bedrijf wilden en konden niets zeggen over een prijs, releasedatum over stadium van ontwikkeling; maar we waren wel onder de indruk toen we langs Lenovo gingen tijdens MWC 2024. De buigphone heeft namelijk meerdere buigpunten, waardoor je hem in verschillende houdingen kunt positioneren. Die allemaal hun eigen doel kunnen hebben.

©Wesley Akkerman

©Wesley Akkerman

Zo kun je hem goed vergelijken met de Motorola Razr.

©Wesley Akkerman

Batterijen en knikpunten

En dat is best indrukwekkend te noemen. Helemaal omdat Lenovo iets aan het probleem van de statische en rechthoekige accu moest doen. In dit geval heeft de fabrikant ervoor gekozen kleinere batterijen aan elkaar te verbinden, zodat het toestel toch even mee kon gaan. Dat resulteert in het geribbelde design achterop, terwijl je voorop geen knikpunten ziet zitten. We hebben het toestel helaas niet zelf mogen vasthouden om te checken of je die punten zou kunnen voelen, dus dat antwoord laat nog op zich wachten. Desondanks ziet het apparaat er futuristisch uit.

Niet alleen kun je hem in een soort tent- of presentatiestand zetten, ook kun je hem om je pols klikken. Dat gaat niet zomaar – daar heb je dan weer een accessoire met magneet voor nodig. Dat zit dan om je pols, terwijl je er de Motorola netjes omheen vouwt. Zo wordt een smartphone van een relatief normaal formaat ineens een gigantische smartwatch met volledige smartphonefunctionaliteit. Je kunt je natuurlijk afvragen: waar heb je dat allemaal voor nodig, maar zo kun je bijvoorbeeld duidelijke aanwijzingen opvolgen die Google Maps je geeft.

Ook interessant: Lenovo Yoga Slim 7i Pro X: laptop met opvallend 3K-scherm

Liever een echte smartwatch?

Voor elke pols is er een fijn modelletje te vinden...

©Wesley Akkerman

De geribbelde achterkant met knikpunten.

©Wesley Akkerman

De tentmodus.

©Wesley Akkerman

En de presentatiestand.

©Wesley Akkerman

Er is veel animo voor de transparante laptop.

Lenovo ThinkBook Transparent Laptop

Ook werpen we nog even een blik op de Lenovo ThinkBook Transparent Laptop. Dit is een laptop met een volledig transparant scherm. Dit is een micro-led-display van 17,3 inch, dat je kunt aansturen middels het transparante toetsenbord dat onderop geprojecteerd wordt. Niets is zo futuristisch als doorzichtige elementen op een scherm of ander oppervlakte te zien staan, die voorzien zijn van blauwe lijntjes. Qua look and feel weet Lenovo duidelijk hoe ze pers en publiek moeten prikkelen tijdens MWC 2024. Uiteraard is er ook een volledige trackpad aanwezig onder dat keyboard.

Het toffe aan het scherm op deze Lenovo-laptop is dat je dus ook van achteren kunt zien wat iemand doet. Daarnaast kijk je er zelf dwars doorheen (zoals goed te zien is op de foto’s), waardoor je gemakkelijker in contact kunt blijven met een collega die aan de andere kant van de laptop zit. Ook zijn er verschillende applicaties te bedenken die echte en digitale onderdelen samen kunnen laten komen, alsof je een bril met augmented reality op zou hebben (zoals de Apple Vision Pro). Dit is leuke doch jonge technologie die echter z’n waarde nog moet bewijzen.

©Wesley Akkerman

©Wesley Akkerman

Die lijnen op het beeld verschijnen alleen op de foto's. Die zie je niet als je ernaast staat.

©Wesley Akkerman


▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro
© Marvel Entertainment
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro

Er valt deze week weer een boel te streamen en of je nu zin hebt in superheldenactie, sciencefiction of drama: er is voor ieder wat wils. Wij hebben de beste tips van het nieuwe aanbod voor je op een rijtje gezet, zodat jij precies weet wat je deze week niet mag missen.

Wonder Man (seizoen 1) | Disney+ | 28 januari

De nieuwste toevoeging aan het MCU, de gloednieuwe serie Wonder Man, is vanaf deze woensdag te zien op Disney+. De serie volgt Simon Williams (Yahya Abdul-Mateen II), een acteur die nogal worstelt om zijn carrière van de grond te krijgen. Wanneer hij medeacteur Trevor Slattery (Ben Kingsley) ontmoet, komt hij erachter dat de legendarische regisseur Von Kovak (Zlatko Burić) de superheldenfilm ‘Wonder Man’ opnieuw verfilmt. Terwijl Simon een levensveranderende rol achterna jaagt, blijkt dat hij zelf echt superkrachten heeft. Hij gebruikt ze echter liever niet en wil zich vooral graag richten op zijn carrière. De serie wordt tot nu toe uitstekend ontvangen, iets wat Marvel-fanaten wel konden gebruiken.

Watch on YouTube

Bridgerton (Seizoen 4 - Deel 1) | Netflix | 29 januari

Het geliefde kostuumdrama Bridgerton keert deze week terug, ditmaal met een focus op Benedict Bridgerton (Luke Thompson). Nadat hij in eerdere seizoenen wat aan de zijlijnen heeft gestaan, pakt ‘ie nu zijn eigen moment in de schijnwerpers. Naast terugkerende castleden als Jonathan Bailey en Simone Ashley - respectievelijk als Anthony en Kate Bridgerton - zijn er ook nieuwe namen van de partij. Bijvoorbeeld Katie Leung - die ook de stem van Caitlyn uit Arcane inspreekt - als Lady Araminta Gun. Zoals steeds vaker voorkomt bij Netflix wordt dit seizoen wel opgebroken: de eerste vier afleveringen zijn vanaf 29 januari te bekijken, waarna de laatste vier volgen op 26 februari.

Watch on YouTube

PONIES (seizoen 1) | SkyShowtime | 30 januari

De buddy-spyserie PONIES volgt Bea (Emilia Clarke) en Twila (Haley Lu Richardson), twee gewone vrouwen die in 1977 als secretaresse werken op de Amerikaanse ambassade in Moskou. Hun rustige leven wordt abrupt op zijn kop gezet wanneer hun echtgenoten, beiden CIA-agenten, onder mysterieuze omstandigheden om het leven komen. Vastbesloten om de waarheid te achterhalen, laten Bea en Twila hun vertrouwde kantoorbanen achter en worden ze zelf CIA-spionnen.

Watch on YouTube

The Death of Bunny Munro | SkyShowtime | 30 januari

The Death of Bunny Munro is gebaseerd op het gelijknamige boek van Nick Cave en volgt titulaire hoofdpersoon Bunny Munro (Matt Smith), een losbandige huis-aan-huisverkoper van schoonheidsproducten. Na de plotselinge dood van zijn vrouw, moet hij ineens alleen voor zijn jonge zoontje zorgen, die hij meeneemt terwijl hij voor zijn werk door het zuiden van Engeland reist. Bunny is alleen maar bezig met het vervullen van zijn eigen behoeftes, maar tijdens hun chaotische roadtrip realiseert hij zich dat hij zijn levensstijl zal moeten aanpassen.

Watch on YouTube

Mad Max: Fury Road | HBO Max | 1 februari

De eerste vier delen van de western-achtige sciencefictionfilms Mad Max zijn vanaf deze zondag te zien op HBO Max. Het vierde deel, Fury Road, is wat mij betreft de grootste aanrader. In een post-apocalyptische woestijn waar benzine en water schaars zijn, bundelt hoofdpersoon Max (Tom Hardy) de krachten met een groep rebellen om in opstand te komen tegen een meedogenloze dictator. Je hebt trouwens niet per se voorkennis nodig om van Mad Max: Fury Road te kunnen genieten, de keiharde actie en geweldige setting maken deze film sowieso de moeite al waard.

Watch on YouTube

Ocean's Eleven | HBO Max | 1 februari

Mocht je deze week zin hebben in een lekkere heistfilm, dan ben je bij HBO Max aan het juiste adres. Danny Ocean (George Clooney) is de gevangenis nog niet uit of hij is zijn volgende misdaad al aan het bekokstoven. Hij verzamelt een team van tien doorgewinterde criminelen om drie grote casino’s in Las Vegas te beroven en doopt de groep ‘Ocean’s Eleven’. De film is een remake van de gelijknamige Rat Pack-klassieker uit 1960 en zit met onder anderen Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia, Don Cheadle en Julia Roberts, net zo boordevol sterren als het origineel.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit
Huis

Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit

De allereerste Rayman uit de jaren negentig wordt mogelijk ruim dertig jaar na release opnieuw uitgebracht.

In Australië is er namelijk een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een game genaamd 'Rayman 30th Anniversary Edition' voor PlayStation 5 en Nintendo Switch. Dat is opmerkelijk, want een dergelijke editie van de game is nog helemaal niet aangekondigd op moment van schrijven.

De game zou uitgebracht worden door Atari. Hoewel Rayman officieel eigendom is van Ubisoft, brengt Atari wel vaker klassieke games van andere bedrijven opnieuw uit. Denk aan Mortal Kombat: Legacy Kollection. Ook U&I Entertainment - het bedrijf dat diverse fysieke edities van games van zowel Atari als Ubisoft publiceert - zou betrokken zijn bij het project.

Eerdere geruchten rondom Rayman

Er gaan al langer geruchten over de comeback van de Rayman-franchise. Ubisoft gaf in 2024 nog aan de Rayman-franchise te "verkennen", en kort daarna gingen er geruchten over een mogelijke remake van de allereerste game. Mogelijk zijn de plannen rondom Rayman intern bij Ubisoft inmiddels echter al veranderd, aangezien het bedrijf onlangs een forse reorganisatie aankondigde.

De Rayman-franchise

Rayman kwam in 1995 uit op PlayStation, Saturn, pc en Jaguar. De 2D-platformer die werd bedacht door voormalige Ubisoft-topontwikkelaar Michel Ancel staat bekend als een klassieker, waarbij kleurrijke en originele omgevingen gecombineerd worden met uitdagende platformactie. De jaren daarna kwamen er diverse vervolgen uit waarbij de franchise naar drie dimensies overstapote.

In 2011 blies Ubisoft de reeks nieuw leven in met Rayman Origins, waarmee een tekenfilmachtige stijl werd geïntroduceerd en de franchise terugkeerde naar twee dimensies. Twee jaar later werd vervolg Rayman Legends uitgebracht, dat inmiddels al meermaals is uitgebracht.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.