ID.nl logo
Consumentenbond: “Koop geen Samsung Galaxy S7"
© Reshift Digital
Huis

Consumentenbond: “Koop geen Samsung Galaxy S7"

Uit onderzoek van de Consumentenbond blijkt dat Samsung in maart 2018 stopt met de ondersteuning van de Samsung Galaxy S7 (inclusief de edge-variant) en de Galaxy J3 uit 2016. Omdat Samsung deze toestellen nog volop aanbiedt roept de bond dan ook op om niet voor deze smartphones te kiezen.

De consumentenbond ligt al een tijdje overhoop met Samsung over de ondersteuning van Android-smartphones. Het updatebeleid van veel fabrikanten schiet tekort volgens de bond. Nieuwe versies van Android en veiligheidspatches worden vaak pas vele maanden na het uitkomen uitgerold. Als een update überhaupt verschijnt, want veel informatie over het updatebeleid wordt niet vrijgegeven. Samsung is hier zeker niet de enige fabrikant in, maar omdat het Zuid-Koreaanse bedrijf de meeste smartphones hier afzet, staat het logischerwijs in het vizier van de Consumentenbond. Hiervoor is de consumentenorganisatie al eerder gestart met een bodemprocedure tegen Samsung.

24 maanden

Samsung hanteert een beleid dat smartphones in principe 24 maanden lang ondersteund worden met Android veiligheids- en versie-updates, de meeste andere fabrikanten doen dat slechts 18 maanden lang. Dat zou betekenen dat de ondersteuning van de Galaxy S7 al in oktober ten einde zou zijn gekomen, een update naar Android 8.0 (Oreo) verschijnt echter nog wel. Voor de Galaxy J3 is dat nog onduidelijk. Naar verwachting is deze update naar Android 8.0 de laatste voor deze toestellen.

Een nieuw onderdeel van Android 8.0 is Treble. De ontwikkelaars van Android hebben de kern van Android losgetrokken van de rest van het besturingssysteem. Wanneer een fabrikant Treble ondersteunt, wordt deze kern intact gelaten en kan het eenvoudig en snel door Google zelf geüpdatet worden. Daarmee zou Samsung de kritiek over het updatebeleid smoren, maar Samsung’s Galaxy S7 (edge) en Galaxy J3 ondersteunen naar verwachting Treble niet.

Winkels

De kritiek van de Consumentenbond richt zich niet alleen op Samsung, maar ook winkels die de smartphones verkopen. Zo werd bijvoorbeeld KPN aangeschreven, die op zijn site aangaf dat de Galaxy S7 optimaal beveiligd is en regelmatig updates krijgt. Terwijl dit naar verwachting vanaf maart 2018 niet meer het geval is. Deze claim is intussen van de website verwijderd.

Ondersteuning

Wanneer je kiest voor een smartphone, is het handig om na te gaan hoe het zit met de ondersteuning van het toestel. Motorola (Lenovo) had een goede reputatie, maar laat de laatste tijd steken vallen. Nokia verkoopt sinds kort Android-smartphones in Nederland en is voortvarend begonnen, met updates van de Nokia 8 bijvoorbeeld. Google’s Pixel-smartphones krijgen drie jaar updates, probleem is echter dat deze toestellen officieel niet in Nederland verkrijgbaar zijn. iPhones worden prima ondersteund middels iOS-updates.

Update: Reactie Samsung

Intussen heeft Samsung ook officieel gereageerd op de oproep van de Consumentenbond:

Wij garanderen consumenten dat wij onze smartphones tenminste twee jaar vanaf de productintroductie in Nederland met softwareupdates ondersteunen. Wij zijn een van de weinigen in de markt die deze garantie geven. Deze garantie van twee jaar betekent niet dat we bijvoorbeeld bij de Samsung Galaxy S7 die in maart 2016 geïntroduceerd is, in maart 2018 stoppen met de ondersteuning van dit toestel. Zo hebben wij dit jaar de Samsung Galaxy S6 uit 2015, S5 uit 2014 en S4 uit 2013 van updates voorzien. De Samsung Galaxy S6 heeft begin december nog een update gehad.

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.

▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem