ID.nl logo
Apple's iTV past mogelijk de backlight automatisch aan op videobeelden
© Reshift Digital
Huis

Apple's iTV past mogelijk de backlight automatisch aan op videobeelden

Op breedbeeldtelevisies zie je regelmatig een zwarte balk boven en onder een film. In de zwarte balk aan de onderzijde wordt vaak de ondertiteling weergegeven. Apple gaat de iTV mogelijk uitrusten met een systeem dat rekening houdt met deze balken bij het automatisch aanpassen van de helderheid van het scherm.

Dit blijkt uit een patentaanvraag van Apple. Apple stelt dat de zwarte balken boven en onder de film het voor televisies moeilijk maken om de kleur zwart in de rest van de video op de juiste wijze weer te geven. De gedeeltes waarop geen beelden worden vertoond zouden de analyse van de helderheid van de videobeelden beïnvloeden en zorgen voor problemen bij het matchen van de intensiviteit van de backlight met de helderheid van de videobeelden.

Naast problemen met de helderheid zouden de zwarte balken ook zorgen voor imperfectheden op het scherm. In de patentaanvraag beschrijft Apple daarom een scherm dat de intensiviteit van de backlight bepaald op basis van de beelden die daadwerkelijk worden weergegeven. De zwarte balken worden in deze analyse niet meegenomen.

De helderheid van de backlight wordt bepaald aan de hand van helderheid van videobeelden. Om dit per videobeeld goed te kunnen bepalen is Apple van plan hierbij gebruik te maken van informatie over de helderheid die door de maker aan de videobeelden toegevoegd kan worden. Door deze informatie aan de videobeelden te koppelen wordt zeker gesteld dat de beelden worden vertoond bij de helderheid die de maker in gedachte had.

Naar verwachting komt Apple dit jaar met de iTV, een HDTV die waarschijnlijk in verschillende maten leverbaar zal zijn. Apple's ontwerper Jonathan Ive zou momenteel al een 50 inch iTV in zijn studio hebben hangen. De productie van iTV-onderdelen gaat naar verwachting in het eerste kwartaal van 2012 van start. De lancering van de iTV zou voor het tweede of derde kwartaal van 2012 op de planning staan.

De iTV gaat mogelijk draaien op een aangepaste versie van de processor die ook in de iPhone en iPad gebruikt wordt. Ook de Apple TV maakt gebruik van een dergelijke processor. Apple zou al gesprekken hebben gevoerd met grote mediebedrijven over content die op de iTV wordt vertoond.

▼ Volgende artikel
Nieuwe router? We willen vooral een Europese, geen Chinese of Russische
© AVM GmbH
Huis

Nieuwe router? We willen vooral een Europese, geen Chinese of Russische

Europese consumenten geven duidelijk de voorkeur aan routers die binnen Europa worden ontwikkeld. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van marktonderzoeksbureau YouGov. De resultaten sluiten aan bij de vandaag gehouden European Summit on Digital Sovereignty 2025, waar de controle over digitale infrastructuur centraal staat.

Wat is digitale soevereiniteit?

Digitale soevereiniteit gaat over de vraag in hoeverre een regio of land zelf de controle heeft over digitale infrastructuur, diensten en data. Door technologie lokaal te ontwikkelen en te beheren, worden overheden en gebruikers minder afhankelijk van partijen buiten Europa.

Het onderzoek, uitgevoerd in augustus onder ruim 5.000 consumenten in vijf Europese landen, laat zien dat routers van Europese merken als het meest betrouwbaar worden gezien. In Nederland zegt bijna de helft van de respondenten weinig vertrouwen te hebben in apparaten uit China of Rusland, terwijl Europese merken juist als veilig worden ingeschat. Betrouwbaarheid, snelheid en beveiliging zijn voor vrijwel alle deelnemers de belangrijkste aankoopcriteria. De Nederlandse steekproef, goed voor 1.030 respondenten, sluit aan bij de trend in andere landen.

©YouGov

Fritz!Box populair

In alle onderzochte landen komt FRITZ!Box naar voren als het merk met de hoogste aanbevelingsscore. In Nederland is de Net Promoter Score +18, terwijl veel andere merken negatief scoren. Een derde van de FRITZ!Box-gebruikers noemt zichzelf zeer tevreden over de router.

Wat is de Net Promoter Score?

De Net Promoter Score (NPS) laat zien hoeveel gebruikers een product zouden aanraden aan anderen. Mensen geven een cijfer tussen 0 en 10 op de vraag of ze het product zouden aanbevelen. Hoge cijfers tellen als positieve aanbevelingen, lage cijfers als negatieve. Het percentage positieve antwoorden wordt verminderd met het percentage negatieve. Het resultaat kan variëren van –100 tot +100. Hoe hoger de score, hoe vaker gebruikers het product aanraden.

▼ Volgende artikel
Afbrekingen in Word: zo houd je je tekst overzichtelijk
© AlexPhotoStock - stock.adobe.com
Huis

Afbrekingen in Word: zo houd je je tekst overzichtelijk

Als woorden niet meer op een regel passen, dan plaatst Word deze op de volgende regel. Gaat het om lange woorden, dan wordt het woord vaak gesplitst door een afbreekstreepje. In Word Je kunt dit zelf bepalen: handmatig afbreken, dit aan Word overlaten of kiezen voor een semi-automatische manier. Hoe dat werkt, leggen we je hier uit.

Veel mensen gebruiken Word als een veredelde typmachine. Wanneer er een woord moet worden afgebroken, typen mensen zelf een afbreekstreepje. Dat kan, maar het gevaar van deze manier is dat wanneer je achteraf een woord aan de zin toevoegt of verwijdert, dit afbreekstreepje ergens halverwege in de regel komt te staan. Hierdoor moet je handmatig alle afbreekstreepjes corrigeren.

Als je in het tabblad Indeling in de groep Pagina-instelling naar Woordafbreking gaat, zie je drie mogelijkheden: Geen, Automatisch en Handmatig. Kies je de eerste optie, dan zal Word nooit zelf een afbreekteken plaatsen. Dit is ook de standaardinstelling van de tekstverwerker. Als hierbij in het laatste woord van een regel toch zelf een afbreekteken typt, zal Word daar wel rekening mee houden en de rest van het woord op een nieuwe regel plaatsen.

Kies je voor de optie Geen, dan kun je nog wel handmatig afbreken.

Automatisch

Kies je de optie Automatisch, dan zal Word zelf bepalen waar de afbrekingen komen. Dit heeft het voordeel dat als je de lettergrootte wijzigt of iets in de tekst verandert, Word de afbrekingen zelf zal aanpassen. Wijzig je iets in de tekst, dan zal Word eventueel nieuwe afbrekingen toevoegen en overtollige afbrekingen opheffen.

Word kan de afbrekingen ook automatisch beheren, wat ook de standaardinstelling is.

Semi-automatisch

De laatste optie heet Handmatig, maar Semi-automatisch zou een betere naam zijn voor deze instelling. Word bekijkt welke woorden ervoor in aanmerking komen om afgebroken te worden. Je krijgt dan elke keer de vraag of je wilt afbreken of niet? Bovendien kun je kiezen op welke plek in het woord het afbreekstreepje moet komen. Ook in deze instelling zal Word de afbreking ongedaan maken wanneer je de tekst wijzigt en het woord hierdoor toch op dezelfde regel past.

Bij optie Handmatig vraagt Word of je akkoord gaat met de voorgestelde afbrekingen.

Soms wil je absoluut niet dat een woord ongelukkig gesplitst wordt. Je wilt bijvoorbeeld niet dat bij ‘e-mail’, de ‘e’ op de ene regel komt en ‘mail’ op een andere. In dat geval druk je de sneltoets Ctrl+Shift in en dan typ je het koppelteken.