ID.nl logo
Apple Music - Spotify-killer in wording?
© Reshift Digital
Huis

Apple Music - Spotify-killer in wording?

En daar was Apple een paar weken geleden ineens met hun streaming muziekdienst. Na het overnemen van Beats Music zijn de verwachtingen hoog. Kan Apple deze verwachtingen waarmaken?

Apple Music is beschikbaar op pc en Mac via het programma iTunes. Klik in het programma op de knop Probeer 3 maanden gratis om de dienst uit te proberen. Een gezinsaccount is voor 14,99 euro per maand beschikbaar, een individueel abonnement kost je 9,99 euro. Lees ook: Hoe meld ik me aan voor Apple Music?

Je account is aan je Apple ID gekoppeld en je moet in de proefperiode actief je abonnement beëindigen als je na drie maanden je wilt afmelden. Als je geen betaalinformatie in je account hebt achtergelaten, moet je dit activeren voordat je door kunt gaan. De koppeling met iTunes en je Apple ID is begrijpelijk, maar ook meteen één van de grootste frustraties. Veel liever hadden we gezien dat Apple Music een apart programma was geweest met een aparte login-mogelijkheid.

Apple Music draait om het bepalen wat jij leuke muziek vindt. Aan de hand van jouw voorkeuren zal de dienst je nieuwe muziek voorschotelen. Als eerste vraagt Apple je dan ook om op een paar bolletjes met muziekstijlen en artiesten te klikken. Dingen die je niet bevallen, klik je weg.

©PXimport

Apple Music op de iPhone werkt een stuk fijner.

Connect en Beats

Apple heeft zijn geflopte dienst Ping nog maar eens nieuw leven ingeblazen en een afgeleide verschijnt nu als Connect in iTunes. Connect is wel een stuk helderder qua concept dan zijn voorganger; het is er voor bedoeld om artiesten optimaal met fans te laten communiceren. Op een artiestenpagina klik je op Volg om updates van de artiest te zien. Helaas zijn er nog maar weinig artiesten die updates via Connect plaatsen en de vraag is in hoeverre een nieuw sociaal netwerk nog zin heeft. SoundCloud, Twitter, Tumblr en Facebook zijn voor artiesten prima platforms om met fans te communiceren. Het is in iTunes op de computer bovendien niet mogelijk om in één oogopslag te zien welke artiesten je volgt. Op de iPhone of iPad vind je de dienst terug in de Muziek-app, over het algemeen werkt de mobiele app een stuk fijner. Beats 1, het nieuwe radiostation van Apple, beluister je als je in de app op Radio tikt.

Conclusie

Apple Music is laat met zijn streaming-dienst en het valt maar te bezien of gebruikers van plan zijn hun Spotify-account op te zeggen. Nieuwe muziek ontdekken is met de dienst wel een stuk beter dan dat van de concurrentie en de toevoeging van Connect en Beats maken Apple Music een interessante dienst. Als je een Apple ID hebt en bereid bent om je betaalgegevens bij Apple achter te laten, kun je Apple Music drie maanden gratis uitproberen.

©PXimport

Apple Music is op je desktop-pc geïntegreerd in iTunes.

Goed
Conclusie

Specificaties ------------- **Prijs** € 9,99 per maand (eerste drie maanden gratis) **Taal** Nederlands **OS** Pc, Mac, iOS **Website** [Apple.com/](http://www.apple.com/nl/music/)

Plus- en minpunten
  • Drie maanden gratis proefversie
  • Nieuwe muziek ontdekken
  • Connect is veelbelovend
  • Beats Radio
  • Nog geen Android-versie
  • Connect heeft nog weinig gebruikers
  • Integratie met iTunes soms onoverzichtelijk
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3
Huis

The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3

Het langverwachte The Elder Scrolls 6 draait op de Creation Engine 3, zo heeft Bethesda bevestigd.

Dat liet Bethesda's topman Todd Howard weten in een interview met de Kinda Funny Gamescast. Daarin vertelde hij iets meer over wat spelers van The Elder Scrolls 6 kunnen verwachten, waaronder de engine waarop de game draait.

Het enkele jaren geleden uitgekomen Starfield draaide op de Creation Engine 2, een game-engine die door Bethesda zelf is gemaakt. Nu is dus duidelijk dat Bethesda de Creation Engine 3 heeft gemaakt. "Daar gaan The Elder Scrolls 6 en de games daarna op draaien."

Howard vervolgt: "We hebben een gamestijl waar we heel tevreden mee zijn, en die mensen van ons verwachten. Er valt nog veel te innoveren, zodat wanneer je in een spelwereld stapt, het voelt alsof je het echt voor de eerste keer meemaakt. Ik denk dat we blij zijn met de richting waarin we opgaan. Dat is wat ik kan zeggen."

Watch on YouTube

Wachten op The Elder Scrolls 6

The Elder Scrolls 6 werd in 2018 aangekondigd met een korte teaser, maar sindsdien is er geen concrete informatie over de game gegeven - behalve dan dat het spel nog geruime tijd op zich laat wachten.

Howard gaf in het nieuwe interview zelf ook aan dat de game te vroeg is aangekondigd. Als het aan hem ligt, worden games zelfs niet aangekondigd en komen ze zomaar opeens uit. Ondanks dat zal Bethesda binnenkort een belangrijke mijlpaal tijdens de ontwikkeling behalen, dus het lijkt er op dat de ontwikkeling voorspoedig loopt.

Over The Elder Scrolls

In de The Elder Scrolls-games verkennen spelers een fantasievolle wereld. Men maakt zelf een personage aan en gaat op avontuur, waarbij men buiten het hoofdverhaal zelf op zoek gaat naar allerlei zijmissies. De games staan er om bekend dat spelers in principe hun eigen avontuur creëren, en dat men min of meer alles kan doen - waaronder het doden van belangrijke personages.

Watch on YouTube

Het vorige deel in de reeks, The Elder Scrolls 5: Skyrim, verscheen in 2011. Dat betekent dus dat het al vijftien jaar geleden is dat er een nieuw deel in de franchise uit is gekomen. Skyrim bleek een groot succes en is op talloze consoles en pc uitgekomen. Vorig jaar is wel The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered uitgekomen op moderne consoles en pc.

En Starfield dan?

Tijdens het interview praatte Howard overigens ook over de toekomstplannen van het in 2023 uitgekomen Starfield, een soort 'The Elder Scrolls in de ruimte'. Er gaan al geruime tijd geruchten dat de game een forse update krijgt en dat het ook op PlayStation 5 uitkomt naast de Xbox- en pc-versies.

Howard liet tijdens het interview weten dat de update het spel niet verandert in 'Starfield 2.0', maar dat mensen die de game al tof vonden, de update ook gaan waarderen. Volgens Howard zal er binnenkort meer over bekendgemaakt worden.

▼ Volgende artikel
Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro
Huis

Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro

Google heeft de Pixel 10a volledig uit de doeken gedaan, een nieuwe smartphone voor de prijs van 549 euro.

De nieuwe smartphone werd eerder deze maand al getoond, maar nu zijn alle details bekendgemaakt. De Pixel 10a is nagenoeg gelijk aan de Pixel 9a, al wordt hij sneller draadloos opgeladen en is hij ook iets kleiner. Dat laatste komt door de dunnere schermbezels, want het formaat van het scherm blijft wel 6,3".

Het scherm zal ook iets feller worden, met een maximale helderheid van 3000cd/m², ten opzichte van de Pixel 9a die een maximale helderheid van 2700cd/m² aan. De Pixel 10a wordt daarnaast beschermd door Gorilla Glass 7i.

View post on X

Zoals gezegd kan de Pixel 10a sneller draadloos opladen met een maximaal vermogen van 10W (in plaats van 7,5W). De accucapaciteit blijft met 5100mAh gelijk. Verder draait de Pixel 10a op Android 16.

De Pixel 10a oogt verder nagenoeg hetzelfde als de Pixel 9a. Het frame is daarbij gemaakt van 100 procent gerecycled aluminium, 81 procent gerecycled plastic en gerecycled koper, goud, kobalt en wolfraam.

De Pixel 10a is vanaf 5 maart beschikbaar, al kan hij nu al gereserveerd worden. Zoals gezegd luidt de adviesprijs 549 euro - althans, voor de variant met 128 GB aan opslagruimte. Er is ook een model met 256 GB die 649 euro kost. Meer informatie is op de website van Google te vinden.