ID.nl logo
Huis

5 handige nieuws-apps voor je iPhone

Je nieuws haal je toch gewoon van Facebook? Dat kan, maar dit zorgt wel voor een eenzijdig beeld van de wereld. Een nieuws-aggregator kan je helpen een gebalanceerd nieuwsoverzicht te geven. We laten je de 5 beste nieuws-apps zien.

News360

Standaard heeft News360 een paar nieuwsfeeds voor je geselecteerd. Wil je je persoonlijke nieuwsoverzicht maken, veeg dan naar links en kies voor Set up your home feed. Tik op één van de labels of zoek zelf naar een thema door op het vergrootglas te tikken. Sluit af door voor Start reading te kiezen.

Je leest een artikel door erop te tikken. Wil je een artikel markeren en later lezen, dan veeg je naar boven en tik je op het gele icoontje. Je kunt artikelen waarderen door ze een groen duimpje omhoog of een rood duimpje naar beneden mee te geven. De app leert van jouw voorkeuren en past de berichten aan op de artikelen die jij waardeert met een groen duimpje.

©PXimport

©PXimport

Squid

Waar News360 focust op Engelstalige artikelen, is Squid gericht op de Nederlandse markt. Ook hier kies je onderwerpen waar jij nieuwsberichten over wilt ontvangen. Je kunt altijd je voorkeuren aanpassen door op het plusje bovenin te tikken en vinkjes achter thema’s aan of uit te zetten.

Squid haalt zijn artikelen van bekende Nederlandse sites als NOS, NU.nl en Joop, maar afhankelijk van je voorkeuren lees je ook artikelen van sites als FHM, Dutch Cowboys en DJ Mag. Bovenin veeg je naar links om alleen nieuwsberichten over bepaalde thema’s in te zien.

©PXimport

©PXimport

Newsify

Newsify is een ietwat ouderwets ogende aggregator, maar heeft het grote voordeel ten opzichte van de voorgaande opties dat je zelf kunt bepalen welke nieuwsbronnen je wilt lezen. Geen zin in Foxnews, maar wel graag nieuws van de BBC lezen? Geen probleem.

Tik op het plusje en kies een thema. Vervolgens zie je alle mogelijke RSS-feeds van websites die de app aanbiedt. Tik op het plusje achter een blog en geef eventueel een map aan waar de RSS-feed moet worden opgeslagen.

Wil je een nieuwe map aanmaken, tik dan op Add to New Folder. Het voordeel hiervan is dat je zelf de controle hebt over welke blogs in welke thema-map moeten komen.

©PXimport

©PXimport

SmartNews

SmartNews werkt een beetje anders dan de andere aggregators. Het analyseert welke berichten van websites veel worden gelezen en schotelt je dan deze top-trending berichten voor.

Je kunt de app ook prima offline gebruiken, start de app als je een internetverbinding hebt en de app zal veel berichten tijdelijk automatisch op je iPhone opslaan. Loop naar buiten en je kunt de artikelen gewoon offline lezen. Afbeeldingen zijn dan niet te zien overigens.

Je past de nieuwskanalen aan door op Settings te tikken en voor Edit Channels te kiezen. Achter Edition kies je of je de Internationale editie wilt lezen of de Amerikaanse. En mocht je geïnteresseerd zijn in Japans nieuws, dan kun je dit ook selecteren.

©PXimport

©PXimport

Medium

Medium is niet echt een nieuws aggregator, maar wel een geweldige bron van nieuws en informatie. Je moet je aanmelden met je emailadres of via Facebook, Google of Twitter.

Bovenin kies je een thema wat je interesseert. Je leest achtergrondartikelen en columns van allerlei schrijvers van de website Medium.com. Je kunt artikelen waarderen door op het hartje te tikken en schrijvers volgen door op Follow te tikken.

Medium is een soort combinatie van een nieuws aggregator en een sociaal netwerk, je kunt vrienden volgen en onderling artikelen aanbevelen.

©PXimport

©PXimport

▼ Volgende artikel
Bloomberg: PlayStation 6 komt mogelijk pas in 2028 of 2029 uit
© Sony
Huis

Bloomberg: PlayStation 6 komt mogelijk pas in 2028 of 2029 uit

In navolging van eerdere berichtgeving heeft ook toonaangevende nieuwswebsite Bloomberg geopperd dat Sony overweegt om de PlayStation 6 intern uit te stellen.

In het artikel wordt gemeld dat Sony zou overwegen om de PlayStation 6 pas in 2028 of 2029 uit te brengen. Dit terwijl Sony zelf in eerste intentie zou hebben gemikt op 2027. "Sony Group Corp overweegt nu om de release van zijn volgende PlayStation-console uit te stellen naar 2028 of zelfs 2029."

Vorige maand claimde MST Financial-analist David Gibson ook al dat Sony de PlayStation 5-levenscyclus wil verlengen en de console pas ergens na 2028 uit te willen brengen. Sony zelf heeft echter nog niet op de geruchten gereageerd - het bedrijf heeft de PlayStation 6 nog niet eens officieel aangekondigd, laat staan een publiekelijke releasedatum genoemd.

View post on Instagram
 

Reden voor vertraging

Zoals gemeld zou de voornaamste reden voor een eventuele vertraging alsmaar stijgende prijzen voor en tekorten van geheugen zijn. Prijzen van RAM (Random Access Memory) stijgen alsmaar doordat er massaal RAM nodig is om het alsmaar populairder wordende AI werkende te houden. RAM is echter nodig in spelcomputers.

De theorie is dat bedrijven zoals Sony hun plannen voor nieuwe consoles uitstellen, omdat de prijzen voor RAM zo hoog liggen. Dat zou immers betekenen dat men ook hogere prijzen voor nieuwe consoles moet vragen, en dat zou eventueel een negatief effect op het succes van deze consoles kunnen hebben. Ook zouden tekorten aan RAM roet in het eten kunnen gooien.

Vooralsnog is echter nog niets bevestigd. Volgens eerdere geruchten wil Sony niet alleen de PlayStation 6 uitbrengen, maar ook een handheldversie om PS6- en PS5-games op te spelen. Zoals gezegd is de PS6 nog niet officieel aangekondigd, dus bevestigd is dit nog niet.

Onlangs schreven we een column over waarom het helemaal geen ramp hoeft te zijn dat de PlayStation 6 nog een aantal jaar op zich laat wachten.

Effecten op andere consoles

Overigens kan de situatie rondom RAM ook effect hebben op consoles van andere bedrijven. De prijzen van bestaande consoles gaan zo nu en dan ook omhoog - in plaats van dat ze omlaag gaan, zoals traditioneel gezien gebeurt - en volgens het Bloomberg-artikel overweegt Nintendo de prijs van de Switch 2 ook omhoog te gooien. Nintendo liet onlangs bij het bekendmaken van diens kwartaalcijfers al weten de RAM-situatie nauwlettend in de gaten te houden.

▼ Volgende artikel
Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan
Huis

Bloober Team kondigt horrorspel Layers of Fear 3 aan

De Poolse ontwikkelaar heeft Layers of Fear 3 aangekondigd, een nieuw deel in diens horrorgamefranchise.

Bloober Team hintte al een tijdje naar een nieuwe aankondiging - er was geruime tijd een timer te zien die afliep naar Valentijnsdag afgelopen weekend. Die timer bleek dus voor Layers of Fear 3 te zijn.

Er is nog geen gameplay van het spel getoond, maar er werd wel een live-action teaserfilmpje online geplaatst waarin een man het gericht 'The Sick Rose' van William Blake voorleest. Meer info over de game werd niet gegeven.

Watch on YouTube

In de eerste Layers of Fear-game uit 2016 besturen spelers een schilder die in een Victoriaans landhuis probeert zijn meesterwerk af te maken, terwijl het landhuis geheimen over zijn verleden onthult. Er kwam een vervolg uit, alsmede een remake uit 2023 die simpelweg 'Layers of Fear' heet en de verhalen van de eerste twee games combineert en nieuw materiaal toevoegt.

Bloober Team heeft de laatste jaren flink aan de weg getimmerd als leverancier van horrorspellen. Naast de Layers of Fear-games heeft het bedrijf ook de remake van Silent Hill 2 gemaakt, alsmede Cronos: The New Dawn, Blair Witch en The Medium. Het bedrijf werkt samen met Konami ook aan een remake van de eerste Silent Hill.