ID.nl logo
4 tips voor de LIDAR-sensor in je iPhone
© Reshift Digital
Huis

4 tips voor de LIDAR-sensor in je iPhone

De laatste iPhone Pro-modellen en enkele iPad-versies hebben een LiDAR-scanner. De sensor maakt gebruik van kleine onzichtbare lasers om afstand en diepte te bepalen. Er verschijnen steeds meer apps die werken met LiDAR. Wat kun je er allemaal mee doen?

1. 3D-scans maken

Met foto’s kun je je favoriete reisbestemmingen op beeld vast te leggen, maar het is veel leuker als je een interactief 3D-model kunt maken van deze omgevingen. Daardoor kun je opnieuw door dat pittoreske dorpje lopen of een plaats nemen in het gezellige restaurantje waar je in de vakantie vaak bent geweest. 

Met apps als Polycam, RoomScan LiDAR, en Canvas: Pocket 3D Measurements  kun je 3D-scans maken met behulp van de LiDAR-scanner. De apps lenen zich ook goed om 3D-modellen te maken van verzamelobjecten. Zo kun je in een handomdraai je verzameling sneakers of knuffels digitaliseren. Met name Polycam heeft een uitgebreide community waar gebruikers hun creaties posten. Zie het als Instagram voor 3D-modellen.

De meeste apps zijn gratis te gebruiken, maar hebben wel een betaalde optie waarmee bepaalde restricties worden opgeheven of waarmee je scans van hogere kwaliteit kunt maken. 

2. Mooiere foto’s in het donker

Apple heeft in de afgelopen jaren de camera’s van de iPhone en iPad aanzienlijk verbeterd, waardoor je mooiere foto’s kunt maken bij weinig licht. Toch slaagt een iPhone met LiDAR-scanner hier een stuk beter in, zeker in combinatie met de speciale nachtmodus. De LiDAR heeft namelijk een zes keer snellere autofocus bij weinig licht en dat zie je direct in de foto’s terug. 

Met behulp van de scanner kan de camera veel beter dieptes inschatten, wat ook beter tot uiting komt bij portretfoto’s. Je hoeft overigens geen speciale functie aan te zetten op je iPhone of iPad. De LiDAR-scanner wordt direct aan het werk gezet als je foto’s maakt. 

©PXimport

3. Nauwkeurig meten

We schreven al dat LiDAR in staat is om dieptes en afstanden beter in te schatten. Dit komt ook van pas als je dingen wilt opmeten. Speciaal hiervoor heeft Apple de app Meten ontwikkeld. De app vind je standaard op je telefoon, maar mocht je deze per ongeluk hebben verwijderd kun je de tool opnieuw gratis downloaden in de App Store. 

Meten gebruikt augmented reality om afstanden te meten. Richt je camera op een object, tik op het plusicoontje om een afstand te meten en beweeg je telefoon of tablet een bepaalde richting op. Dankzij LiDAR kun je nu afstanden accuraat opmeten. 

4. AR-apps

Naast de Meten-app zijn er natuurlijk nog veel meer tools die gebruikmaken van de LiDAR-scanner. Wat te denken van IKEA Place, waarmee je meubels in je digitale woonkamer kunt zetten, of LEGO Hidden Side, waarmee je je favoriete LEGO-set tot leven brengt. De mogelijkheden zijn oneindig!   

©PXimport

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.