Als je het menig poweruser of Linux-gebruiker vraagt dan is de kans groot dat ze de Thunderbird-e-maildienst aanbevelen als mailclient. De opensource dienst geeft je veel opties met betrekking tot het beheren van je e-mail. Daarom is het niet vreemd dat mensen enthousiast worden van de onlangs aangekondigde Android-versie.
De Android-versie van Thunderbird is reeds beschikbaar, maar niet in de vorm waar je wellicht aan denkt. In plaats daarvan kun je terecht bij de K-9 Mail-applicatie, die je gratis downloadt uit Google Play. Mozilla, het bedrijf achter Thunderbird, maakt dus in feite geen eigen Android-app, maar neemt het project van K-9 Mail-bedenker Christian Ketterer over. Ketterer wordt aan het team achter Thunderbird toegevoegd, zodat Mozilla gebruik kan maken van zijn expertise op het gebied van mobiele platformen. K-9 Mail wordt dan de Thunderbird e-mailclient voor Android.
Thunderbird investeert (financiële) middelen om K-9 Mail te verbeteren. Dat klinkt als muziek in de oren; het is goed om te zien dat twee opensource-projecten samengevoegd worden, en dat je niet twee partijen hebt die allebei middelen blijven pompen in verschillende projecten. De naam K-9 Mail zal mettertijd verdwijnen en overgaan in Thunderbird. Daar gaat nog wat tijd en geld in zitten voordat het zover is. Datzelfde geldt overigens voor een iOS-versie van de app. Voorlopig concentreert het team achter de app zich op de Android-versie van de dienst.
Mocht je interesse hebben of gebruikmaken van Thunderbird en de K-9 Mail-app nog niet gedownload hebben, dan is dit het moment om de app een kans te geven. Helemaal als je het leuk vindt om de app te zien transformeren en je erbij wil zijn wanneer de verschillende onderdelen uitgerold worden. Mocht je daar geen trek in hebben en gewoon een volledig product willen gebruiken, dan zul je even moeten wachten totdat de boel rustig is en de overgang naar Thunderbird afgerond is. Echter, op dit moment is niet te zeggen wanneer het zover is.
Als gebruiker van K-9 Mail kun je een aantal veranderingen verwachten. Mozilla deelt enkele plannen via een minuscule roadmap op de eigen website.
Account setup via autoconfiguratie van je Thunderbird-account.
Verbeterde mappenmanagement.
Ondersteuning voor berichtenfilters.
Synchronisatie tussen desktop en mobiele versies van Thunderbird.
Dit zijn slechts de plannen voor de komende maanden; daarna verwachten we grotere veranderingen en meer opties voor K-9 Mail.
Door: Wesley AkkermanFreelance tech- en gamejournalist die schrijft in begrijpelijke taal waardoor technologische ontwikkelingen, trends en producten voor iedereen toegankelijk zijn. Meer van deze auteur >
Logitechs Superstrike-gamingmuis is inderdaad sneller dan de rest
Fabrikanten claimen graag een revolutionaire techniek te hebben uitgevonden, al helemaal als het gameaccessoires betreft. Vaak zijn de verbeteringen minimaal, maar met de Pro X2 Superstrike heeft Logitech daadwerkelijk een technologische doorbraak gemaakt – die in de handen van professionele spelers absoluut verschil kan maken.
9,2
Fantastisch
Conclusie
De Logitech Pro X2 Superstrike is oprecht een indrukwekkend stukje techniek die in de juiste handen daadwerkelijk betere gameprestaties oplevert. Voor de gemiddelde speler is het echter vooral een hele luxe muis.
Plus- en minpunten
Revolutionaire kliktechniek voelt daadwerkelijk snel
Software biedt veel opties en visualisatie
Snelste sensor op de markt
Scrolwiel is opvallend ‘gemiddeld’
Column A
Column B
Afmetingen
125 × 63,5 × 40 mm
Gewicht
61 gram
Aantal knoppen
5
Ingebouwd geheugen
Ja (voor geavanceerde functies is Logitech G HUB-software vereist; te downloaden via logitechg.com/ghub)
Sensor
Hero 2
Resolutie (tracking)
100–44.000 DPI
Maximale versnelling
88 G
Maximale snelheid
888 IPS
Maximale bekabelde rapportagesnelheid
1000 Hz (1 ms)
Maximale LIGHTSPEED-rapportagesnelheid
8000 Hz (0,125 ms)
Tracking
Geen vertraging, versnelling of filtering
Batterijduur
Tot 90 uur
Vereisten
Optionele internettoegang voor Logitech G HUB-software
Compatibiliteit
Windows of macOS met een beschikbare USB 2.0-poort of hoger
Bij nieuwe gamemuizen richt men zich vaak op de vorm, het gewicht of de sensor. Want sneller is volgens bedrijven altijd beter. In de praktijk zijn sensorsnelheden de menselijke limieten allang overschreden, en betekenen statistieken over dots per inch (dpi) en polling rate (hoe vaak de muis per seconde gegevens naar een pc stuurt) in de praktijk weinig. De Superstrike richt zich echter op een onderontwikkeld gebied: de muisklik zelf.
Geen echte klik
Muisknoppen werken namelijk met schakelaars, mechanisch of optisch. Die eerste is de klassieke muisklik met bijkomend gevoel en geluid, die tweede op basis van een infraroodsensor die sneller en duurzamer moet zijn. In beide gevallen kent de schakelaar echter twee standen: aan of uit. De beweging daartussen wordt normaal gesproken dus niet geregistreerd.
Logitechs grote vernieuwing zit hem dan ook in het zogenaamde haptive indictive trigger system, dat in staat is om de afgelegde weg van uit naar aan, en weer terug vast te leggen dankzij een magnetisch inductiesysteem. Met andere woorden: omdat er geen fysiek contact is zoals bij een traditionele schakelaar, kan een ‘klik’ veel eerder worden vastgelegd en zijn spelers fysiek sneller – volgens Logitech tot zeker 30 milliseconden.
Daarvoor moet je wel even in de GHUB-software duiken, Logitechs programma voor game-accessoires. De instellingen voor de X2 Superstrike zijn daarbij verrassend simpel en goed gevisualiseerd. Je hebt de beschikking over tien registratiepunten en vijf resetpunten: allemaal van invloed op hoe snel respectievelijk een klik en een ‘uitklik’ worden geregistreerd. Hoe hoger je registratieniveau, hoe langer je vinger en knop moeten bewegen voordat een klik wordt geregistreerd.
Voor e-sporters en zeer fanatieke gamers is het omgekeerde natuurlijk relevant: hoe lager je niveau, hoe sneller je klikt. In de praktijk is dat verrassend merkbaar: zet de muis op z’n snelst, en je vinger een haartje bewegen levert al een klik op. Test je dit met een pure kliks-per-seconde-test, dan klik je met wat oefening inderdaad sneller ten opzichte van een traditionele muis.
Voor wie?
De vraag is echter voor wie die kliksnelheid relevant is, en hoe dat zich naar de praktijk vertaalt. In feite is de muisklik uiteraard slechts één factor in je reactietijd tijdens bijvoorbeeld Counter-Strike 2. Fysieke reactietijd, beeldschermvertraging, server-ping: er zijn voldoende andere factoren die bepalen hoe snel je in een game reageert. E-sporters zijn nu eenmaal al veel sneller dan de gemiddelde speler.
In de praktijk is de invloed van het nieuwe systeem daarom lastig aan te tonen. Ja, de muis voelt heel snel, zeker na wat oefening. Al gauw blijkt namelijk dat je vrij eenvoudig per ongeluk klikt – al helemaal als je hem ook buiten games gebruikt - en je die fijne beweging zeer gecontroleerd moet maken. Voor beginners is niveau 3 bijvoorbeeld prettig: het voelt nog steeds snel, maar je geeft niet je positie weg door per ongeluk je wapen te vuren.
Het gevoel van snelheid in combinatie met een rauwe kliksnelheid is voor sommigen misschien al de moeite waard, maar eerlijkheid gebiedt te zeggen dat je als gemiddelde speler geen wonderen mag verwachten. Logitech claimt dat ook reguliere gamers van de Superstrike profiteren, maar in de twee weken dat we de muis testten kunnen we dat nog niet met volledige zekerheid zeggen.
Muisstil
Een bijkomend voordeel is dat de Superstrike behoorlijk stil is – als je dat wilt. De vernuftige trilmotor die een echte muisklik nabootst is namelijk ook af te stellen, waardoor deze ook kan veranderen in een subtiele ‘tik’. Helemaal bijzonder is het uitschakelen van de trilfunctie, waarbij je geen feedback meer krijgt op je kliks en in de gemiddelde game feitelijk blind bent.
Verder heeft de Superstrike alles wat je van een professionele gamemuis mag verwachten: de ultrasnelle Hero 2-sensor met een polling rate van8000 Hz en een maximale snelheid van 888 inch per seconde. De behuizing zelf is met 61 gram niet de lichtste, maar verder zeer luxe afgewerkt met witte en zwarte kleuren, en twee zijknoppen. Qua vorm valt deze verder niet op: hij is rond en voor onze smaak zelfs tamelijk klein, maar blijkbaar precies goed voor de gemiddelde e-sporter.
Het enige wat we op mechanisch vlak nog aan te merken hebben op de muis is dat het scrolwiel grappig genoeg net wat minder ‘premium’ aanvoelt dan de rest van de Superstrike, al zullen de meesten daar in de praktijk weinig van merken.
Maar dat is wel een beetje het punt van de X2 Superstrike: het is daadwerkelijk een topmuis met een baanbrekende technologie, bedoeld voor een kleine groep gamers. In de gemiddelde hand voelt de Superstrike snel aan, maar degenen die hun brood verdienen met het spelen van videogames zullen de grootste voordelen ervan merken – precies waar pro-accessoires voor zijn bedoeld.
De eerste volledige trailer van de nieuwe versie van The Mummy is uitgebracht door Warner Bros.
Begin dit jaar verscheen er al een teaser trailer, maar nu valt hieronder dus de eerste volledige trailer van de aankomende bioscoopfilm te bekijken.
De nieuwe film staat volledig los van eerdere The Mummy-films en wordt geregisseerd door Evil Dead Rise-regisseur Lee Cronin. Cronin wil in plaats van de luchtige avonturensfeer uit de The Mummy-films van eind jaren negentig juist de focus op horror leggen.
In de film verdwijnt een jonge dochter van een journalist spoorloos in de woestijn. Acht jaar later keert ze opeens terug, maar ze is overduidelijk niet helemaal dezelfde persoon als voordat ze verdween.
The Mummy draait vanaf 16 april in de bioscoop. Overigens werden onlangs plannen aangekondigd om een nieuwe The Mummy-film met Brendan Fraaser en Rachel Weisz - die ook de hoofdrollen speelden in de film uit 1999 - te maken. Dat staat volledig los van deze film.