ID.nl logo
In 3 stappen online foto's bewerken
© Reshift Digital
Huis

In 3 stappen online foto's bewerken

PicMonkey is een fantastische tool om je foto's in de browser te bewerken. Nadat je je foto hebt geüpload, kun je niet enkel basisbewerkingen uitvoeren, maar ook portretten verfraaien, filters en effecten gebruiken, collages maken, en tekst, stempels of kaders toevoegen.

De grootste troeven? Je kunt je foto in originele resolutie bewerken en PicMonkey plaatst geen watermerk op het eindresultaat.

01 Foto uploaden

Open je browser en surf naar www.picmonkey.com. Houd je muiscursor helemaal bovenaan op Edit. Er schuift een menu uit waar je kunt kiezen welke bron je wilt gebruiken om een foto te uploaden. Je hebt de keuze uit van de computer, Dropbox, Facebook of Flickr. Kies een foto op je harde schijf of koppel één van de diensten om toegang te krijgen tot je foto's op Dropbox, Facebook of Flickr.

Wanneer je voor het eerst een foto uploadt, krijg je ook nog de vraag in welk formaat je deze wilt bewerken. Je hebt de keuze uit Jack (snel bewerken, foto wordt verkleind tot 3 megapixels), Bubbles (aanbevolen instelling, grote foto's worden verkleind tot 7 megapixels) of King Kong (iets trager, maximaal 16megapixel-foto's). Maak je keuze en bevestig met Save.

©PXimport

PicMonkey werkt samen met onder andere Facebook en Dropbox.

02 Basisbewerkingen

Plaatje gekozen? Via Auto adjust kun je automatische verbeteringen toepassen. Wil je je foto liever zelf bewerken? Via Crop kun je bijsnijden en met Rotate kun je de foto één of meer graden draaien. Er zijn hier ook knoppen om je foto in één keer 90 graden te draaien of de plaat horizontaal of verticaal te spiegelen.

Ook interessant is Exposure. Met deze functie kun je onder andere de helderheid, hooglichten en het contrast onder handen nemen. Color maakt het mogelijk om de verzadiging en kleurtemperatuur aan te passen en via Sharpen kun je de foto verscherpen. Experimenteer met de mogelijkheden en gebruik de Apply-knop om je bewerkingen door te voeren.

©PXimport

Experimenteer naar hartenlust met de verschillende menu's in de linkerkolom.

03 Toeters en bellen

Naast basisbewerkingen kun je je foto ook opsmukken met allerlei toeters en bellen. Uiterst links in beeld zie je allerlei kleine icoontjes. De knop met de toverstaf geeft je toegang tot allerlei effecten, de knop met letters maakt het mogelijk om tekst in allerlei leuke lettertypes aan je foto toe te voegen. En als je op de vlinder klikt, kun je allerlei stickers op je plaatje plakken. Daarnaast zijn er ook kaders, texturen en thema's. Let wel, de effectjes met een kroontje zijn enkel geschikt voor een betaald account. Gebruik de Save-knop centraal bovenaan om je werk op te slaan.

©PXimport

Tekst, stickers, kaders ... het kan allemaal!

▼ Volgende artikel
Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien
Huis

Nieuwe State of Play en Nintendo Direct mogelijk in februari te zien

In februari worden er mogelijk een nieuwe State of Play van Sony PlayStation en Nintendo Direct uitgezonden.

Dat claimt de zeer betrouwbare insider Nate the Hate, die eerder al correct de komst van Nintendo Directs en State of Plays heeft voorspeld. Op X werd aan hem gevraagd of er een State of Play in februari wordt uitgezonden, waarop hij positief antwoordde.

Nu is dat geen risicovolle voorspelling: de afgelopen vijf jaar werd er vier keer in februari een State of Play uitgezonden. Toch zal het voor veel PlayStation-gamers een fijne 'bevestiging' zijn dat de betrouwbare insider de komst van de State of Play beaamt.

In een recente video meldt Nate the Hate daarnaast ook dat hij heeft gehoord over de komst van een algemene Nintendo Direct. Daarbij claimt hij zelfs dat de Direct-uitzending specifiek op 5 februari wordt uitgezonden. Concrete informatie over de inhoud had hij niet.

State of Plays en Nintendo Directs

Consolebedrijven zenden al jarenlang hun eigen presentaties uit waarin ze nieuwe games aankondigen en nieuwe beelden van reeds aangekondigde games vertonen. Nintendo doet dit in de Nintendo Direct-uitzendingen, terwijl Sony daar State of Play-livestreams voor gebruikt. Dergelijke presentaties kunnen altijd rekenen op miljoenen kijkers die meer te weten willen komen over wat er zoal uitkomt op de Nintendo Switch (2) en PlayStation 5.

Nintendo heeft dit jaar games als Pokémon Pokopia, Fire Emblem: Fortune's Weave en Yoshi's and the Mysterious Book op de planning staan. Het zou dan ook in de lijn der verwachting liggen dat deze games in een Direct worden getoond. Sony komt dit jaar in ieder geval met Saros, Marathon en Marvel's Wolverine.

Aankomende Tomodachi Life Direct

Overigens wordt er deze week sowieso al een Nintendo Direct uitgezonden, maar dan gericht op één game. Aanstaande donderdag om 15:00 uur Nederlandse tijd zendt Nintendo een Direct uit die geheel draait om Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen, een aankomende Switch 2-game. De Direct zal ongeveer 20 minuten duren en via YouTube te zien zijn.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?
© Disney
Huis

Wanneer komt Zootopia 2 naar Disney+?

Vanaf vandaag is Zootopia 2 digitaal te bekijken als je de film koopt of huurt op verschillende platformen, en een Disney+-release laat waarschijnlijk niet al te lang op zich wachten.

De meest recente film van Disney Animation kwam op 26 november uit in de bioscoop. Hoewel je in Nederland nog een voorstelling kunt bijwonen, is Zootopia 2 inmiddels ook digitaal te huren of kopen, zodat je de film thuis op de bank, in bed of op het dak kunt kijken - waar je maar zin in hebt. Dit kost je op Pathé Thuis bijvoorbeeld 14,99 euro. Dvd’s, blu-rays en 4k-schijfjes van de film zijn vanaf 3 maart verkrijgbaar.

Maar goed, voor de prijs van een dvd of de digitale versie scoor je ook een maandje Disney+, al is Zootopia 2 dus nog niet beschikbaar op de streamingdienst. Disney houdt geen specifiek stramien aan met het overhevelen van bioscoopfilms naar het platform, maar we verwachten dat de film ook ergens begin maart op Disney+ te kijken is.

Watch on YouTube

De meest recente blockbuster van Disney die op de streamingdienst is verschenen, is Tron: Ares. Die film kwam op 10 oktober uit, en werd op 7 januari beschikbaar op Disney+. Ongeveer drie maanden na de release dus, en samenhangend met het moment dat ook de dvd’s in de schappen lagen - dat was op 6 januari. 

Het is te verwachten dat Disney een vergelijkbaar schema aanhoudt met Zootopia 2, al is het benoemen waard dat de Disney Animation-film een gigantisch succes is in de bioscoop. De film is inmiddels de meest opbrengende Amerikaanse animatiefilm ooit geworden, met een geschatte 1,76 miljard dollar aan inkomsten - via The Wall Street Journal. Tron: Ares was dit - met een geschatte wereldwijde opbrengst van 142 miljoen dollar - allerminst. Wellicht wacht de House of Mouse dus nog iets langer met de Disney+-release van hun kaskraker.