ID.nl logo
FixDows - Snel herstel voor Windows 10
© Reshift Digital
Huis

FixDows - Snel herstel voor Windows 10

Windows 10 is behoorlijk stabiel maar af en toe kan er toch iets fout lopen, zoals de updatefunctie of een corrupt systeembestand. Fixdows maakt onderliggend gebruik van scripts en (Windows-)commando’s om een aantal vaker voorkomende probleemsituaties recht te trekken.

De naam van de tool, FixDows – een samentrekking van fix (herstel) en Windows – laat er weinig twijfel over bestaan; deze tool gebruik je uitsluitend wanneer je bepaalde problemen met Windows ondervindt. Toegegeven, de problemen die FixDows weet te herstellen, kun je ook zelf repareren. Maar dat kost je dan wel tijd en moeite, want je moet dan eerst de juiste commando’s vinden en die ook met optimale parameters weten aan te sturen. FixDows daarentegen vergt nauwelijks meer dan enkele muisklikken.

Tabbladen

Voor een goede werking van FixDows rechtsklik je op de snelkoppeling van het programma en kies je Als administrator uitvoeren. Het startvenster bevat een help-link, maar helaas blijkt de online ‘handleiding’ minimaal, althans op het moment van schrijven.

De namen van de tabbladen geven goed aan waar ze voor staan: Windows Updates Fixes, Windows Store Reset, Integrity Checks & Fixes en Disk Cleanup zijn de vier tabbladen waar je voor je troubleshooting terechtkunt. De overige tabbladen zijn louter informatief.

©PXimport

Herstel

Op elk van de vier tabbladen krijg je telkens maar één knop te zien, waarmee je de bijbehorende herstelprocedures opstart. Dat leverde op onze testsystemen geen problemen op, maar je doet er wellicht toch goed aan vooraf een systeemherstelpunt in Windows te creëren. Je weet maar nooit waar het goed voor is.

Wat de update-fixer betreft: die maakt gebruik van een openbaar script van TenForums en als je dit bestudeert, merk je dat het vooral gaat om het stoppen, resetten en herstarten van enkele Windows-diensten. Ook de andere tabbladen maken gebruik van in Windows ingebouwde commando’s en functies, zoals wsreset, sfc en dism. Dat merk je trouwens in het Windows-opdrachtvenster dat tijdens het uitvoeren opduikt.

©PXimport

Conclusie

Mocht je ooit update- of integriteitsproblemen ondervinden met Windows en je hebt weinig zin of tijd om je in allerlei commando’s te verdiepen, dan kun je FixDows gerust uitproberen. De kans is reëel dat die het euvel met enkele muisklikken weet te herstellen.

Oké
Conclusie

**Prijs** Gratis **Taal** Engels **OS** Windows **Website** [www.github.com/odyssey346/fixdows](https://www.github.com/odyssey346/fixdows)

Plus- en minpunten
  • Zeer eenvoudige bediening
  • Bereik van troubleshooting is beperkt
  • Nauwelijks toelichting
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube