ID.nl logo
Chromecast Audio - Streaming audio hoeft niet duur te zijn
© Reshift Digital
Huis

Chromecast Audio - Streaming audio hoeft niet duur te zijn

Met de Chromecast Audio maak je iedere speaker bereikbaar voor het streamen van muziek, of dat nou van Spotify, je netwerk of je mobiele apparaat is. Het kleine dongeltje heeft de potentie om de gehele muziekwereld op zijn kop te zetten.

Net als de gewone Chromecast is de Audio-variant een dongeltje, dat je in dit geval via een 3,5 mm ingang, optische poort of tulpstekker verbindt met een speaker (of koptelefoon, als je dat zou willen). Aan de andere kant van het schijfvormige apparaatje sluit je een micro-usbkabel aan om de Chromecast Audio te voorzien van stroom en je kunt aan de slag om muziek te streamen naar verbonden de speaker. Lees ook: Review Google Chromecast (2015) - Speelse afspeler

Zo maak je van iedere speaker, of hifi-set die je hebt staan een soort Sonos-achtige speaker, waarmee je muziek streamt van streaming diensten als Spotify en Google Play Music, maar ook lokale- en netwerkbronnen. Het apparaat dat je gebruikt om de muziek mee af te spelen hoeft niet eens aan te blijven staan (tenzij de muziekbron het apparaat zelf is natuurlijk). Omdat de verbinding via wifi gaat is cd-audiokwaliteit mogelijk. Dat is bijvoorbeeld niet mogelijk met Bluetooth, waarbij het geluid ook nog eens gecomprimeerd wordt, het bereik beperkter is en het apparaat waarmee je de muziek afspeelt aan moet blijven staan.

©PXimport

Leuk detail is dat het schijfje van de Chromecast Audio de groeven heeft van een grammofoonplaat.

Revolutionair

Denk er eens over na. Voor maar 39 euro die het apparaat kost maak je iedere speaker beschikbaar voor streaming muziek. Dat is behoorlijk revolutionair als je ziet wat speakers met deze functionaliteit ingebouwd kosten.

Het aansluiten spreekt dus redelijk voor zich, hetzelfde geldt voor de installatie. Wanneer de Chromecast Audio aan staat maak je via de app (iOS en Android) verbinding en geef je je wifi-aanmeldgegevens in. Vervolgens is de Chromecast Audio bereikbaar voor iedere app die de Google Cast functionaliteit ondersteunen. Het enige dat we nog missen is multiroom-ondersteuning, waarbij meerdere speakers met Chromecast Audio simultaan muziek kunnen afspelen. Gelukkig staat dat al op de agenda van de ontwikkelaars.

©PXimport

Aansluiten is zo gepiept.

Conclusie

De Chromecast Audio is een slimme uitvinding die de hifi-markt (en ook voor bluetooth-speaker-fabrikanten) op z'n kop kan zetten. Voor nog geen vier tientjes maak je iedere speaker bereikbaar voor streaming audio, zonder in te hoeven boeten op de audiokwaliteit. Het enige dat we missen is multiroom-ondersteuning.

Fantastisch
Conclusie

Google Chromecast Audio ----------------------- **Prijs** € 39,- **Taal** Nederlands **OS** Android, iOS en Chrome **Website** [www.google.com/chromecast](http://www.google.com/chromecast)

Plus- en minpunten
  • Slimme uitvinding
  • Prijs
  • Installatie
  • Audiokwaliteit
  • Geen multiroom
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube