ID.nl logo
Zo laad je elke e-maildienst in macOS Mail
Huis

Zo laad je elke e-maildienst in macOS Mail

macOS Mail is een prettig e-mailprogramma en je hebt er meer aan dan je misschien zou denken. Je kunt namelijk vrij gemakkelijk je eigen e-mailaccounts in het programma laden, zodat je niet telkens je webmail hoeft te openen. Dat geldt voor Outlook en Gmail, maar ook voor je werkmail of mail via je eigen domein. Hoe je dat doet, lees je hier.

In dit artikel laten we je zien hoe je:

Gmail- en Outlook-account in macOS Mail

Je Gmail- of je Outlook-account inladen in macOS Mail is helemaal niet zo ingewikkeld. Open Mail en ga via de knop Mail linksboven naar Voeg account toe. Voor een Outlook-account selecteer je Microsoft Exchange in het menu dat je te zien krijgt. Voor Gmail kies je uiteraard voor Google. Op dezelfde manier kun je ook een iCloud-, Yahoo- of AOL-account toevoegen. 

Klik op Ga door, vul je e-mailadres in en klik op Log in. In het volgende scherm druk je nogmaals op Log in. Je krijgt nu een inlogpagina van Microsoft te zien. Daar vul je je wachtwoord in en klik je op Aanmelden. Geef toegang om je gegevens te gebruiken (dat is verplicht) door op Accepteren te klikken. Geef eventueel nog aan met welke apps je het e-mailadres wilt gebruiken. Nu heb je een nieuwe mailbox in de zijbalk staan met de naam 'Exchange', waar al na een paar tellen al je mails in worden geladen. 

Voor Gmail zijn de stappen iets anders, maar ook hier vul je je accountgegevens in en geef je Mail toestemming om je mails in te laden, waarna je mailbox in Mail geladen wordt. 

Alles begint natuurlijk met je e-mailadres en wachtwoord.

Eigen mailaccount

Makkelijk zat dus, maar wat als je je eigen e-mailaccount wilt inladen, bijvoorbeeld van je school, werk of die van je eigen website? Ook dat kan, al moet je daar wel een extra stap voor zetten. 

Ook in dit geval ga je weer naar Voeg account toe, maar in plaats van een van de standaardopties te kiezen, klik je op Ander mail-account. Hier voeg je om te beginnen het e-mailadres en het wachtwoord in dat je ook voor je webmail gebruikt. 

Het verschil is dat je nu handmatig de in- en uitgaande mailservers moet instellen. Elke e-maildienst heeft zijn eigen servers. Wat die precies zijn, vind je doorgaans op de website van de hostingprovider die je gebruikt. Vaak is dat de naam van de host plus het domein van je eigen server, maar dat verschilt weleens. Kwestie van even googelen, dus. 

Als je alles goed hebt ingevuld, wordt al je mail nu ingeladen in macOS Mail, en hoef je dus niet steeds opnieuw in te loggen op je webmail. Let wel op dat bepaalde gegevens als je e-mailhandtekening, spamlijsten en instellingen niet per definitie worden meegenomen. 

Account verwijderen

Het kan natuurlijk zijn dat je een e-mailaccount dat je ooit in macOS Mail hebt geladen niet meer gebruikt. Dan is het handig om te weten dat je de accounts ook gemakkelijk weer kunt verwijderen. 

Om een account te verwijderen, ga je in Mail naar Accounts, of via de Systeeminstellingen naar Internetaccounts. Klik op het account waar je vanaf wilt en klik op Verwijder account

Op die plek kun je overigens ook aangeven welke apps je e-mailaccount mogen gebruiken, zoals bijvoorbeeld de Notities-app. De rechten pas je simpel aan met de sliders.

Een ongebruikt account verwijderen is ook heel eenvoudig.

Postbussen

Heb je je account eenmaal ingeladen, dan kun je de boel nog wat meer personaliseren. Dat doe je met behulp van postbussen. Net als bij andere mailprogramma’s kun je die gebruiken om bepaalde mails te groeperen, zodat je ze snel kunt terugvinden. Dat doe je op basis van afzender, onderwerp of iets heel anders. 

Om een simpele postbus te maken, ga je in Mail naar Postbus - Nieuwe postbus. Selecteer het e-mailadres waarvoor je de postbus wilt aanmaken, verzin een naam en klik vervolgens op OK. Je vindt de postbus nu aan de linkerkant van je scherm. Je kunt nu al slepend mails naar de nieuwe postbus verplaatsen. 

In plaats daarvan kun je ook een slimme postbus aanmaken, en dat doe je op dezelfde manier. Geef de slimme postbus een naam en vul al dan niet de velden in. Je kunt mail van bepaalde afzenders of mails die bepaalde woorden bevatten in de nieuwe postbus laten belanden. In de dropdownmenu’s vind je nog tal van andere opties.

Slimme postbussen werken op basis van vooraf ingestelde regels.
▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.