ID.nl logo
Huis

Review: Acer Swift 3 is goed in vorm

Met een notebook zonder usb-c-poort, lange accuduur en liefst ook nog een vingerafdrukscanner tel je eigenlijk niet meer mee. Gelukkig spelen veel fabrikanten in op deze behoefte, waaronder ook Acer. PCM mocht aan de slag met de Swift 3.

Acer brengt in de Swift-serie een reeks laptops uit die uitblinken in ontwerp en het lage gewicht. De Swift 3 is een middenmoter uit deze serie, die met zijn metalen behuizing opvalt. De laptop heeft een rappe zevende generatie Intel Core i5 7200U op 2.50GHz. Windows 10 Home is voorgeïnstalleerd, maar het werkgeheugen is met 4 GB een beetje aan de krappe kant, zeker gezien het het de 64-bits-versie van het besturingssysteem betreft. De resolutie van het14-inch scherm gaat tot full-hd 1920x1080 en er is gebruik gemaakt van een IPS-paneel. De kleuren zijn prima, evenals de kijkhoek, en dankzij het matte scherm heb je nauwelijks last van reflecties.

Voor opslag is gekozen voor een Micron-ssd met een capaciteit van 256 GB. Dat is voldoende voor Windows, maar je raakt al snel aan een limiet van de opslagcapaciteit als je een flink aantal softwareprogramma's gaat installeren. Je kunt de opslag nog uitbreiden met een sd-kaartje.

©PXimport

Inloggen of aanmelden

De Acer Swift 3 beschikt over een kleine vingerafdrukscanner en een webcam, waarbij het met de laatste mogelijk is om via de Windows 10-functie Hello bij Windows aan te melden; de ingebouwde camera is daar geschikt voor gemaakt. Dat zijn prettige functies om terug te vinden op een laptop, zeker als bij bedrijfscritische gegevens bevat.

Look and feel

De volledig metalen behuizing voelt prettig en bovendien solide aan, maar toch weegt de laptop behoorlijk licht. Met zijn 1.5kg is hij namelijk makkelijk mee te nemen. Bovendien wordt zelfs bij intensief gebruik de laptop aan de onderzijde niet warm. Dat heeft onder meer te maken met het feit dat de warmteafvoer op een logische plek zit, namelijk aan de achterkant tussen het schanier van het scherm.

De afwerking van de Swift 3 is uitstekend te noemen. Regelmatig komen we laptops tegen die toch net niet helemaal lekker in elkaar zitten, bijvoorbeeld net een randje dat ergens niet goed aansluit, of een meebuigend toetsenbord. Niets van dat alles bij deze Swift 3, de toetsen zijn solide en hebben een prettige aanslag, en nergens vervelende kieren of slecht aan elkaar aansluitende onderdelen.

Dat heeft eigenlijk alles te maken met het feit dat de basis van de Swift 3 uit een enkel stuk lichtgewicht metaal bestaat: allleen de onderzijde is een los deel, maar ook dit zit stevig vast.

Het scherm is eveneens mooi afgewerkt en een klein dun rubber randje voorkomt dat je het scherm te hard kunt dichtklappen, De rubberen pootjes aan de onderkant van de Siwft voorkomt dat het apparaat op gladde ondergronden gaat glijden.

©PXimport

Connectiviteit

De Acer Swift 3 heeft geen vaste netwerkaansluiting maar maakt wel gebruik van snel wifi dankzij de ingebouwde 2x2 802.11ac MU-MIMO draadloze adapter. Hiermee heb je een goede wifi-ontvangst.

Accuduur

De ingebouwde accu biedt volgens Acer zo'n 10 uur werktijd. Zelfs bij intensief gebruik lukte het ons om er toch nog zo'n 9 en een halfuur werktijd uit te halen, dus wat dat betreft kloppen die specificaties wel. Belangrijk is dan wel dat je de batterijbesparingsmodus in Windows 10 hebt ingeschakeld, want als je alle functies op maximaal zet, dan komen we uit op zo'n zes uur gebruik.

Uitstekend
Conclusie

Met de Acer Swift 3 doe je geen miskoop. Alles wat je van een laptop verwacht is aanwezig, waarbij de lange accuduur en het stevige design een van de belangrijkste eigenschappen zijn. We hadden wel graag 4 GB meer werkgeheugen gezien, zodat je net even wat meer uit de laptop kunt halen.

Plus- en minpunten
  • Lange accuduur
  • Mooi ontwerp
  • Prettig toetsenbord
  • Werkgeheugen met 4 GB aan de krappe kant
▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro
© Marvel Entertainment
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro

Er valt deze week weer een boel te streamen en of je nu zin hebt in superheldenactie, sciencefiction of drama: er is voor ieder wat wils. Wij hebben de beste tips van het nieuwe aanbod voor je op een rijtje gezet, zodat jij precies weet wat je deze week niet mag missen.

Wonder Man (seizoen 1) | Disney+ | 28 januari

De nieuwste toevoeging aan het MCU, de gloednieuwe serie Wonder Man, is vanaf deze woensdag te zien op Disney+. De serie volgt Simon Williams (Yahya Abdul-Mateen II), een acteur die nogal worstelt om zijn carrière van de grond te krijgen. Wanneer hij medeacteur Trevor Slattery (Ben Kingsley) ontmoet, komt hij erachter dat de legendarische regisseur Von Kovak (Zlatko Burić) de superheldenfilm ‘Wonder Man’ opnieuw verfilmt. Terwijl Simon een levensveranderende rol achterna jaagt, blijkt dat hij zelf echt superkrachten heeft. Hij gebruikt ze echter liever niet en wil zich vooral graag richten op zijn carrière. De serie wordt tot nu toe uitstekend ontvangen, iets wat Marvel-fanaten wel konden gebruiken.

Watch on YouTube

Bridgerton (Seizoen 4 - Deel 1) | Netflix | 29 januari

Het geliefde kostuumdrama Bridgerton keert deze week terug, ditmaal met een focus op Benedict Bridgerton (Luke Thompson). Nadat hij in eerdere seizoenen wat aan de zijlijnen heeft gestaan, pakt ‘ie nu zijn eigen moment in de schijnwerpers. Naast terugkerende castleden als Jonathan Bailey en Simone Ashley - respectievelijk als Anthony en Kate Bridgerton - zijn er ook nieuwe namen van de partij. Bijvoorbeeld Katie Leung - die ook de stem van Caitlyn uit Arcane inspreekt - als Lady Araminta Gun. Zoals steeds vaker voorkomt bij Netflix wordt dit seizoen wel opgebroken: de eerste vier afleveringen zijn vanaf 29 januari te bekijken, waarna de laatste vier volgen op 26 februari.

Watch on YouTube

PONIES (seizoen 1) | SkyShowtime | 30 januari

De buddy-spyserie PONIES volgt Bea (Emilia Clarke) en Twila (Haley Lu Richardson), twee gewone vrouwen die in 1977 als secretaresse werken op de Amerikaanse ambassade in Moskou. Hun rustige leven wordt abrupt op zijn kop gezet wanneer hun echtgenoten, beiden CIA-agenten, onder mysterieuze omstandigheden om het leven komen. Vastbesloten om de waarheid te achterhalen, laten Bea en Twila hun vertrouwde kantoorbanen achter en worden ze zelf CIA-spionnen.

Watch on YouTube

The Death of Bunny Munro | SkyShowtime | 30 januari

The Death of Bunny Munro is gebaseerd op het gelijknamige boek van Nick Cave en volgt titulaire hoofdpersoon Bunny Munro (Matt Smith), een losbandige huis-aan-huisverkoper van schoonheidsproducten. Na de plotselinge dood van zijn vrouw, moet hij ineens alleen voor zijn jonge zoontje zorgen, die hij meeneemt terwijl hij voor zijn werk door het zuiden van Engeland reist. Bunny is alleen maar bezig met het vervullen van zijn eigen behoeftes, maar tijdens hun chaotische roadtrip realiseert hij zich dat hij zijn levensstijl zal moeten aanpassen.

Watch on YouTube

Mad Max: Fury Road | HBO Max | 1 februari

De eerste vier delen van de western-achtige sciencefictionfilms Mad Max zijn vanaf deze zondag te zien op HBO Max. Het vierde deel, Fury Road, is wat mij betreft de grootste aanrader. In een post-apocalyptische woestijn waar benzine en water schaars zijn, bundelt hoofdpersoon Max (Tom Hardy) de krachten met een groep rebellen om in opstand te komen tegen een meedogenloze dictator. Je hebt trouwens niet per se voorkennis nodig om van Mad Max: Fury Road te kunnen genieten, de keiharde actie en geweldige setting maken deze film sowieso de moeite al waard.

Watch on YouTube

Ocean's Eleven | HBO Max | 1 februari

Mocht je deze week zin hebben in een lekkere heistfilm, dan ben je bij HBO Max aan het juiste adres. Danny Ocean (George Clooney) is de gevangenis nog niet uit of hij is zijn volgende misdaad al aan het bekokstoven. Hij verzamelt een team van tien doorgewinterde criminelen om drie grote casino’s in Las Vegas te beroven en doopt de groep ‘Ocean’s Eleven’. De film is een remake van de gelijknamige Rat Pack-klassieker uit 1960 en zit met onder anderen Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia, Don Cheadle en Julia Roberts, net zo boordevol sterren als het origineel.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit
Huis

Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit

De allereerste Rayman uit de jaren negentig wordt mogelijk ruim dertig jaar na release opnieuw uitgebracht.

In Australië is er namelijk een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een game genaamd 'Rayman 30th Anniversary Edition' voor PlayStation 5 en Nintendo Switch. Dat is opmerkelijk, want een dergelijke editie van de game is nog helemaal niet aangekondigd op moment van schrijven.

De game zou uitgebracht worden door Atari. Hoewel Rayman officieel eigendom is van Ubisoft, brengt Atari wel vaker klassieke games van andere bedrijven opnieuw uit. Denk aan Mortal Kombat: Legacy Kollection. Ook U&I Entertainment - het bedrijf dat diverse fysieke edities van games van zowel Atari als Ubisoft publiceert - zou betrokken zijn bij het project.

Eerdere geruchten rondom Rayman

Er gaan al langer geruchten over de comeback van de Rayman-franchise. Ubisoft gaf in 2024 nog aan de Rayman-franchise te "verkennen", en kort daarna gingen er geruchten over een mogelijke remake van de allereerste game. Mogelijk zijn de plannen rondom Rayman intern bij Ubisoft inmiddels echter al veranderd, aangezien het bedrijf onlangs een forse reorganisatie aankondigde.

De Rayman-franchise

Rayman kwam in 1995 uit op PlayStation, Saturn, pc en Jaguar. De 2D-platformer die werd bedacht door voormalige Ubisoft-topontwikkelaar Michel Ancel staat bekend als een klassieker, waarbij kleurrijke en originele omgevingen gecombineerd worden met uitdagende platformactie. De jaren daarna kwamen er diverse vervolgen uit waarbij de franchise naar drie dimensies overstapote.

In 2011 blies Ubisoft de reeks nieuw leven in met Rayman Origins, waarmee een tekenfilmachtige stijl werd geïntroduceerd en de franchise terugkeerde naar twee dimensies. Twee jaar later werd vervolg Rayman Legends uitgebracht, dat inmiddels al meermaals is uitgebracht.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.