Het mag gezegd worden: Asus is een van de meest innovatieve fabrikanten op de markt. Het stond aan de wieg van de netbook en luidde met de Transformer-reeks de start van de hybride laptops in. Maar met de Taichi31 slaat Asus de plank helaas helemaal mis.
Het concept is volgens Asus een laptop en een tablet zonder compromissen. Om die overgang zo naadloos mogelijk te maken, zitten er dan ook twee schermen in deze hybride. Er bestaan dan wel laptops met swivelscharnieren en er is het klapluiksysteem van de Dell XPS 12, maar Asus komt liever met eigen oplossingen. Op technisch vlak zijn de twee 13,3-inch full-hd-schermen van de Taichi31 best indrukwekkend. Aan de buitenkant treffen we een glossy aanraakscherm aan, aan de binnenkant zit een mat scherm zonder aanraakmogelijkheden. Dit betekent dat je geen aanraakscherm hebt wanneer je de Taichi31 als een klassieke laptop gebruikt. Onbegrijpelijk met een besturingssysteem als Windows 8.
Wanneer je het scherm neerklapt, kan je de Taichi31 als tablet gebruiken. Onderaan licht een Windows-logo op, dat aanraakgevoelig is en als startknop dient. Zowel in tablet- als laptopvorm valt de dikke schermrand op. Het aanraakscherm vooraan lost dat op door een glossy uiterlijk, maar het scherm aan de binnenkant ziet er door die schermrand wel erg klein uit. Asus maakt bij de Taichi31 opnieuw gebruik van het ontwerp uit zijn Zenbook-lijn, maar omwille van het dubbele scherm is hij niet zo dun als zijn soortgenoten. Hij is bovendien geen vedergewicht, zeker niet als tablet.
Twee full-hd-schermen is ambitieus, maar Asus moet door deze beslissing wel inboeten aan kwaliteit. Vooral de beperkte helderheid is een doorn in het oog. Om het aanraakscherm aan de buitenkant te beschermen, maakt de Taichi31 gebruik van Gorilla Glass. Tijdens onze test blijft het scherm krasvrij, maar voor de zekerheid levert Asus een stijlvolle sleeve mee waarin je de Taichi31 kunt opbergen.
Twee schermen, kan je die dan ook allebei tegelijk gebruiken? Je kunt op beide schermen hetzelfde beeld tonen, wat handig is voor presentaties. Je kunt ook beide schermen afzonderlijk bedienen, maar dan treedt een vreemd probleem op. Je kunt het aanraakscherm niet bedienen, want daarmee tik je in spiegelbeeld op het niet-aanraakscherm. Verwarrend? Dat denken wij ook. In feite vinden we de Taichi31 over de hele lijn verwarrend. Als proof-of-concept kan het tellen, maar we zien het weinig nut hebben bij dagelijks gebruik, zeker niet met zo’n prijskaartje.
Specificaties:Intel Core i7- 3517U, 4 GB ram, 256 GB ssd, glossy 13,3-inch scherm (1920x1080), mat 13,3-inch scherm (1920x1080), Intel HD 4000 Graphics, Windows 8 Pro 64 bit.
Review Huawei Freeclip 2 – Voel je niet, hoor je wel
De Huawei Freeclip 2 is een opmerkelijke set oordopjes. Niet alleen omdat je ze om je oren draagt, alsof het oorbellen met clipjes zijn, maar omdat er een bijzonder verrassend geluid uit komt, ondanks dat compacte formaat. Het grootste minpunt? De prijs…
7,5
Goed
Conclusie
Met een prijskaartje van pakweg 200 euro moet je diep in de buidel tasten voor de Huawei Freeclip 2. Maar daar krijg je dan ook wel de meest comfortabele open-ear-oordoppen van dit moment voor terug. Koppel dat aan een warme en vertrouwde audiobeleving en je houdt een set over die in deze categorie zijn weerga niet kent. Het gedoe met de app en de bediening is vervelend, zeker op dit prijspunt, dus hopelijk doet de fabrikant daar nog iets mee.
Plus- en minpunten
Ongekend draagcomfort
Audio klinkt warm en vertrouwd
Overzichtelijke applicatie
Lekker compact oplaadhoesje
Lange batterijduur
Audio kan vervormd klinken na equalizer
Hoge aanschafprijs
Fysieke bediening wat onhandig
App met een omweg installeren
Categorie
Specificatie
Afmetingen
Oordopje: ca. 25,4 × 26,7 × 18,8 mm; Case: ca. 50 × 49,6 × 25 mm
Gewicht
Enkel oordopje: ca. 5,1 g; Oplaadcase: ca. 37,8 g
Bouw
IP57 (oordopjes), IP54 (oplaadcase)
Connectiviteit
Bluetooth 6.0; Protocol: A2DP 1.3, HFP 1.7, AVRCP 1.6
Batterij
60 mAh per oordopje, 537 mAh in de oplaadcase (Lithium-ionpolymeer)
Gebruiksduur
Muziek: 9 uur (oordopjes) / 38 uur (met case)
Opladen
USB Type-C, draadloos opladen, 40 min voor oordopjes (3C-laadtempo)
Audio
Dual-engine driver (10,8 mm), bereik 20 Hz tot 20.000 Hz
Codecs
L2HC, AAC, SBC ondersteuning via A2DP
Microfoons
4 MEMS-microfoons en 2 VPU-microfoons voor heldere gesprekken
Het kan zijn dat het ontwerp van de Huawei Freeclip 2 je nog niet bekend voorkomt. Toch bestaat dit soort oordopjes al een tijdje. Niet alleen in de vorm van de voorganger van dit model; Motorola heeft bijvoorbeeld de Buds Loop, terwijl JBL eerder de Soundgear Clips aankondigde. Desondanks geniet de productcategorie nog weinig populariteit. Waarschijnlijk vanwege de iets minder audiokwaliteit en iets hogere aanschafprijs in vergelijking met 'normale' oortjes.
De Huawei Freeclip 2 valt (net als zijn soortgenoten) onder de categorie open-ear-oordopjes (en subcategorie C-bridge). Dat betekent dat ze niet ín je oren gaan, maar net boven de gehoorgang hangen en de muziek als het ware de opening in blazen. Daardoor blijf je goed in contact met je directe omgeving terwijl je naar je eigen muziek luistert, en anderen hebben daar weinig last van: er lekt soms wat geluid weg, maar meestal zo zacht dat het nauwelijks stoort.
Mocht je al weg bekend zijn met de Huawei Freeclip, dan is het goed om even kort te verbeteringen te bespreken. Deze set beschikt bijvoorbeeld over adaptieve audio, waardoor hij het volumeniveau aan de omgevingsgeluiden kan aanpassen. Daarnaast kun je de hardware bedienen met zowel tik- als veegbewegingen. De batterijen houden het één uur langer vol (nu negen uur) en het oplaadhoesje gaat twee uur langer mee (nu in totaal 38 uur).
Ook mooi meegenomen: de oorhangers wegen ongeveer elf procent minder dan de eerste variant, terwijl Huawei niet inleverde op audiokwaliteit. Sterker nog: die is er op vooruitgegaan. Muziek klinkt over het algemeen helder en fris en als je binnen de bijbehorende app de equalizer gebruikt, ook nog eens warm en omhelzend. De bas kan soms wat scherp klinken en er treedt enige vervorming op na het gebruik van die equalizer, maar dit valt allemaal binnen de verwachting.
Je kunt van een set open-ear-dopjes namelijk niet dezelfde audiokwaliteit verwachten als van oordoppen die daadwerkelijk je gehoorgang ingaan en de boel netjes afsluiten. Desondanks zijn we onder de indruk van de audiokwaliteit. Je favoriete tunes klinken aangenaam en vertrouwd; een groter compliment kunnen we open-ear-setjes niet geven. Onze ervaringen met andere merken dopjes laten qua audio nog wel eens wat te wensen over, maar hier vallen veel negatieve ervaringen weg.
Zoals gezegd klinkt de audio niet perfect. Je mist soms wat detail en ook de bredere soundstage die je krijgt met oordoppen die je afsluiten van de wereld. De vraag is alleen: maakt dat in de praktijk veel uit? Meestal niet, want met open-ear-modellen kies je bewust voor die balans. Je levert iets in op geluidskwaliteit, maar je blijft je omgeving horen. Daardoor lenen dit soort sets zich perfect lenen voor bijvoorbeeld fietsers en wanneer je in de sportschool bent: momenten waarop je niet helemaal afgesloten wilt zijn van de buitenwereld.
Verder zitten de Huawei FreeClip 2-oortjes opvallend prettig. Je hangt ze als het ware aan je oor en schuift ze daarna simpelweg naar de plek die voor jou goed voelt. Zitten ze hoger fijner, dan zet je ze iets omhoog. Liever wat lager, dan laat je ze wat meer zakken. Fijn is ook dat ze bij de meeste oorbellen niet in de weg zitten, dus je hebt best veel speelruimte voor de pasvorm. En als leuke extra: ze vallen op als een soort sieraad – je oogt meteen wat modieuzer met deze dingen.
Dat gezegd hebbende zijn we minder te spreken over de fysieke bediening. Het is fijn dat je kunt vegen en tikken, maar juist dat tikken op de dunne rand (de C-brug) werkt minder betrouwbaar dan je hoopt. Eén tik doet gelukkig niets, want die maak je soms al per ongeluk. Alleen: als je wél bewust een tik- of drukbeweging probeert te doen, pakt de brug dat lang niet altijd. Of je nu net te zacht drukt of net niet snel genoeg bent, het resultaat is hetzelfde: we grepen uiteindelijk toch steeds naar onze smartphone om te pauzeren, te skippen of het volume aan te passen.
Daarnaast helpt het ook niet dat je voor Huawei-producten apps moet downloaden die niet gewoon in de Google Play Store staan. Je moet eerst AppGallery van Huawei downloaden en vervolgens AI Life installeren. Android geeft zelfs een flinke waarschuwing en dat voelt niet bepaald geruststellend. Ga je toch door, dan krijg je wel een overzichtelijke manier om de Huawei FreeClip 2 te beheren. Aan de app zelf ligt het dus niet.
Huawei Freeclip 2 kopen?
Met een prijskaartje van pakweg 200 euro moet je diep in de buidel tasten voor de Huawei Freeclip 2. Maar daar krijg je dan ook wel de meest comfortabele open-ear-oordoppen van dit moment voor terug. Koppel dat aan een warme en vertrouwde audiobeleving en je houdt een set over die in deze categorie zijn weerga niet kent. Het gedoe met de app en de bediening is vervelend, zeker op dit prijspunt, dus hopelijk doet de fabrikant daar nog iets mee.
21-01-2026 18:01
Door: Wesley AkkermanFreelance tech- en gamejournalist die schrijft in begrijpelijke taal waardoor technologische ontwikkelingen, trends en producten voor iedereen toegankelijk zijn. Meer van deze auteur >
Death Stranding: Director’s Cut nu speelbaar via Xbox Game Pass
Microsoft heeft de Xbox Game Pass-titels van de komende wekend aangekondigd. Onder de games die naar de dienst komen valt ook Death Stranding: Director's Cut, die sinds vandaag op Game Pass staat.
De nieuwe Xbox Game Pass-toevoegingen werd via Xbox Wire aangekondigd. Daar valt ook meer informatie over de verschillende games die naar de abonnementsdienst komen te lezen.
Death Stranding
De Director's Cut van Death Stranding is daarbij een van de meest opvallende toevoegingen. Het spel van Hideo Kojima kwam in eerste instantie alleen op PlayStation-consoles uit, maar kwam daarna ook naar Xbox. Kojima bedacht hiervoor de Metal Gear-reeks en staat bekend om zijn vaak duizelingwekkende concepten en haast onnavolgbare verhalen in zijn games. Inmiddels is ook een vervolg op Death Stranding uitgekomen op PlayStation 5, maar die is nog niet op andere platforms beschikbaar.
In Death Stranding maken we kennis met een Amerika dat uit elkaar is gevallen doordat de grens tussen deze wereld en het dodenrijk vervaagt. De wereld wordt geteisterd door unieke regenbuien die niet alleen levende wezens en materialen in extreem snel tempo verouderen, maar ook een soort geesten (BT's) laten verschijnen. Als gevolg hiervan is de samenleving in de VS uit elkaar gevallen en zijn de overgebleven steden afgesloten, vaak ondergrondse forten die geen contact met elkaar hebben.
Spelers besturen Sam Porter Bridges - gespeeld door The Walking Dead-ster Norman Reedus - die door Amerika trekt en pakketjes tussen de verschillende vestigingen vervoert. Ondertussen probeert hij de steden aan een netwerk te verbinden, zodat de samenleving langzaam maar zeker weer in contact met elkaar komt en materialen kunnen uitwisselen via het netwerk. Sam heeft daarnaast de unieke eigenschap de hierboven genoemde BT's te zien. Hij weet zelfs wanneer hij ze nadert doordat hij een speciale baby bij zich draagt met soortgelijke paranormale gaven.
Hieronder zijn alle toevoegingen aan Xbox Game Pass van de komende weken te zien.
Death Stranding: Director’s Cut (Xbox Series-consoles, pc en cloud) vanaf vandaag beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
Ninja Gaiden: Ragebound (Xbox Series-consoles, pc en cloud) vanaf vandaag beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
RoadCraft (pc) vanaf vandaag beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
The Talos Principle 2 (Xbox Series-consoles en pc) vanaf 27 januari beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
Anno: Mutationem (console, pc en cloud) vanaf 28 januari beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
Drop Duchy (console, pc en cloud) vanaf 28 januari beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
MySims: Cozy Bundle (pc) vanaf 29 januari beschikbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass
Warhammer 40,000: Space Marine 2 (Xbox Series-consoles, pc en cloud) vanaf 29 januari beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
Indika (Xbox Series-consoles, pc en cloud) vanaf 2 februari beschikbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass
Final Fantasy 2 (Xbox Series-consoles, pc en cloud) vanaf 3 februari beschikbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass
Deze games verdwijnen op 31 januari van Xbox Game Pass:
Citizen Sleeper 2: Starward Vector (console, pc en cloud)
Lonely Mountains: Snow Riders (console, pc en cloud)
Orcs Must Die! Deathtrap (console, pc en cloud)
Paw Patrol World (console, pc en cloud)
Shady Part of Me (console, pc en cloud)
Starbound (console, pc en cloud)
Nieuw op ID: het complete plaatje
Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.