ID.nl logo
Apple presenteert nieuwe MacBook Air met M2-processor
© Reshift Digital
Huis

Apple presenteert nieuwe MacBook Air met M2-processor

Apple kondigt nieuwe Macs aan die draaien op een eveneens nieuwe M2-processor. De MacBook Air M2 is technisch verbeterd, waar de nieuwe MacBook Pro 13 inch alleen de nieuwe chip krijgt. Die is volgens Apple krachtiger en geavanceerder dan de M1-generatie. We zetten de details op een rij.

De nieuwe M2-processor maakt de MacBook Air M2 twintig procent krachtiger dan de vorige generatie MacBook Air, aldus Apple. De laptop biedt dezelfde accuduur als zijn voorganger. Zo moet de batterij achttien uur meegaan bij het kijken van video's. 

M2-processor maakt nieuwe MacBook Air sneller

Dankzij de nieuwe processor moet de MacBook Air M2 een stuk sneller zijn dan de MacBook Air M1. Apple belooft 38 procent snellere prestaties met video editing performance. Gaat het om image filters and effects performance dan moet de M2-versie twintig procent sneller zijn dan zijn voorganger. 

MacBook Air biedt betere webcam

De vernieuwde MacBook Air heeft een 1080p-webcam die in HD-resolutie kan FaceTimen. De speakers en microfoons van de laptop zijn ook verbeterd en zitten tussen het toetsenbord en het scherm. In de laptop zit een vingerafdrukscanner en een 13,6inch-lcd-scherm met een notch. In die notch vind je de webcam. 

De MacBook Air laadt op via een MagSafe-aansluiting, heeft opnieuw geen ventilator en beschikt over een Magic Keyboard. Apple voorziet de laptop van een ssd van maximaal 2 TB en maximaal 24 GB unified memory, oftewel geheugen. De nieuwe MacBook Air krijgt toegang tot het nieuwe macOS Ventura.

In de laptop zitten nog steeds twee Thunderbolt-usb-c-poorten. Op de ingebouwde 3,5mm-poort kun je oordopjes of een luidspreker aansluiten. 

©PXimport

Vier kleuren voor de MacBook Air M2

De MacBook Air M2 verschijnt in vier kleuren: zwart, goud, grijs en zilver. De meegeleverde MagSafe-kabel komt in dezelfde kleur. Apple brengt ook een nieuwe oplader uit met twee usb-c-poorten. De oplaadadapter ondersteunt snelladen en kan de accu van de MacBook Air M2 in twintig minuten opladen van nul naar tachtig procent. Opladen via de usb-c-poorten kan ook, maar gaat minder snel. Apple zegt dat de 67watt-oplader (los te koop) de accu in dertig minuten van nul naar vijftig procent tilt. 

De nieuwe MacBook Air M2 is binnenkort te koop in Nederland. De vorige generatie MacBook Air M1 blijft voorlopig gewoon te koop.

De M2-processor

De M2-processor volgt de M1 op, Apple's eerste eigen computerprocessor sinds het brak met Intel-processors. Na de M1 - in de MacBook Air - verschenen er ook een M1 Pro en M1 Max. Die chips zijn krachtiger en zitten in MacBook Pro's en andere premium Mac-computers. 

Apple brengt ook een vernieuwde MacBook Pro uit. Die draait nu ook op de nieuwe M2-processor en heeft nog steeds een ventilator. Volgens Apple is de MacBook Pro 13 inch M2 39 procent sneller dan de M1-versie qua image processing performance. Voor gaming performance geldt hetzelfde, aldus het bedrijf. Ook de nieuwe MacBook Pro 13 inch M2 krijgt macOS Ventura.

▼ Volgende artikel
MSI toont nieuwe QD-OLED-monitoren met focus op snelheid en beeldkwaliteit
© MSI
Huis

MSI toont nieuwe QD-OLED-monitoren met focus op snelheid en beeldkwaliteit

MSI breidt zijn monitorassortiment uit met meerdere nieuwe QD-OLED-modellen. Het gaat onder meer om twee 34-inch ultrawide monitors met een verversingssnelheid van 360 Hz en een update van de 32-inch 4K-lijn. MSI legt daarbij de nadruk op hoge verversingssnelheden, verbeterde helderheid en diepere zwartwaarden.

De nieuwe MPG 341CQR QD-OLED X36 en de MEG X zijn beide 34-inch ultrawide monitors met een 21:9-beeldverhouding en een verversingssnelheid van 360 Hz. Ze maken gebruik van een vijfde generatie QD-OLED-paneel met een aangepaste subpixelindeling, die vooral de scherpte van tekst moet verbeteren. Daarnaast past MSI Tandem OLED-technologie toe, waarbij meerdere lichtlagen worden gecombineerd om een hogere helderheid te bereiken en het paneel langer stabiel te houden.

Beide modellen zijn voorzien van DarkArmor Film, een extra laag die reflecties en verkleuringen bij omgevingslicht moet verminderen. Volgens MSI zorgt dit voor diepere zwartwaarden en een beter contrast, terwijl het schermoppervlak ook beter bestand is tegen dagelijks gebruik. Uniform Luminance is eveneens standaard aanwezig en geeft gebruikers meer controle over HDR-helderheid, zodat het beeld minder abrupt verandert bij wisselende content.

De MPG 341CQR QD-OLED X36 richt zich vooral op gamers die maximale snelheid en beeldkwaliteit zoeken. De MEG X is het nieuwe vlaggenschip en voegt daar extra AI-functies aan toe. Deze analyseren het beeld in realtime en kunnen bepaalde visuele elementen benadrukken of instellingen automatisch aanpassen, zonder dat games hier speciaal voor hoeven te zijn ontworpen. Daarnaast ondersteunt de monitor spraakbediening voor snelle toegang tot instellingen.

Naast de ultrawide modellen introduceert MSI ook twee nieuwe 32-inch 4K QD-OLED-monitoren: de MPG 322UR QD-OLED X24 en de MAG 321UP QD-OLED X24. Deze modellen maken gebruik van een vernieuwde QD-OLED-architectuur met extra aandacht voor helderheid en consistentie. Ook hier zijn DarkArmor Film en Uniform Luminance standaard aanwezig. MSI combineert die beeldkwaliteit met technieken die slijtage van het OLED-paneel moeten beperken, zoals automatische helderheidsaanpassingen en functies die actief worden wanneer de gebruiker afwezig is.

©MSI

▼ Volgende artikel
ASUS ROG XREAL R1: gamingbril projecteert 171-inch scherm voor je ogen
© ASUS ROG
Huis

ASUS ROG XREAL R1: gamingbril projecteert 171-inch scherm voor je ogen

ASUS breidt zijn gaminglijn Republic of Gamers (ROG) uit met de ROG XREAL R1, een augmentedreality-bril die speciaal is ontwikkeld voor gamers. De bril projecteert een virtueel scherm van 171 inch voor de drager en is volgens ASUS de eerste gamingbril met een micro-OLED-scherm van 240Hz.

De ROG XREAL R1 werkt zowel met pc's, spelconsoles als de draagbare ROG Ally. Via de meegeleverde ROG Control Dock kan de bril worden aangesloten met HDMI of DisplayPort, terwijl de verbinding met de ROG Ally via één USB-C-kabel verloopt. De speler ziet dan een groot virtueel scherm, zonder dat er installatie nodig is. Dankzij een ingebouwde X1-chip kan de afstand en grootte van dat scherm eenvoudig worden aangepast. De bril weegt 91 gram, wat hem licht genoeg maakt om ook onderweg te gebruiken.

Het micro-OLED-scherm biedt een Full HD-resolutie (1920x1080) met een beeldverversing tot 240Hz en een reactietijd van 3 milliseconden. Dat moet volgens ASUS zorgen voor vloeiende beelden zonder zichtbare vertraging of wazigheid. Het gezichtsveld bedraagt 57 graden, wat neerkomt op 95 procent van het normale blikveld. Gebruikers kunnen kiezen of het virtuele scherm op een vaste plek in de ruimte blijft of met hun hoofdbewegingen meedraait.

De lenzen passen zich automatisch aan de lichtomstandigheden aan dankzij elektrochromische technologie. De tint kan ook handmatig worden ingesteld, zodat het beeld goed zichtbaar blijft bij zowel daglicht als in donkere ruimtes. Voor het geluid werkt ASUS samen met Bose. De ingebouwde speakers moeten ruimtelijk geluid produceren, zodat spelers beter kunnen horen waar geluiden vandaan komen - handig bij bijvoorbeeld shooters of racespellen.

De ROG XREAL R1 verschijnt in de eerste helft van 2026. ASUS toont de bril deze week tijdens de CES-beurs in Las Vegas.

Wat is elektrochromische technologie?

Elektrochromische lenzen kunnen hun doorzichtigheid aanpassen met behulp van een elektrische spanning. Daardoor wordt het glas donkerder of lichter, afhankelijk van de lichtomstandigheden of de voorkeur van de gebruiker. De techniek wordt ook gebruikt in sommige zonnebrillen en autoruiten.

©ASUS ROG