De Brabantse politie begon in 2010 al een project met het gebruik van Twitter en de reacties daarop waren positief waardoor het project nu een verder uitgerold wordt. Twitter wordt gefaseerd ingevoerd om de Twit Cops te instrueren en begeleiden. Sinds februari 2012 zijn de Twitterende wijkagenten uitgebreid naar 27 wijken in de politieregio Midden en West Brabant.
Tweets van Twit Cops
De tweets variëren van een opgerolde hennepkwekerij tot de aankondiging van een verkeerscontrole, van het waarschuwen voor een zakkenroller tot een getuigenoproep naar aanleiding van een vernieling. Burgers kunnen zelf makkelijk eenvoudige zaken aan hun wijkagent twitteren, die ze anders misschien niet zouden melden.
Politie up to date door Twit Cops
“Twitter is een nieuwe medium dat ons de kans biedt om u up-to-date te informeren. De politie wil daarnaast ook mee met haar tijd en op de hoogte blijven van nieuwe technologische ontwikkelingen. Met de inzet van social media groeit het netwerk van onze wijkagent. Wij verwachten dat bewoners sneller bereid zijn om te helpen bij het bestrijden van criminaliteit.” Aldus de politie.

















