ID.nl logo
Huis

Ableton Live 7 LE

Ableton Live. Wat ooit begon als een loop-gebaseerde toepassing voor bands en dj's, is intussen gigantisch uit de hand gelopen. In positieve zin wel te verstaan. Professionals uit diverse takken van de muziekindustrie gebruiken Live op het podium, thuis en in de studio. Wij bekijken de LE-versie van Live 7.

LE staat voor Light Edition, al vragen we ons gaandeweg af of LE niet een beetje té veel functionaliteit biedt ten opzichte van de veel duurdere volledige uitvoering. De LE-versie kost namelijk 'maar' €169 en we raden nieuwe gebruikers resoluut af om meteen de volledige versie aan te schaffen. Upgraden kan later, maar of u daar na verloop van tijd nog behoefte aan hebt, is maar zeer de vraag. Wie het pakket al kent, zal aangenaam verrast zijn dat er weinig of niks aan de grafische gebruikersinterface is veranderd. De gui is nogal eigenzinnig, maar na een tijdje wordt werken in Live 7 kinderspel. Nieuwe gebruikers zullen moeten wennen, maar de leercurve is allesbehalve steil. U hoeft geen handboek open te slaan, want als u met de muis over de verschillende knopjes en schuifjes zweeft, krijgt u vanzelf aanwijzingen waarvoor ze dienen. Niet met één cryptisch woordje uitleg, maar met een heus tekstblok dat zelfs de grootste leek zal begrijpen. Sterker nog: wie het pakket voor het eerst opstart, krijgt prompt de ingebakken opleiding voorgeschoteld. De opleiding is opgedeeld in lessen; u bepaalt dus zelf wanneer u wat aanleert. Het is echter aan te raden minstens een paar lessen te volgen. Want na slechts luttele minuten ken je de basisbegrippen en nog een paar minuten later kan de pret beginnen.

Topkwaliteit

Voor wie twijfelt aan de audiokwaliteit: Live 7 is een toepassing die door professionals wordt gebruikt. Waaronder jong geweld als Daft Punk, Junkie XL, en Nine Inch Nails maar ook oude knarren zoals een Pete Townshend (The Who). De brede gebruikersgroep illustreert de inzetbaarheid van het pakket. Oorspronkelijk was Ableton Live vooral geliefd bij dj's, maar het pakket is in versie 7 uitgegroeid tot een quasi volwaardige productietool. Alles is aanwezig: effecten en ingebouwde instrumenten. Let wel, de meeste andere productietools (Cubase, Sonar, FL Studio, Reason) bieden op dit vlak fors meer toeters en bellen, maar ze kosten in verhouding dan ook veel meer.
Live 7 is nog steeds een loop-gebaseerde muziektoepassing waaraan de afgelopen jaren stelselmatig productie-achtige functies zijn toegevoegd. De meest recente toevoeging is Drum Racks. Het programmeren van drums is nu makkelijker dan voorheen. Alle klanken zijn vanuit één handig venster op te roepen en om die klanken te bewerken, hoef je niet te switchen naar de andere kant van het scherm. Drumloops zijn in veelvoud beschikbaar maar ook de onderdelen - de aparte instrumenten - zijn in prima kwaliteit meegeleverd.
De ingebouwde instrumenten zijn goed, met dank aan de meegeleverde bibliotheken van Sonivox en ChocolateAudio. Toch zijn er betere instrumenten op de markt. Gelukkig kunt u vst-plugins toevoegen. U kunt dus vst-instrumenten en effecten van derden integreren. Helaas laat de LE-versie slechts twee vst's toe en dat is nét te weinig als je écht aan productie toe bent.

Veel wordt goedgemaakt door de gigantische hoeveelheid presets, zowel qua instrumenten als effecten. Het gebruiksgemak zorgt er evenwel voor dat u al heel snel eigen samples en loops zult maken. Let op: koop de 'boxed' versie en niet de download-editie, want die laatste bevat geen klankbibliotheken noch de schitterende drum- en instrumentenloops.PluspuntenMinpuntenConclusie

  • geluidskwaliteit

  • gebruiksgemak

  • prijs-kwaliteitsverhouding

  • beperkte vst-ondersteuning

Live 7 LE is de ideale opstap naar high-end muziekproductie. Het pakket is betaalbaar en na verloop van tijd bijzonder gebruiksvriendelijk. Leken kunnen dankzij de lessen al na een paar minuten muziek maken. En dat alles zonder concessies op het vlak van geluidskwaliteit.

Uitstekend
▼ Volgende artikel
Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus
Huis

Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus

Sony heeft bekendgemaakt welke spellen deze maand aan de gamecatalogus voor PlayStation Plus Extra- en Premium-leden worden toegevoegd, en Resident Evil Village is er een van.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Het lijkt geen toeval dat de game naar de catalogus komt, want eerder bleek al dat Village deze maand ook op Xbox Game Pass verschijnt. Daarbij zal eind februari het negende deel in de reeks, Resident Evil Requiem, uitkomen, dus dit is het ideale moment om nog even het geheugen op te frissen met Village, dat het achtste deel in de horrorfranchise betreft.

Deze games komen op 20 januari naar PS Plus Extra en Premium:

Andere spellen die vanaf 20 januari worden toegevoegd, zijn onder andere Like a Dragon: Infinite Wealth, A Quiet Place; The Road Ahead, de oorspronkelijke Ridge Racer en Art of Rally. Voor de duidelijkheid: de moderne spellen op onderstaande lijst zijn speelbaar voor alle PlayStation Plus Extra- en Premium-leden, de klassieke game is alleen voor Premium-leden bestemd.

  •        Resident Evil Village (PS5 / PS4)

  •        Like a Dragon: Infinite Wealth (PS5 / PS4)

  •        Expeditions: A MudRunner Game (PS5 / PS4)

  •        A Quiet Place: The Road Ahead (PS5 / PS4)

  •        Darkest Dungeon 2 (PS5 / PS4)

  •        The Exit 8 (PS5 / PS4)

  •        Art of Rally (PS5 / PS4)

  •        A Little to the Left (PS5 / PS4)

Deze game komt op 20 januari naar PS Plus Premium:

  • Ridge Racer

Meer informatie over deze games valt te vinden op PlayStation Blog.

View post on X
▼ Volgende artikel
Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend
Huis

Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend

Amazon Prime Video en Sony hebben bekendgemaakt wie de rol van hoofdpersonage Kratos in de aankomende God of War-televisieserie gaat spelen. Het gaat om Ryan Hurst.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Hurst is onder andere bekend voor zijn rol als Opie Winston in de serie Sons of Anarchy. Gamers zullen hem wellicht vooral kennen voor een rol die hij al in het spel God of War Ragnarök heeft gespeeld. Daarin vertolkte hij namelijk de rol van Thor, waar hij zelfs een BAFTA-nominatie voor ontving. In de tv-serie zal hij dus niet Thor, maar Kratos zelf spelen.

Er kwam ook een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

God of War meets God of War Ragnarök

De beschrijving maakt duidelijk dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Tot slot doen er ook al geruchten de ronde over wie Thor in de tv-serie gaat spelen, aangezien Hurst natuurlijk al de rol van Kratos vertolkt. Dat zal mogelijk Olafur Darri Olafsson worden, een Amerikaans-IJslandse acteur.

View post on X