ID.nl logo
Meld je gratis aan voor de livestream Energie besparen op donderdag 20 oktober om 19:30
Energie

Meld je gratis aan voor de livestream Energie besparen op donderdag 20 oktober om 19:30

Energiebesparing is hét onderwerp van dit moment. Maar hoe bespaar je eigenlijk? Waar moet je op letten en wat moet je wel (of juist niet) doen? Je komt dit en nog veel meer te weten tijdens onze interactieve ID.nl-livestream op 20 oktober om 19:30. Zet deze datum alvast in je agenda.

Door de uit de pan gerezen energiekosten zet je natuurlijk alles op alles om zo weinig mogelijk stroom of gas te gebruiken. Maar het is lang niet zo vanzelfsprekend welke maatregelen je kunt nemen. In onze interactieve livestream gaan we je dat vertellen.

Livestream

Op donderdag 20 oktober om 19:30 presenteert Kirsten Verdel de livestream Energie besparen. Tijdens de uitzending vertellen we je alles over de huidige energiemarkt, geven we je tips en adviezen die écht werken en helpen we je het juiste energiecontract te kiezen.

Interactief: jij bepaalt de onderwerpen

De livestream is interactief en dat betekent dat jij bepaalt waar we het over gaan hebben. Twijfel je tussen inductie en gas? Wil je meer weten over elektrisch stoken? Of ben je benieuwd waar de meeste warmte weglekt uit een jaren ’30-woning? Stel je vraag in de chat en we bespreken het antwoord live in de uitzending.

Wat kun je verwachten?

  • We beginnen de livestream met het onderwerp energiecontracten. Zit je vast, of variabel? Wat moet je doen? Is een dynamisch contract wellicht iets voor jou? We bespreken de verschillende mogelijkheden en beantwoorden jouw vragen.

  • Om te kunnen besparen, is inzicht in je energieverbruik essentieel. Maar hoe krijg je jouw verbruik zo goed mogelijk in kaart? En hoe spoor je sluipverbruik op? We leggen het volledig aan je uit.

  • En natuurlijk het allerbelangrijkste: waar kan je nu écht besparen? Hartstikke leuk die tochtstrips en radiatorfolie, maar wat levert dat concreet op? En wat zijn de minder voor de hand liggende ingrepen, die toch een enorme impact kunnen maken? We zetten het overzichtelijk voor je op een rij.

Schrijf je gratis in

Meld je gratis aan voor de interactieve livestream om verzekerd te zijn van een plek en de mogelijkheid om je vraag te stellen. Je ontvangt de link naar de livestream in je mailbox. Bovendien ontvang je na de uitzending gratis een digitaal naslagwerk waarin je alle besproken tips kunt terug lezen. Daarnaast krijg je ook nog eens gratis toegang tot onze online Tech Academy-cursus Automatisch energie besparen ter waarde van € 29,95.

Schrijf je hier gratis in om verzekerd te zijn van een plek en ontvang instructies om mee te doen vanaf een smartphone, tablet en/of laptop.

▼ Volgende artikel
Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer
© Reshift Digital
Huis

Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer

Tijdens een rechtszaak heeft Mark Zuckerberg, de ceo van Facebook- en Instagram-bedrijf Meta, geclaimd dat het bedrijf geen apps meer maakt die verslavend zijn.

In Californië is een civiele rechtszaak gaande tegen socialmediabedrijven. Deze rechtszaak is door een individu - een twintigjarige vrouw die claimt op jonge leeftijd verslaafd is geraakt aan social media - aangespannen. De aanklacht maakt echter onderdeel uit van een grotere zaak waarbij 1600 mensen claimen dat platforms als Meta's Instagram en Google's YouTube bewust verslavend zijn voor de gebruikers.

Daarbij werd ook Zuckerberg deze week aan de tand gevoeld. Hij ontkende tijdens de rechtszaak dat het bedrijf tegenwoordig nog apps maakt die erop gebrand zijn gebruikers zo lang mogelijk aan het scherm gekluisterd te houden.

NOS maakt melding van interne e-mails van Zuckerberg die volgens de aanklager in ieder geval aantonen dat het bedrijf voorheen wel platforms zo verslavend mogelijk maakte. Het doel was voorheen om de tijd dat mensen aan apps van het bedrijf besteedden, te verdubbelen. Zuckerberg heeft aangegeven dat dit inmiddels geen doel meer van het bedrijf is.

Over de rechtszaak

Naast Meta zijn ook de bedrijven achter YouTube, Snapchat en TikTok aangeklaagd. De laatste twee bedrijven hebben echter al een schikking met de betreffende aanklager getroffen. Ze ontkennen schuld, maar geven wel compensatie.

De rechtszaak richt zich naast mogelijke verslavingen aan socialmedia-apps vooral ook op de manier waarop minderjarige gebruikers van deze platforms worden vastgehouden. Meta zou zich volgens de aanklager niet genoeg inzetten om mensen onder de 13 jaar te weren.

De uitkomst van de rechtszaak kan verregaande gevolgen hebben rondom de regulering van social media, en de toon kunnen zetten voor toekomstige rechtszaken rondom hetzelfde onderwerp. Er wordt in steeds meer landen overwogen om social media niet meer voor jongeren beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar werd dit in Australië al doorgevoerd, en TikTok gaf vorige maand aan strenger op te gaan treden om zo gebruikers van jonger dan 13 jaar te weren. Ook Zuckerberg gaf tijdens de rechtszaak aan stappen te ondernemen om de jongste leden van de samenleven te weren van zijn platforms.

▼ Volgende artikel
PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake
Huis

PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake

Sony PlayStation sluit in maart Bluepoint Games, de studio achter de remake van Demon's Souls.

Dat heeft een woordvoerder van Sony aan Bloomberg bevestigd. Door de sluiting zullen ongeveer zeventig werknemers hun baan verliezen. Volgens de woordvoerder is het besluit om de studio te sluiten genomen na "een recente zakelijke beoordeling."

"Bluepoint Games is een enorm getalenteerd team en hun technische expertise heeft exceptionele ervaringen voor de PlayStation-gemeenschap opgeleverd", zo stelde de woordvoerder. "We bedanken ze voor hun passie, creativiteit en vakmanschap."

Hermen Hulst aan het woord

In een bericht die via ResetEra werd gedeeld, liet PlayStation Studios-baas Hermen Hulst - voorheen van de Amsterdamse studio Guerrilla Games - weten dat het besluit werd genomen vanwege "een toenemende uitdagende industrie-omgeving". Aldus Hulst: "Stijgende ontwikkelkosten, een vertraging in de groei van de industrie, veranderingen in het gedrag van spelers en bredere economische tegenwind maken het moeilijker om games duurzaam te bouwen."

Watch on YouTube

Hulst vervolgt: "Om ons in deze realiteit te navigeren moeten we ons aanpassen en moeten we evolueren. We hebben goed gekeken naar ons bedrijf om er zeker van te zijn dat we hedendaags leveren, terwijl we ook klaar zijn voor de toekomst. Daarom zullen we Bluepoint Games in maart sluiten."

Hij eindigde zijn bericht met het volgende: "Ik weet dat dit moeilijk nieuws is om te horen, maar ik ben zeker van de richting die we hebben gekozen. Creativiteit, innovatie en het bouwen van onvergetelijke ervaringen voor spelers blijven de kern van PlayStation Studios. We hebben een robuuste line-up voor het fiscale jaar 2026, en hebben de komende maanden veel om naar uit te kijken."

Watch on YouTube

Over Bluepoint Games

Bluepoint werd in 2021 overgenomen door Sony Interactive Studio. Daarvoor werkten de bedrijven al veel samen, en de studio stond vooral bekend om hun expertise bij het creëren van remakes en remasters. Denk aan de remake van Demon's Souls die tegelijk uitkwam met de PlayStation 5, maar ook God of War Collection, de remake van Shadow of the Colossus en Uncharted: The Nathan Drake Collection.

Vorig jaar bleek al dat Sony een liveservicegame die ontwikkeld werd door Bluepoint had geannuleerd. Volgens geruchten ging het om een liveservicegame gesitueerd in het God of War-universum.

Sony heeft de afgelopen jaren meer studio's gesloten. In 2024 sloten bijvoorbeeld Firesprite, Firewalk en Neon Koi hun deuren.