ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Predator G7200 Reaper

Zo op het eerste gezicht is er – afgezien van de nette, blauwe kleur – weinig veranderd aan de Predator. De kast is nog van hetzelfde ontwerp - helaas dezelfde, matige kwaliteit - en Acer levert ook nog steeds dezelfde, prettige logitech toetsenbord en muiscombinatie mee. Wat is er dan wél veranderd?

Als we de behuizing openen van onze Predator Reaper, zien we dat een duo ATI Radeon HD4870-kaarten met 512MB geheugen en een vloeistof gekoelde AMD Phenom 9850 zich hebben genesteld in een MSI-moederbord met AMD 790FX-chipset. Een immense 8GB ddr2-800 geheugen dient als buffer tussen de érg vlotte Velociraptor harde schijf en de processor. Dat moet ruim voldoende zijn om swappen op de harde schijf te voorkomen.

Achterhaald


Nu lijkt dit een prima systeem – en dat is het in wezen ook – maar als u bedenkt dat de Phenom II al sinds december vorig jaar beschikbaar is, rijst al snel de vraag: waarom levert Acer nog een oude processor in zijn topsysteem? Allereerst is de Phenom II gemiddeld vijf procent sneller per kloktik dan zijn voorganger. Ten tweede is de Phenom II een stuk hoger geklokt. Kortom: de Phenom II is een stuk krachtiger en dus veel beter geschikt voor een gamingsysteem van dit kaliber.

En dat zien we duidelijk terug in de benchmarkscores. Allereerst komt de Phenom 9850 tot 9861 punten in Cinebench. Dat is natuurlijk te wijten aan de 2,5 GHz waarop deze quad core zijn werk doet. En dat zien we ook goed terug in 3dMark 2006 waar we een zeer magere 12.768 punten op het scherm zien verschijnen. In 3dMark Vantage scoort de Predator beduidend beter met 10.760 punten.

Even wachten


Acer heeft ons laten weten dat de eerste systemen met de Phenom II eind april worden geleverd. Ons advies is dus: wachten tot eind april, want wij hebben kunnen meten dat het minstens 10 procent in snelheid scheelt. En dat werkt verder door dan alleen een hogere cpu-score in 3dMark of een hogere score in Cinebench. Omdat de processor veel meer bandbreedte heeft, verdwijnt een groot deel van de bottleneck naar de videokaarten. Het resultaat: meer frames per seconde in spellen. En daar gaat het om bij deze pc.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • Snelle harde schijven

  • Blu-ray

  • fijn toetsenbord en muis

  • Bejaard en dus relatief traag

  • Duur

Wij zijn niet onder de indruk van deze Predator van Acer. Hij scoort niet goed genoeg voor het forse prijskaartje dat Acer er aan gehangen heeft. Voor €1999 euro kunt u een veel snellere pc krijgen. Bovendien levert Acer deze serie vanaf eind april met de Phenom II, waardoor deze Phenom I echt ten prooi valt aan de snellere opvolgers van AMD en Intel.GarantietypeCarry-inGarantietermijn1 jaarProcessorfamilieAMD PhenomProcessormodel9850Processorsnelheid (GHz)2.5Intern geheugen (GB)8GeheugensoortDDR2-800ChipsetAMD 790FXGeluidschipOnboardGrafische chipsetHD4870 (2x)Grafisch geheugen (MB)512Harde schijfVelociraptor 150GBHarde schijf 22 x 640GBOptische driveBlu-RayNetwerkaansluitingen1x Gigabit EthernetDraadloze verbindingenGigabit
Overige componentencardreader
Usb-poorten2Overige aansluitingenseriële poort
firewire-400
dvi
analoge audio
esata
BesturingssysteemWindows Vista Home PremiumAccessoirestoetsenbord, muisAfmetingen (cm)490 (L) x 430 (h) x 190 (b)

Ondermaats
▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.

▼ Volgende artikel
ChatGPT krijgt advertenties in gratis versie en goedkoopste abonnement
© Robert - stock.adobe.com
Huis

ChatGPT krijgt advertenties in gratis versie en goedkoopste abonnement

OpenAI gaat advertenties tonen in ChatGPT - voor nu alleen nog in de Verenigde Staten, al is het mogelijk dat dit uiteindelijk wereldwijd uitgerold wordt.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

De populaire AI-tool ChatGPT wordt wereldwijd door vele miljoenen mensen gebruikt, dus advertenties konden eigenlijk niet uitblijven. OpenAI gaat de komende weken dan ook tests in de Verenigde Staten beginnen rondom advertenties, zo schrijft het bedrijf. Aangezien het om een test gaat, lijkt het haast vanzelfsprekend dat ze uiteindelijk ook wereldwijd ingezet gaan worden, al heeft OpenAI hier nog geen duidelijkheid over gegeven.

Over de advertenties in ChatGPT

De advertenties zullen onder het antwoord die de AI-tool op vragen van de gebruiker geeft verschijnen. Daarbij benadrukt OpenAI dat de advertenties niet de antwoorden van de tool zullen beïnvloeden, en dat minderjarige gebruikers de advertenties voor nu nog niet zullen zien.

View post on X

Daarnaast houdt ChatGPT ook rekening met de onderwerpen die in de AI-tool worden besproken. Bij gevoelige onderwerpen, zoals mentale gezondheid en politiek, zullen de advertenties vooralsnog niet verschijnen. Daarbij is het de bedoeling dat de advertenties gerelateerd zijn aan het onderwerp dat besproken wordt.

ChatGPT Go

De reclames verschijnen alleen in gesprekken van gratis gebruikers en het Go-abonnement. ChatGPT Go is het goedkoopste betaalde abonnement van de AI-tool en kost 8 euro per maand. ChatGPT Go werd vorig jaar al in specifieke markten beschikbaar gesteld, en is sinds enkele dagen wereldwijd beschikbaar. Verder zijn er nog de duurdere Plus-, Pro-, Business- en Enterprise-abonnementen. Daar zullen geen advertenties op verschijnen.

Zoals gezegd is deze test met advertenties voor nu alleen nog maar voor de Verenigde Staten bedoeld. OpenAI heeft nog niets gecommuniceerd over wanneer we ze in andere landen, zoals in Nederland, te zien gaan krijgen. Hieronder is een voorbeeld te zien van hoe advertenties er op ChatGPT uit kunnen gaan zien.