ID.nl logo
Zo bedien je een pc met je tablet
© Reshift Digital
Huis

Zo bedien je een pc met je tablet

Een tablet ligt meestal ergens op of onder de salontafel, terwijl een pc vaak in een privékantoor is weggestopt. Heb je een bepaald bestand op de computer nodig, maar heb je geen zin om jezelf te verplaatsen? Geen probleem, want je gebruikt je tablet simpel als afstandsbediening.

01 TeamViewer

Veel programma's en apps die gebruikmaken van het VNC-protocol om pc's op afstand te bedienen, zijn alleen tegen betaling verkrijgbaar. Gelukkig is er met TeamViewer een uitstekend alternatief voorhanden. De gebruikersinterface is volledig Nederlandstalig en je kunt het daarnaast gratis gebruiken. Bezoek deze website en download de volledige versie van het programma naar je pc. Lees ook: Zo print je met een iPad.

Zodra de installatie is afgerond, open je TeamViewer. Het programma wisselt steeds automatisch van wachtwoord, waardoor het lastig is om op afstand verbinding te maken. Gelukkig stel je eenvoudig een persoonlijk wachtwoord in dat altijd hetzelfde blijft. Kies voor Verbinding / Toegang zonder toezicht instellen en neem alle stappen in de wizard grondig door. Bedenk een computernaam en wachtwoord. Optioneel maak je een TeamViewer-account aan.

Het ID en persoonlijke wachtwoord dat je zojuist hebt ingesteld, gebruik je om deze pc op afstand te benaderen met een tablet. De pc moet overigens aan blijven staan om er met een ander apparaat verbinding mee te kunnen maken.

©PXimport

Met het ID en persoonlijke wachtwoord van TeamViewer is de pc gemakkelijk op afstand te benaderen.

02 Verbinding maken

Op je tablet bedien je via een speciale app gemakkelijk je pc. In de App Store (iOS) en Google Play Store download je hiervoor de toepassing TeamViewer for Remote Control. Start de app op, vul vervolgens het juiste ID in en bevestig met Op afstand bedienen. Er verschijnt vervolgens een pop-upscherm waarin je het wachtwoord invult. Wacht af totdat de verbinding tot stand is gebracht.

Neem daarna de instructies nauwkeurig door. Omdat er op je tablet geen muis is aangesloten, werkt de bediening anders dan je in Windows gewend bent. Zo zoom je in door een knijpbeweging te maken en scrol je omlaag door met twee vingers het scherm aan te raken. Druk op Doorgaan om je pc op afstand te openen.

©PXimport

TeamViewer laat precies zien met welke acties je de pc op afstand bedient.

03 Bediening op afstand

Op je tablet verschijnt een exacte kopie van het bureaublad. Je kunt hier doen en laten wat je wilt. Gunstig is dat TeamViewer allerlei hulpmiddelen aanbiedt. Druk rechtsonder op het pictogram met het toetsenbordje. Als je iets wilt typen, druk je nogmaals op het toetsenbord om een virtuele tikmachine te openen.

Staan er twee schermen op het systeem aangesloten? Tik op het pictogram met de monitor om te schakelen naar het tweede scherm. Verder loont het de moeite om de instellingen onder het tandwieltje door te nemen. Zo pas je de resolutie aan en wijzig je desgewenst de invoermethode. Druk op het kruisje als je de verbinding wilt verbreken.

©PXimport

In de TeamViewer-app verschijnt een exacte kopie van de gebruikersinterface je pc.

▼ Volgende artikel
Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar
Huis

Logan Paul verkoopt duurste Pokémon-kaart ooit voor 16,5 miljoen dollar

Worstelaar en influencer Logan Paul heeft zijn zeldzame Pikachu Illustrator-Pokémon-kaart verkocht voor 16,49 miljoen dollar.

De kaart werd in 1998 uitgereikt aan winnaars van een tekenwedstrijd georganiseerd door Coro Coro, een Japans mangamagazine. De kaart is zo’n 40 keer gedrukt en is nooit in winkels verkocht, waardoor deze al snel veel geld waard was. Ook werd de art gemaakt door Atsuko Nishida, de artiest die de eerste ontwerpen van Pikachu maakte, en heeft de Pikachu Illustrator-kaart in kwestie een PSA 10-beoordeling. Dat is de hoogste beoordeling van de toestand van Pokémon-kaarten.

View post on Instagram
 

Verkocht tijdens veiling

In 2021 kocht Logan Paul de kaart voor 5,28 miljoen dollar, waardoor het meteen de duurste Pokémon-kaart ooit werd. Ook liet hij een ketting en hoes van zo’n 70.000 dollar maken, die hij droeg tijdens verschillende worstelwedstrijden.

De Pikachu Illustrator-kaart werd verkocht via een veiling, die tussen 4 januari en 14 februari liep. Met een openingsbod van 500.000 euro liep het bedrag uiteindelijk op tot zo’n 16,5 miljoen dollar, waarna Guinness World Records bevestigde dat het wederom om de duurste Pokémon-kaart ooit gaat. De nieuwe eigenaar van de kaart is niet bekend.

View post on Instagram
 
▼ Volgende artikel
Slachtoffers Odido-datalek hebben geen automatisch recht op compensatie
Huis

Slachtoffers Odido-datalek hebben geen automatisch recht op compensatie

Telecombedrijf Odido laat weten dat mensen geen automatisch recht op compensatie hebben nadat hun gegevens via een datalek afgelopen week op straat zijn gekomen.

In het weekend van 7 en 8 februari vond een cyberaanval plaats op de website van Odido, waarbij criminelen toegang kregen tot een klantcontactsysteem. De criminelen hebben een bestand kunnen downloaden met daarop gegevens van klanten. Het zou om gegevens van mogelijk 6,2 miljoen klanten kunnen gaan.

Onder de gegevens die zijn gestolen, vallen mogelijk de volledige naam, het adres en de klantnummers van klanten. Ook de mobiele nummers, IBAN-rekeningnummers, geboortedata, e-mailadressen en identificatiegegevens (waaronder rijbewijs- en paspoortnummers) kunnen zijn buitgemaakt.

Odido benadrukte kort na het lek dat er geen scans van identiteitsbewijzen zijn gelekt, noch wachtwoorden, factuurgegevens of belgegeven. Mensen kunnen daarbij gebruik blijven maken van de diensten van Odido, maar er wordt wel aangeraden dat klanten alert zijn op vreemde sms'jes of e-mails, zeker als daar links in staan.

Geen automatisch recht op compensatie

Op een speciale pagina met informatie over het datalek heeft Odido inmiddels meer informatie gegeven over het lek en diverse vragen beantwoord. Er staat ook een vraag en antwoord bij over mogelijke compensatie voor klanten wanneer data van de klant is gelekt.

Odido schrijft: "Een datalek geeft niet automatisch recht op compensatie. Onze inspanningen zijn er momenteel op gericht om juist te voorkomen dat klanten op enige manier schade zouden ondervinden als gevolg van dit incident. We hebben klanten proactief geïnformeerd zodat zij extra alert kunnen zijn op eventueel verdachte signalen. Dit is in lijn met het advies van het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) van de Rijksoverheid."

Het antwoord vervolgt: "Het CMI benadrukt bovendien dat niet automatisch sprake is van identiteitsfraude of dat met de gestolen gegevens identiteitsfraude kan worden gepleegd. Ook meldt het CMI dat met de betrokken gegevens niet zomaar een lening, bankrekening of telefoonabonnement kan worden afgesloten. Ook kan er geen nieuw identiteitsbewijs mee worden aangevraagd. Daarvoor zijn immers extra controles nodig, zoals een echt identiteitsbewijs, je DigiD of de inloggegevens van je bank."

Op de website staat nog een vraag over compensatie, met daarbij nadrukkelijk vermeld dat sommige 'cybersecurity-experts' claimen dat men recht heeft op compensatie. Ook daarop wordt gemeld dat "een datalek geen automatisch recht op compensatie geeft".