ID.nl logo
Succesvolle VPN-trol eist 258 miljoen van Cisco
© Reshift Digital
Huis

Succesvolle VPN-trol eist 258 miljoen van Cisco

De beruchte VPN-trol die eerder Apple en Microsoft te grazen nam, heeft het nu gemunt op netwerkgigant Cisco. Gisteren eiste het bedrijf in een rechtszaak 258 miljoen dollar van Cisco.

De patenttrol die in november 368 miljoen dollar van Apple won omdat het de iPhone-producent inbreuk pleegde op een serie VPN-patenten, opent nu het vuur op Cisco. In 2010 startte het patentbedrijf een rechtszaak tegen onder meer Apple, Cisco, NEC en Siemens. Na de overwinning op Apple, stond patentbedrijf VirnetX gisteren voor de rechter om 258 miljoen dollar te eisen van Cisco wegens patentinbreuk.

'Trol niks uitgevonden'

Cisco verdedigt zich door te stellen dat VirnetX beveiligde communicatie online niet heeft uitgevonden. De netwerkgigant gebruikt naar eigen zeggen een industriestandaard van VPN en pleegt daarmee geen inbreuk op de patenten van de eiser.

Cisco wordt nu aangevallen met een patent op een beveiligd DNS-systeem en het toewijzen van een IP-adres om een beveiligde verbinding op te zetten. En tweeoctrooien die praktsich over hetzelfde gaan.

VPN-trol stapelt overwinningen

Behalve Apple is ook Microsoft reeds verslagen door de actieve patenttrol. De softwaregigant moest drie jaar geleden 106 miljoen dollar betalen voor het implementeren van een beveiligd communicatieprotocol in Windows XP en Server 2003. En na de overwinning in november op Apple diende het bedrijf meteen een claim in op nieuwe producten van Apple die niet waren gepakt in de vorige zaak.

VirnetX is een typisch patentbedrijf dat zelf geen producten maakt, maar een stevige portfolio patenten verzamelt om licentiegeld van andere bedrijven te innen. Deze 'non-practicing entity' kondigde toen de aanklacht werd geformuleerd aan zelf met VPN-producten te komen, maar 3 jaar later is de productpagina van de site verdwenen.

VirnetX verzamelt door

De patenttrol bezit tientallen patenten op onder meer het opzetten van een beveiligde verbinding tussen client en domein en op een VPN-certificaatsysteem. VirnetX bezit ook 4G-patenten die het bedrijf nog niet tevoorschijn heeft gehaald in deze serie rechtszaken.

VirnetX stelt inmiddels 45 patenten in het bezit te hebben en biedt een licentiemodel aan op zijn website. De patenttrol won van Apple voor een groot deel omdat de jury vond dat er niet genoeg onderzoek was gedaan naar VPN-patenten toen de videobabbelsoftware FaceTime werd ontwikkeld.

▼ Volgende artikel
CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech
Huis

CES 2026: 3 opvallende dingen gespot door Martin van Power Unlimited Tech

Al heel de week zie je hier berichten voorbijkomen van de CES (Consumer Electronics Show) in Las Vegas: 's werelds grootste technologiebeurs. Voor ons is Martin Verschoor van het populaire TikTok-kanaal Power Unlimited Tech daar aanwezig. Drie bijzondere dingen die hij gespot heeft.

Anti-snurkkussen

View post on TikTok

Toveren met transparante micro-led

View post on TikTok

Slimme spiegel die je helpt om knapper te worden

View post on TikTok
▼ Volgende artikel
CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie
© Acer
Huis

CES 2026: Acer introduceert gamingmonitoren tot 1000 Hz en 5K-resolutie

Tijdens CES 2026 heeft Acer drie nieuwe gamingmonitoren aangekondigd. Blikvanger is de Predator XB273U F6, die een verversingssnelheid tot 1000 Hz haalt in een verlaagde resolutie. Daarnaast introduceert Acer de Predator X34 F3 met QD-OLED-scherm en 360 Hz, en de Nitro XV270X P, een 5K-monitor die snelheid en scherpte combineert.

De Predator XB273U F6 is een 27-inch QHD-monitor (2560 × 1440) met AMD FreeSync Premium en een verversingssnelheid van 500 Hz. Wie kiest voor een lagere resolutie van 1280 × 720 kan de snelheid opvoeren tot 1000 Hz. Dat maakt het scherm vooral interessant voor e-sporters, waar elke milliseconde telt. Het IPS-paneel dekt 95 procent van het DCI-P3-kleurengamma en biedt brede kijkhoeken. Met een contrast van 2000:1 en een helderheid van 350 nits blijft het beeld scherp en gelijkmatig. De monitor heeft twee HDMI 2.1-poorten, DisplayPort 1.4, ingebouwde luidsprekers en een in hoogte verstelbare standaard. Via de Acer Smart Dial op de afstandsbediening zijn helderheid en volume snel aan te passen.

De Predator X34 F3 richt zich op gamers die snelheid willen combineren met beeldkwaliteit. Het gebogen 34-inch QD-OLED-scherm levert een resolutie van 3440 × 1440 pixels en een verversingssnelheid tot 360 Hz. Dankzij de minimale responstijd van 0,03 ms en ondersteuning voor AMD FreeSync Premium Pro blijven beelden vloeiend, ook bij snelle bewegingen. De dekking van 99 procent DCI-P3 en een contrastverhouding van 1 miljard op 1 zorgen voor levendige kleuren en diepe zwarttinten. Het scherm is verstelbaar in hoogte en hoek en beschikt over twee 5 watt-speakers.

©Acer

De Nitro XV270X P is bedoeld voor gamers die detail belangrijk vinden. Het 27-inch IPS-scherm biedt een 5K-resolutie (5120 × 2880) bij 165 Hz, of 330 Hz bij 2560 × 1440. De monitor ondersteunt AMD FreeSync Premium, heeft een responstijd van 0,5 ms (GTG) en een contrastverhouding van 1.000.000.000:1. De helderheid piekt op 400 nits (HDR400), met een 95 procent dekking van DCI-P3. Ook hier is het scherm volledig verstelbaar en voorzien van HDMI 2.1-, DisplayPort- en audio-aansluitingen.

©Acer

Beschikbaarheid

De Predator XB273U F6, Predator X34 F3 en Nitro XV270X P verschijnen in het tweede kwartaal van 2026 in de Benelux.