ID.nl logo
Emoji en speciale tekens in macOS
© Reshift Digital
Huis

Emoji en speciale tekens in macOS

Je kent ze wel: smileys en andere al dan niet grappige kleine symbooltjes die je in bijvoorbeeld een tekstbericht of mailtje invoegt. Of wiskundige symbolen. Maar wáár vind je die emoji en meer op je Mac en hoe gebruik je die?

Het is - hopelijk - een typisch beginnersprobleem voor gebruikers van macOS. Want wáár vind je de optie om emoji in te voegen in je mail of chat? Het blijkt gelukkig heel simpel te zijn. Zorg ten eerste dat je een document, programma of bericht open hebt staan dat emoticons ondersteunt. Klik vervolgens helemaal rechtsboven in de menubalk op het pictogram dat onder meer is voorzien van het symbooltje dat je ook op de command-toets van je toetsenbord aantreft. Tik in het geopende menu op Toon Emoji en symbolen. Dan gaat het snel. Je ziet nu een venster met niet alleen alle emoticons op categorie gesorteerd, maar ook allerlei andere symbolen en 'vreemde' tekens. Een emoticon of 'raar' teken invoegen doe je door simpelweg te dubbelklikken op een exemplaar.

©PXimport

Opletten

Het is overigens wel opletten geblazen bij het ongebreideld gebruiken van tekens en emoticons. Niet ieder systeem is up to date genoeg om alle nieuwe plaatjes te ondersteunen. Denk aan bijvoorbeeld oudere smartphones en tablets die al heel lang geen systeemupdate meer gekregen hebben. Ook is het oppassen met vreemde tekens, niet elke computer beschikt over exact de benodigde exemplaren. Wil je wat dat betreft zeker zijn dat een document de ontvanger bereikt zoals jij wilt, exporteer het dan - indien mogelijk - naar PDF. Dat kan via bijvoorbeeld een printopdracht. In het venster Afdrukken klik je dan op de knop Pdf helemaal links onderaan. En dan in het geopende contextmenu op Bewaar als pdf. Nu zitten je emoticons, vreemde tekens en symbolen er zeker correct in verwerkt. Sommige programma's bieden overigens ook de mogelijkheid om te exporteren naar een pdf'je, eveneens een optie. Gebruik emoticons ook niet op deze manier - dus via invoegen middels de tool - op bijvoorbeeld je blog of website. Kies daar simpelweg voor het invoegen van een klein plaatje met de vorm van het symbool dat je wilt gebruiken. Gaat altijd goed, ook in oudere browsers.

©PXimport

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.