ID.nl logo
Dit zijn de nieuwe smartphones en smartwatches van Samsung
© ID.nl
Huis

Dit zijn de nieuwe smartphones en smartwatches van Samsung

Samsung brengt nieuwe smartphones uit die klappen of vouwen. Er verschijnen ook nieuwe oordopjes, smartwatches en een heuse slimme ring die je gezondheid meet. ID.nl kon de nieuwe producten voorafgaand aan de aankondiging alvast bekijken op het Samsung-kantoor. We zetten ze, inclusief prijzen, op een rijtje.

Samsung Galaxy Watch Ultra

In navolging van Apple komt nu ook Samsung met een Ultra-smartwatch. De Galaxy Watch Ultra heeft een robuuster (titanium) ontwerp dan voorgaande Samsung-smartwatches, is waterdicht tot 100 meter diepte en kan tegen extreme temperaturen (-20 tot +55 graden Celsius) en hoogtes (-500 meter diep tot 9000 meter hoog). Het ronde scherm zit verpakt in een meer vierkante horlogekast.

©Rens Blom

De Watch Ultra heeft een rond scherm in een subtiel hoekige behuizing.

De smartwatch draait op Googles Wear OS 5-besturingssysteem en moet in de ‘accubesparende sportmodus’ 48 uur meegaan. In de reguliere accubesparende modus is dat maximaal 100 uur. Samsung geeft hoog op van de mogelijkheden om je sportactiviteiten en gezondheid bij te houden.

Je koopt de Galaxy Watch Ultra voor een adviesprijs van 699 euro.

Samsung Galaxy Watch 7

Wie de Galaxy Watch Ultra te serieus en/of te duur vindt, kan de Galaxy Watch 7 overwegen. Die lijkt qua ontwerp meer op oudere Samsung-smartwatches, inclusief rond scherm. Het horloge is waterdicht tot 50 meter, draait ook op Wear OS 5, is uitgerust met allerlei gezondheidsfuncties en gaat volgens een woordvoerder in de accubesparende modus tot 48 uur mee op een accubeurt.

©Rens Blom

De Watch 7-serie naast de Watch Ultra (oranje, rechts).

De Watch 7 is te koop in het formaat 40 of 44 mm, voor de kleinere en grotere pols. Deze horloges kosten 319 en 349 euro en ondersteunen alleen bluetooth. Voor een versie die ook met 4G overweg kan – en dus zonder smartphone werkt – betaal je 50 euro extra.

Nieuwe oordopjes met lichtjes

Naast twee nieuwe smartwatches komt Samsung ook met twee nieuwe modellen bluetooth-oordopjes. Dit zijn de Galaxy Buds 3 Pro en goedkopere Buds 3. Beide setjes zijn IP57 water- en stofbestendig. De Pro-oordopjes hebben een kleine lichtstrip die om verschillende redenen kan oplichten, bijvoorbeeld als het oordopje in een donkere ruimte op de grond is gevallen. Zo vind je hem makkelijker terug.

De Buds 3 kosten 179 euro, de Buds 3 Pro 249 euro.

©Rens Blom

De nieuwe oordopjes hebben een meer puntig ontwerp.

Slimme ring nog niet naar Nederland

Begin dit jaar gaf Samsung een eerste hint dat het merk werkt aan zijn eerste slimme ring. Die Galaxy Ring oogt als een traditionele, minimalistische ring, maar meet ondertussen je stappen, hartslag, slaap en andere activiteiten en gezondheidsfuncties. Statistieken zie je terug in de bijbehorende smartphone-app. De Ring gaat tot zeven dagen mee op een acculading. Samsung lanceert de slimme ring deze zomer in verschillende landen, maar nog niet in Nederland.

Nieuwe klaptelefoon: Galaxy Z Flip 6

Samsung, Motorola, Oppo en andere merken maken alweer jaren smartphones met een groot scherm dat je kunt dichtklappen om een kleiner scherm op de buitenkant te gebruiken. De Samsung Galaxy Z Flip 6 moet betere foto’s en video’s maken en heeft een grotere accu dan zijn voorganger. Dat leidt niet tot extra gewicht: de smartphone is exact even zwaar als zijn voorganger.

©Rens Blom

Het scherm aan de voorkant.

Het scherm aan de buitenkant is nog steeds bijna vierkant en toont aardig wat informatie. Je kunt er widgets op plaatsen, bijvoorbeeld met je agenda-afspraken, hoe je geslapen hebt en het weerbericht voor vandaag. Je kunt er ook verschillende favoriete apps plaatsen om die te openen zonder dat je de telefoon open hoeft te klappen. Je kunt de Z Flip 6 ook half opengeklapt neerzetten om bijvoorbeeld op afstand een groepsfoto te maken.

©Rens Blom

Opengeklapt is de Z Flip 6 net een normale smartphone.

De telefoon draait op Android 14 en krijgt zeven jaar updates, zowel Android-upgrades als beveiligingsupdates. Het updatebeleid van deze Samsung is op die manier identiek aan dat van de Galaxy S24-serie en hoort samen met dat van Google en Apple bij de top.

Het toestel heeft 12 GB werkgeheugen en minimaal 256 GB opslagcapaciteit. Je betaalt er een adviesprijs van 1199 euro voor.

Vouwen maar: Galaxy Z Fold 6

Ook de vouwbare smartphone is inmiddels best ingeburgerd in ons land. Samsung is inmiddels toe aan alweer de zesde generatie: de Z Fold 6. Dit toestel heeft een scherm voorop en een groter, meer vierkant scherm van 7,6 inch aan de binnenkant. Hij lijkt veel op de Z Fold 5 van vorige zomer, maar is 14 gram lichter (en weegt nu 239 gram), dunner en heeft een iets breder scherm. Dat zijn op papier belangrijke aandachtspunten om de vouwbare telefoon prettiger in gebruik te maken.

©Rens Blom

Het scherm aan de voorzijde van de Galaxy Z Fold 6.

Het grootste verkoopargument van deze smartphone blijft natuurlijk het grote scherm aan de binnenkant. Op dit scherm heb je simpelweg meer ruimte om een artikel te lezen, spelletjes te spelen en foto's en video's te kijken. Met een los verkrijgbare S Pen kun je onder meer (aan)tekeningen maken.

©Rens Blom

Opengeklapt kijk je tegen een groter, meer vierkant scherm aan.

Het toestel heeft de nieuwste en beste specificaties van het moment. Denk aan een Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ‘For Galaxy’-processor, 12 GB werkgeheugen en zeven jaar softwareondersteuning. De adviesprijs start bij 1999 euro – wat 100 euro meer is dan de Z Fold 5 vorig jaar kostte.

Houd ID.nl in de gaten voor reviews van de uiteenlopende producten.

▼ Volgende artikel
Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april
Huis

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen komt op 16 april uit voor Nintendo Switch.

Dat heeft Nintendo vanmiddag aangekondigd in een speciale Direct-uitzending die om de game draait. Ondanks dat de game voor de eerste Switch verschijnt, zal hij via backwards compatibility ook speelbaar zijn op Nintendo Switch 2.

In de Tomodachi Life-games van Nintendo kunnen spelers zelf Mii-personages creëren en bijvoorbeeld baseren op het uiterlijk van henzelf, vrienden en familie of beroemdheden. Deze Mii's leiden vervolgens hun eigen leven op een eiland, wat allerlei gekke en hilarische situaties oplevert. Spelers kunnen zelf ook invloed uitoefenen op deze verschillende situaties.

Watch on YouTube

Over Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen

In de Direct-uitzending werd meer informatie gegeven over het aankomende Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen. Zo is duidelijk dat spelers hun Mii-personages unieke persoonlijkheden, gewoontes en woningen kunnen geven. Spelers kunnen tijdens de game zien waar de personages aan denken, en ze helpen bij problemen. De tijd in de game verstrijkt daarbij net zo snel als in de echte wereld, wat het de moeite waard maakt om het spel op verschillende momenten op te starten.

Het is daarbij mogelijk om de verschillende Mii-personages kennis met elkaar te laten maken, om te zien wat er vervolgens gebeurd. Personages kunnen bijvoorbeeld praten over hun favoriete eten en filmgenres. Het is daarnaast mogelijk om acht Mii-personages bij elkaar in een huis te laten wonen, wat weer unieke reacties van de personages veroorzaakt.

Op het eiland waar de game zich afspeelt kunnen spelers de personages winkels te laten bezoeken. Bijvoorbeeld een supermarkt waar allerlei etenswaren worden verkocht, of de mogelijkheid om kleding en kostuums te kopen. In een speciale marktkraam worden redelijk geprijsde artikelen meerdere malen per dag ververst.

Ook is er een ontwerpatelier, waar spelers verschillende voorwerpen kunnen maken, waaronder kledingstukken, versiering voor huizen en zelfs huisdieren. Het eiland kan sowieso naar eigen smaak worden ingedeeld, met bankjes, bomen, planten en meer.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!