ID.nl logo
Bestanden hernoemen met Automator in OS X
© Reshift Digital
Huis

Bestanden hernoemen met Automator in OS X

Wanneer we bestanden willen hernoemen, dan neigen we al snel naar het downloaden van een speciaal programma. In Windows is dat terecht, maar in OS X is dat helemaal niet nodig. OS X bevat namelijk een zeer krachtig instrument genaamd Automator.

Wat is Automator?

Automator is precies wat de naam doet vermoeden: een programma om de meest uiteenlopende zaken mee te automatiseren. Je kunt het zo gek niet bedenken of je kunt het met Automator omzetten naar een automatisch proces.

Dan kun je bijvoorbeeld denken aan het automatisch laten starten van een bepaald programma, waarin vervolgens handelingen worden uitgevoerd en, bijvoorbeeld, het resultaat naar iemand wordt gemaild. Zo slim is Automator, al vereist dat wel dat je het programma goed kent. Vandaag nemen we een wat eenvoudiger voorbeeld, het eerder genoemde hernoemen van bestanden.

©PXimport

Automator is een fantastische programma om zaken te automatiseren.

Bestanden hernoemen

Wanneer je heel veel bestanden moet hernoemen, dan kan dat een behoorlijk tijdrovende klus zijn. Gelukkig is het automatiseren heel eenvoudig. Je doet dit als volgt.

1. Start Automator (bijvoorbeeld door in Spotlight Automator te typen)

2. Klik op Takenreeks en vervolgens op Kies.

3. In het linkerdeelvenster klik je op Bestanden en Mappen onder Bibliotheek.

©PXimport

Je geeft aan dat je een handeling wilt uitvoeren met bestanden en mappen.

Sleep de bestanden die je wilt hernoemen vanuit Finder naar het rechterdeelvenster.

4. In het rechterdeelvenster dubbelklik je op Rename Finder Items

5. Wil je een kopie maken van de bestanden in plaats van de originele bestanden te hernoemen, klik dan op Voegtoe, om de optie kopiëren automatisch toe te voegen.

6. In het menu Wijzig naam Finder-onderdelen kun je aangeven op wat voor manier je de naam wilt veranderen. Bijvoorbeeld door een stukje tekst toe te voegen of een automatisch oplopend getal.

7. Klik op Voer uit om de taak uit te laten voeren. Binnen een seconde zullen de bestanden nu zijn hernoemd. Veel sneller dan je het zelf had gekund.

©PXimport

Geef de eigenschappen aan van de nieuwe naam en voila, alles gaat automatisch.

▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.