Kritiek op DLSS 5 is volgens Nvidia-ceo 'totaal verkeerd'

Volgens Nvidia's ceo Jensen Huang hebben mensen die kritiek hebben geuit op het eerder deze week onthulde DLSS 5 het helemaal bij het verkeerde eind.
Begin deze week kondigde Nvidia DLSS 5 aan, een nieuwe versie van de populaire upscaletechnologie waarmee het uiterlijk van personages in games wordt veranderd met behulp van generatieve AI. De aankondiging werd gehekeld op het internet, waarbij veel gamers en mensen uit de game-industrie kritiek uitten op de manier waarop de technologie de 'creatieve intentie' van ontwikkelaars aanpast.
Nvidia-ceo Jensen Huang heeft zich op een beurs uitgelaten over de ophef (via Tom's Hardware), en claimt dat de mensen die kritiek hebben op DLSS 5 het "totaal verkeerd" hebben. "Dat komt omdat - zoals ik al heb uitgelegd - DLSS 5 de beheersbaarheid van geometrie en textures en alles van een game fuseert met generatieve AI."
Hij voegde daar aan toe dat ontwikkelaars de generatieve AI "kunnen finetunen" om het bij de stijl van hun game te laten passen. Hij benadrukte daarbij dat het "niet de artistieke controle" die ontwikkelaars over hun spel hebben verandert.
Huang concludeerde dat ontwikkelaars DLSS 5 zelf kunnen uitproberen om te bekijken hoe ze het in willen zetten. "De ontwikkelaar heeft de directe controle. Dat is anders dan met generatieve AI; dit is content-control generatieve AI. Daarom noemen we het neural rendering."
Over DLSS 5 en de kritiek op de technologie
DLSS is een AI-upscaletechnologie die al veelvuldig wordt gebruikt in games om prestaties en graphics te verbeteren, bijvoorbeeld voor een betere framerate. De nieuwe versie van DLSS 5 die aankomend najaar beschikbaar komt voor RTX 50-kaarten die sinds vorig jaar uit zijn, past echter meer aan dat dat.
In de eerste getoonde beelden is te zien hoe personages een stuk realistischer kunnen ogen. Zo worden personages uit Resident Evil Requiem getoond met de effecten van de upscaletechnologie, en ook Bethesda-game Starfield wordt ter illustratie getoond. Ook het voetbalspel EA Sports FC komt voorbij, en in het bijzonder een digitale versie van voetballer Virgil van Dijk.
Zoals gezegd hebben de aankondiging en beelden voor een golf aan kritiek gezorgd bij gamers en game-ontwikkelaars op het internet. Velen zijn niet te spreken over de grote aanpassingen die DLSS 5 maakt aan de oorspronkelijke versie van de game. Het uiterlijk van de personages zou daarbij teveel lijken op socialmediafoto's met een AI-foto eroverheen, en ook de lichtinval wordt bekritiseerd.
Ook de video van de techexperts bij Digital Foundry waarin DLSS 5 uiteen werd gezet leverde flink wat kritiek op. Inmiddels hebben zij een tweede video uitgebracht waarin ze dieper ingaan op hun mening en de doodsbedreigingen die ze hebben ontvangen naar aanleiding van de eerste video.



