ID.nl logo
Vertrouwelijke modus voor Gmail: automatisch e-mails verwijderen
© Reshift Digital
Huis

Vertrouwelijke modus voor Gmail: automatisch e-mails verwijderen

Wanneer je een e-mail met gevoelige informatie naar iemand wil versturen, dan is het goed om te weten dat Gmail daar een vertrouwelijke modus voor aanbiedt. Wanneer je van de modus gebruikmaakt, dan kun je ervoor zorgen dat e-mails zichzelf na een bepaalde periode verwijderen, maar je kunt ook instellen dat de berichten met een toegangscode beveiligd worden.

Om een mail met gevoelige info te kunnen versturen, heb je de Gmail-applicatie nodig op je smartphone of tablet. Vervolgens ga je te werk zoals je dat altijd doet. Je vult de ontvanger(s) in, wijzigt waar nodig de verzender en typt wat je wilt typen. Als je klaar bent, dan moet je op de drie puntjes bovenin beeld tappen. Je vindt die puntjes rechts. Hier staat de optie Vertrouwelijke modus. In beeld verschijnen nu twee mogelijkheden: de vervaltijd en de toegangscode instellen. Stel de vervaldatum in en kies eventueel voor een toegangscode. Als je klaar bent met instellen, dan druk je onderin op Opslaan (de brede, blauwe knop).

©CIDimport

©CIDimport

©CIDimport

©CIDimport

Vertrouwelijke modus in Gmail

Als alles goed gegaan is, dan zie je onderaan de mail nu de vervaldatum staan, samen met de uitleg dat “ontvangers deze mail niet kunnen doorsturen, kopiëren, afdrukken of downloaden. Middels de grote blauwe knop kun je de instellingen nog wijzigen.

Voor het instellen van de toegangscode heb je de keuze uit twee opties. In de standaardmodus zorgt Google voor een code die de ontvanger moet invullen, terwijl de andere mogelijkheid ervoor zorgt dat de ontvanger een code per sms krijgt. Die code is dan nodig voor het lezen van het bericht.

Als je wil kun je de e-mail met vertrouwelijke informatie ook eerder onbeschikbaar maken dan de eerder ingestelde einddatum. Binnen de Gmail-app kun je het menu openen (de drie streepjes links, ook wel het hamburgermenu genoemd) en vervolgens navigeren naar het kopje Verzonden. Zoek in dit veld de mail op die je een einddatum gegeven hebt en kies in het volgende scherm voor de optie Toegang verwijderen.

Verder is het handig om te weten dat de Vertrouwelijke modus niet waterdicht is. Want hoewel ontvangers berichten niet kunnen kopiëren, doorsturen, printen of downloaden, ze kunnen er wel nog altijd een screenshot van maken. Houd dat dus in het achterhoofd wanneer je vertrouwelijke informatie besluit te delen via de Gmail-app. Ook kunnen mensen de bijlagen nog steeds downloaden.

▼ Volgende artikel
The Division-maker ruilt Ubisoft in voor Battlefield Studios
Huis

The Division-maker ruilt Ubisoft in voor Battlefield Studios

Julian Gerighty, de regisseur van de The Division-games bij de Franse ontwikkelaar en uitgever Ubisoft, is vertrokken bij het bedrijf en gaat aan de slag bij concurrent Electronic Arts, om precies te zijn bij Battlefield Studios.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Gerighty heeft jarenlang gewerkt bij Ubisoft-studio Massive Entertainment. Hij was een van de regisseurs van The Division en vervolg The Division 2, en nam de regie voor Star Wars Outlaws helemaal op zich. In 2023 werd hij uitgeroepen tot de producent van de gehele The Disivion-reeks.

Gerighty gaat aan de slag bij Battlefield Studios, de ontwikkelaar van Electronic Arts die - de naam zegt het al - verantwoordelijk is voor de Battlefield-reeks. Afgelopen jaar is er nog een nieuw deel in die populaire shooterserie uitgekomen. Battlefield 6. Het is niet bekend wat zijn rol daarin precies wordt.

The Division

Ubisoft en Massive Entertainment werken ondertussen aan The Division 3. In de The Division-games werken spelers samen in teamverband om het tegen vijandelijke, computergestuurde facties op te nemen in Amerikaanse steden die uiteen zijn gevallen nadat een dodelijke pandemie om zich heen heeft geslagen. De eerste The Division speelde zich in New York City af, het vervolg in Washington D.C.

Over de derde The Division-game is nog weinig bekend. Ubisoft heeft echter geprobeerd fans gerust te spellen. "We gaan (Gerighty) missen en we blijven de wereld die hij mede heeft gecreëerd nog jaren naar spelers brengen. Onze spelers hoeven zich geen zorgen te maken: onze teams die deze wereld samen met Julian hebben opgebouwd zijn er nog steeds, en zullen deze vooruit dragen met onveranderde ambitie in de vorm van The Division 2, The Division 2: Survivors, The Division Resurgence The Division 3."

Ubisoft heeft ook laten weten dat Yannick Banchereau en Mathias Karlson aan The Division blijven werken. Massive-oudgediende Magnus Jansen gaat werken aan de Survivors-update voor The Division 2 die eerder is aangekondigd en later dit jaar moet verschijnen.

Ontslagen

Overigens werd eerder deze week een herstructurering van Massive Entertainment aangekondigd, waarbij mogelijk tientallen werknemers hun baan kunnen verliezen. Het is niet bekend of het vertrek van Gerighty daar direct aan is gekoppeld, maar dat lijkt onwaarschijnlijk.

View post on X
▼ Volgende artikel
Nintendo 2026 voorspeld - Bonuslevel
Huis

Nintendo 2026 voorspeld - Bonuslevel

Het is een gekke aflevering. We voorspellen Nintendo's complete jaar en gaan volledig van de rails, maar hebben het ook over het afscheid van Power Unlimited. Dank voor alle begripvolle reacties, en veel plezier met de aflevering.

Kom bij onze Discord. Via ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠deze link⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠kan je met ons en andere luisteraars kletsen over games, deals, nieuws en meer.

Wil je zelf ook een vraag insturen of heb je iets leuks om te melden? Dat kan! Stuur een mailtje naar bonuslevelcast@gmail.com (of bonuslevelkast@gmail.com of bonuslevelqast@gmail.com) en wellicht hoor je jezelf terug in de volgende aflevering!