ID.nl logo
Hoor je dat nou goed? Zo voeg je geluid toe aan een Google Presentatie
© Olga Rai - stock.adobe.com
Huis

Hoor je dat nou goed? Zo voeg je geluid toe aan een Google Presentatie

Een Google Presentatie hoeft niet alleen uit tekst en afbeeldingen te bestaan. Je kunt ook geluid toevoegen. Denk aan achtergrondmuziek, een opgenomen interview of een geluidseffect dat past bij een afbeelding.

In drie stappen vertellen we je in dit artikel hoe je een audiobestand aan je Google Presentatie kunt toevoegen:

  • Audiobestand uploaden naar Google Drive
  • Invoegen in je presentatie
  • Opties instellen

Ga je voor het eerst aan de slag met Google Presentaties, dan heb je vast wat aan dit artikel: Dit kun je allemaal doen met Google Presentaties

Stap 1: Audio uploaden

Eerst moet je het mp3- of wav-bestand dat je aan een dia wilt toevoegen, uploaden naar je Google Drive. Presentaties heeft momenteel geen mogelijkheid om direct vanaf je computer te uploaden, dus ga je naar Google Drive en log je in met hetzelfde account dat je gebruikt voor Google Presentaties. Selecteer Nieuw in de linkerbovenhoek en kies Bestand uploaden. Navigeer naar het audiobestand op je computer en kies voor Openen. Controleer even of het bestand ondertussen in je Google Drive-account staat. Je kunt bijvoorbeeld boven in de linkerkolom Recent selecteren, dan zie je meteen of het bestand is toegevoegd.

Je moet eerst het audiobestand uploaden in Google Drive.

Stap 2: Audio invoegen

Nu kun je het audiobestand toevoegen aan de presentatie. Open de presentatie en ga naar de dia waar het geluid moet komen. Via het menu Invoegen kom je bij de opdracht Audio. Gebruik in het pop-upvenster Audio invoegen het tabblad My Drive of Recent om snel bij het bestand te komen. Selecteer het audiobestand dat op je Google Drive staat en klik op de knop Invoegen. Je zult merken dat het geluidsbestand op de dia als een luidsprekerpictogram wordt weergegeven. Je kunt op de afspeelknop klikken om de audio te beluisteren. Wanneer je de diavoorstelling presenteert, is het dus mogelijk om de audio via dit pictogram te activeren.

Onder het luidsprekerpictogram vind je de afspeelknop.

Goed verstaanbaar ...

... ben je met deze bluetooth speakers

Stap 3: Opties

Wanneer je het luidsprekerpictogram selecteert, verschijnen in de rechterzijbalk de Opmaakopties. Onder Afspelen starten kun je kiezen uit twee mogelijkheden: Bij klik of Automatisch. Als je Bij klik kiest, moet je tijdens de presentatie het pictogram selecteren om de audio af te spelen. Kies je Automatisch, dan wordt de audio afgespeeld zodra de dia in beeld komt. Met de schuifregelaar onder Opties kun je het volume van de audio tijdens de presentatie aanpassen. Heb je Automatisch geselecteerd, dan verschijnt ook de optie Icoon verbergen tijdens presenteren. Op die manier krijgt het publiek het luidsprekerpictogram niet te zien. Bovendien kun je de audio in een lus laten draaien. De laatste optie is Stoppen bij diawisseling. Bij gebruik hiervan stopt het geluid vanzelf als je naar de volgende dia gaat.

Bij de Opmaakopties regel je op welke manier het geluid begint te spelen.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus
Huis

Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus

Sony heeft bekendgemaakt welke spellen deze maand aan de gamecatalogus voor PlayStation Plus Extra- en Premium-leden worden toegevoegd, en Resident Evil Village is er een van.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Het lijkt geen toeval dat de game naar de catalogus komt, want eerder bleek al dat Village deze maand ook op Xbox Game Pass verschijnt. Daarbij zal eind februari het negende deel in de reeks, Resident Evil Requiem, uitkomen, dus dit is het ideale moment om nog even het geheugen op te frissen met Village, dat het achtste deel in de horrorfranchise betreft.

Deze games komen op 20 januari naar PS Plus Extra en Premium:

Andere spellen die vanaf 20 januari worden toegevoegd, zijn onder andere Like a Dragon: Infinite Wealth, A Quiet Place; The Road Ahead, de oorspronkelijke Ridge Racer en Art of Rally. Voor de duidelijkheid: de moderne spellen op onderstaande lijst zijn speelbaar voor alle PlayStation Plus Extra- en Premium-leden, de klassieke game is alleen voor Premium-leden bestemd.

  •        Resident Evil Village (PS5 / PS4)

  •        Like a Dragon: Infinite Wealth (PS5 / PS4)

  •        Expeditions: A MudRunner Game (PS5 / PS4)

  •        A Quiet Place: The Road Ahead (PS5 / PS4)

  •        Darkest Dungeon 2 (PS5 / PS4)

  •        The Exit 8 (PS5 / PS4)

  •        Art of Rally (PS5 / PS4)

  •        A Little to the Left (PS5 / PS4)

Deze game komt op 20 januari naar PS Plus Premium:

  • Ridge Racer

Meer informatie over deze games valt te vinden op PlayStation Blog.

View post on X
▼ Volgende artikel
Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend
Huis

Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend

Amazon Prime Video en Sony hebben bekendgemaakt wie de rol van hoofdpersonage Kratos in de aankomende God of War-televisieserie gaat spelen. Het gaat om Ryan Hurst.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Hurst is onder andere bekend voor zijn rol als Opie Winston in de serie Sons of Anarchy. Gamers zullen hem wellicht vooral kennen voor een rol die hij al in het spel God of War Ragnarök heeft gespeeld. Daarin vertolkte hij namelijk de rol van Thor, waar hij zelfs een BAFTA-nominatie voor ontving. In de tv-serie zal hij dus niet Thor, maar Kratos zelf spelen.

Er kwam ook een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

God of War meets God of War Ragnarök

De beschrijving maakt duidelijk dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Tot slot doen er ook al geruchten de ronde over wie Thor in de tv-serie gaat spelen, aangezien Hurst natuurlijk al de rol van Kratos vertolkt. Dat zal mogelijk Olafur Darri Olafsson worden, een Amerikaans-IJslandse acteur.

View post on X