ID.nl logo
Huis

Google neemt Gmail mee in zoekresultaten

Soms ben je op zoek naar iets op het internet terwijl precies de info die je zoekt eigenlijk gewoon in je mailbox zit. Denk bijvoorbeeld aan een lekker restaurant waar je naar op zoek bent. Het zou zomaar kunnen dat vrienden jou allang via mail getipt hebben op een culinair genot. Om die reden experimenteert Google nu met het meenemen van Gmail in je zoekresultaten.

Volgens Google is een zoekopdracht een zoekopdracht en betekent dit dat je gewoon op zoek bent naar antwoorden of informatie. Daarbij moet de zoekmachine dus niet alleen beperkt zijn tot het internet, maar vindt Google dat ook je persoonlijke data doorzocht moet worden. Op zich klinkt het niet gek. Aparte zoekopdrachten uitvoeren op internet én je eigen data en e-mail is eigenlijk wel wat omslachtig.

Google experimenteert met Gmail in zoekresultaten

Om deze reden experimenteert Google nu met het verwerken van je persoonlijke Gmail berichten in je zoekresultaten. De zoekresultaten die afkomstig zijn van je Gmail, worden rechts bovenin van het scherm weergegeven. In dit kleine vlak kun je klikken op een desbetreffende interessante e-mail om deze daadwerkelijk te openen.

Inschrijven bij Google voor Gmail experiment

Voor hen die bang zijn voor hun privacy: geen zorgen! Google doorzoekt niet standaard je Gmail. Als je mee wilt doen met dit experiment, zul je jezelf hier in moeten schrijven bij Google. Om mee te doen met het experiment heb je een @gmail.com adres nodig en moet je taal ingesteld zijn op Engels. Vervolgens kun je alleen van de functionaliteit gebruik maken nadat Google je account heeft aangepast en vervolgens kun je deze functionaliteit alleen gebruiken op https://www.google.com. Er zijn dus wel een paar mitsen en maren.

Het is nu nog een experiment, maar de kans is groot dat in de nabije toekomst Gmail standaard meegenomen gaat worden in je zoekresultaten, welke taal je ook spreekt.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube