ID.nl logo
Doe meer met AutoCorrectie in Word
© Reshift Digital
Huis

Doe meer met AutoCorrectie in Word

De welbekende tekstverwerker Word (2016) beschikt over een handige optie AutoCorrectie. Die vangt niet alleen veelgemaakte tikfouten op, maar zorgt ook dat bijvoorbeeld een :-) in een 'echte' smiley wordt omgezet. En je kunt eigen dingen toevoegen.

We gaan in dit artikel uit van Word 2016, maar ook in oudere versies is de optie vast wel ergens terug te vinden. Laten we eerst eens kijken wat AutoCorrectie standaard van huis uit doet. Open een nieuw Worddocument en tik eens (c). Je ziet dat deze drie letters automatisch in een enkel copyright-teken vervangen. Precies dat is AutoCorrect. En dit onderdeel blijkt - hoewel enigszins verstopt - ook naar eigen hand te zetten. In de Windows-versie open je het bijbehorende venster door in het menu Bestand op Opties, dan Controle en tot slot op AutoCorrectie-Opties te klikken. In het geval je de Mac-versie van Word gebruikt, klik je in de menubalk onder Extra op AutoCorrectie. In beide gevallen verschijnt nu een nagenoeg gelijk ogend venster. Met een verschil: de Windows-versie is verdeeld over tabbladen; de Mac gebruikt gelijknamige knoppen voor de onderverdeling. Klik - voor zover dat niet standaard al het geval is - op de knop/tab AutoCorrectie. Je ziet nu een lijst met voorgeprogrammeerde acties. Wil je bijvoorbeeld niet dat een getikte :-) standaard omgezet wordt door een smiley-karakter, dan zou je deze autocorrectie kunnen verwijderen. Zoek daarvoor simpelweg In het lijstje in de linker kolom naar :-) en klik op dit item. Klik vervolgens op Verwijderen en een :-) blijft voortaan een :-)

©PXimport

Zelf toevoegen

Ook is het mogelijk om zelf dit soort dingen te maken. Stel dat je het symbool van een bommetje in wil voegen nadat je de tekst <bom> tikt in een Worddocument. Dat kan. Sluit daarvoor het venster AutoCorrectie, dat is het makkelijkst. Voeg het gewenste symbool in in je document, het bommetje is te vinden in het lettertype Windings dat zowel op de Mac als onder Windows beschikbaar is. Gebruik het tabblad Invoegen en Geavanceerd symbool. Kies als lettertype Windings en dubbelklik op het bommetje. Klik op Sluiten. Selecteer het bommetje in de tekst door er met de linker muisknop overheen te slepen. Met de bom geselecteerd open je nu wederom het AutoCorrectie-venster op de net beschreven manier. In het veld onder Door staat het bommetje alvast klaar. Vervang de tekst onder Vervang (standaard is dat --> ofwel de eerste optie uit het lijstje eronder) door - in ons voorbeeld - <bom>. Klik nu op Toevoegen. Sluit het venster AutoCorrectie. Tik in je document nu <bom> en voilà: daar is je bom! Deze truc is natuurlijk prima bruikbaar voor 'lastige' symbolen die je vaker gebruikt in documenten. Deze vergen immers vaak een duik in de 'Geavanceerde Symbolen'. Als je niet meer weet in welk lettertype jouw symbool verstopt zit, kost dat je steeds weer zoektijd. Via AutoCorrectie los je dat op glorieuze wijze op. Techneuten zouden zo bijvoorbeeld een Ohm-teken kunnen 'verautomatiseren' door een AutoTekst toe te voegen in de vorm van bijvoorbeeld <Ohm>. Gebruik je iets na verloop van tijd niet meer, dan is verwijderen op de eerder uitgelegde manier mogelijk.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube