ID.nl logo
Dit zijn de beste apps van september
© Reshift Digital
Huis

Dit zijn de beste apps van september

Computer!Totaal zet elke maand de beste apps voor Android en iOS voor je op een rij. Of ze nou superhandig zijn, een groot probleem oplossen of gewoon leuk zijn: dit zijn de beste apps van dit moment.

Mapify ****

Prijs: Gratis

Inspiratie nodig voor je volgende reis? Installeer dan Mapify op je iPhone of Android-apparaat. Ontdek naar welke plekken gebruikers van Mapify zijn geweest en lees informatie over hoe je er komt, of je een visum nodig hebt en waar je het beste kunt overnachten. Zoek naar een plek waar je graag naartoe zou willen en tik op een foto om meer informatie van gebruikers te zien over een bezienswaardigheid in de stad, een berg in de buurt of een leuk restaurant. Je moet je wel even aanmelden met je e-mailadres.

Super Rainbow Brush ****

Prijs: € 2,29

Een app waarmee je live ‘regenbogen’ kunt tekenen en waar je 2,29 euro voor moet betalen? Die moet dan wel erg leuk zijn! De app gebruikt de ARKit-mogelijkheden van je camera. Je tekent met de app 3D-objecten die in de ruimte om je heen worden getoond. Veeg met je vinger over het scherm terwijl je je iPhone beweegt om een object te tekenen. Zodra je je vinger weer van het scherm afhaalt, stop je met tekenen. Beweeg je iPhone en je kunt je getekende object van allerlei kanten bekijken. Je kunt meerdere objecten tekenen en zo bijvoorbeeld teksten schrijven die virtueel over een huis heen worden gelegd of abstracte vormen die boven een grasveld zweven. De app is leuk als je geïnteresseerd bent in de AR-mogelijkheden van je iPhone.

©PXimport

Adobe Spark Post ******

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Adobe heeft veel apps in de Apple App Store en de Google Play Store staan, recentelijk is daar Spark Post bij gekomen. De app is een tegenhanger van de populaire app Canva en helpt je binnen enkele minuten coole banners en andere afbeeldingen voor je sociale mediakanalen te maken. Log in met je Adobe ID en kies één van de vele sjablonen. Tik op een tekst om deze te veranderen of voeg een foto aan een sjabloon toe om deze naar je hand te zetten. Je kunt de afbeelding opslaan, maar uiteraard ook meteen delen op Instagram of Facebook.

Musitude ***

©PXimport

Prijs: Gratis

Slechts drie procent van alle mensen kan noten lezen, maar veel mensen zouden wel muziek willen kunnen spelen. De app Musitude belooft je hierbij te helpen. Je toetsenbord op je smartphone helpt je hierbij. Je ziet in beeld op welke toets je moet drukken, de app speelt meteen de juiste noot af. Het is geinig om op deze manier muziek te kunnen spelen, maar het helpt je natuurlijk niet om echt piano of gitaar te leren spelen.

Overdrop *****

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Overdrop is een prachtige weer-app voor Android, het minimalistische uiterlijk zorgt ervoor dat alle informatie meteen is te vinden. In tegenstelling tot andere minimalistische apps is de informatie niet karig. Je ziet naast de temperatuur en of het zonnig wordt ook wat de gevoelstemperatuur is, wat de luchtdruk is en wat de UV-index op het moment is. De app bevat reclame, die kun je weghalen door de Pro-versie voor 1,19 euro aan te schaffen.

Google Podcasts

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Je iPhone heeft al jaren een podcast-optie, Google heeft nu gelukkig ook zijn eigen podcasts-app. Tik op een podcast naar keuze en speel het meteen af. Uiteraard kun je je op bepaalde podcasts abonneren of een vorige aflevering terugluisteren. De app ziet er overzichtelijk uit en het is te verwachten dat Google in de loop van de tijd steeds meer functionaliteit gaat toevoegen, zoals ondersteuning voor Android Auto.

©PXimport

Picai – Smart AI Camera *****

Prijs: Gratis

Picai is een app die via kunstmatige intelligentie herkent wat je op de foto hebt gezet en op basis van deze detectie twee filters aan je voorstelt. Je kunt omhoog vegen om meer geschikte filters te bekijken. Als eerste moet je wat voorkeuren opgeven, bijvoorbeeld of je in het algemeen warme of koele kleuren mooier vindt. Soms herkent de app niet wat voor object in beeld staat, maar het zal wel altijd de goede kleur herkennen en de filters hierop aanpassen. Erg handig!

StoryZ Photo Motion ****

Prijs: Gratis (+ in-app-aankopen)

Gebruik je de optie Live Photos weleens? Dan weet je hoe leuk het is dat je stilstaande foto’s kunnen bewegen. StoryZ breidt dit principe uit, met de app kun je delen van stilstaande foto’s bewegingen meegeven. Dit werkt goed als er bijvoorbeeld wolken, water of andere van nature bewegende elementen in je foto zitten. Je moet wel even de tutorialvideo bekijken, zodat je precies weet hoe je dit het beste kunt bereiken. De app is leuk en bovendien gratis.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.

▼ Volgende artikel
Review: Mario Tennis Fever is een leuke set
Huis

Review: Mario Tennis Fever is een leuke set

Je vraagt je bij elke Mario-sportgame toch weer af: bereikt het de highs van die oeroude Game Boy-games van Camelot, zoals Mario Tennis en Mario Golf)? Het antwoord is, wat mij betreft, steevast  ‘nee’. Maar tussen ‘perfect’ en ‘niet perfect’ zit nog altijd een breed spectrum aan kwaliteit. En Fever? Die nestelt zich moeiteloos aan de betere kant van dat spectrum.

De drie toernooien die deze game rijk is, daar ben je een uurtje zoet mee. Waarschijnlijk zonder een set te verliezen. De Adventure Mode? Een paar uurtjes meer dan dat, en hoewel ook die nergens uitdagend wordt vertelt het wel een vermakelijk verhaal over Mario en Luigi die als baby’s hun tennis-skills moeten oppoetsen vanwege… bijzondere redenen.

Er zijn ook drie Challenge Towers met allerlei unieke uitdagingen die eventjes vermaken. In mix-up vinden we tennis, maar dan met regels en omstandigheden die alleen het Mushroom Kingdom kan bieden, en dat was het wel zo’n beetje. Wie Mario Tennis Fever alleen speelt is een weekend zoet en heeft zich prima vermaakt. Maar sportgames zijn er, natuurlijk, om je competitieve aard los te laten op vrienden, familie, kroost of online uitdagers.

Leuk

Daarom wil ik het ook niet al te uitgebreid over die singleplayermodi hebben. Ja, Nintendo heeft z’n best gedaan. Ja, er is weinig aan te merken op de minigames en kleine tussenscènes die de Tennis Academy te bieden heeft en de ontwikkelaars verdienen het dat het hier even aangestipt wordt. Nooit sla je stijl achterover van briljante ideeën of concepten, en er wordt geen druppeltje zweet gemorst van de spanning. Maar ‘leuk’ is eigenlijk een perfect, allesomvattend begrip om deze kant van de game te omschrijven.

De echte graadmeter echter, is de kern van de gameplay. Hoe speelt het? Hoe diep gaat het? Hoeveel personages, gekke rackets en super-power-mega-skillmoves zijn er in dit pakketje gepropt en hoe verhouden die zich tot elkaar? Na mening middag ballen overslaan of in dubbelspel terugslaan met mijn zoontje van 9, zijn we eruit: Mario Tennis Fever heeft ontzettend lekkere gameplay.

Content is king

Content is in de eerste instantie de name of the game. Er zitten bijna veertig personages in de game, meer dan een dozijn verschillende banen en de hoofdattractie is de aanwezigheid van tientallen Fever-rackets, die elk hun eigen unieke skill met zich meebrengen. De bananentros die Donkey Kong een ‘racket’ noemt strooit bananen over de baan, met het vulkaanracket plopt er een (je raadt het nooit) vulkaan op uit de baan en het Thwomb-racket zorgt ervoor dat het iconische stenen blok uit de Mario-serie plots uit de lucht valt – hopelijk op een tegenstander. Een zogeheten Fever-shot is verder ook geen hogere wiskunde. Om de zoveel tijd is je metertje vol en ram je dat ding over de baan heen.

Extra fijn is dat het gros van dit alles vrij te spelen is waar je maar wil. Laat je de singleplayermodi links liggen en speel je gewoon wat potjes tegen elkaar? Geen probleem, om de zoveel potten krijg je een nieuw racket, personage, of kleurtjes voor je favoriete tennissers.  

Watch on YouTube

Plak er een voldoende op

Enfin, tot zover de uitleg en alles wat hier te vinden is. Leuk spelletje, plak er een voldoende op en klaar, toch? Nou nee, want hoewel alles hierboven zijn eigen rol speelt, zijn het de diepere lagen daaronder die Mario Tennis  Fever tot grotere hoogten dan ‘plak er even een voldoende op’ stuwen. Al die personages? Die beschikken over hun eigen stats en eigenaardigheden. Wario laadt z’n powershots razendsnel op, Bowser Jr. legt veel meer precisie in z’n topspincurve dan anderen en Shy Guy slaat zijn topspins zonder gehinderd te worden door zijn positie op de baan.

En die banen? Die hebben elk hun eigen ondergrond, waar ballen anders op stuiteren en doorschieten, terwijl spelers zelf ook sneller of minder snel zijn, gebaseerd op het gras of het hardcourt waar ze op spelen. Die Fever-rackets? Oprecht allemaal een andere smaak. Ook daar merk dat extra stukje diepgang waar een wat luiere Mario-sportgame niet aan zou denken: wanneer je een Fever-shot terugslaat vóórdat op jouw zijde van het net landt, kun je met een stuit op de helft van de tegenstander zomaar eens het bijbehorende effect teruggeven. Prettig vervelend als je denkt die koter een modderplas op zijn helft te bezorgen, om ‘m vervolgens zelf om je oren te krijgen als hij de bal vakkundig over je heen lobt en ‘ie alsnog op jouw achterveld terecht komt. Een (modder)koekje van eigen deeg noemen ze dat geloof ik.

Mario Tennis Fever

Slide
Slide
Slide
Slide

Geen Lego, wel Duplo

Al die extra aandachtspuntjes en omstandigheden zijn ook nog eens gebouwd op een fundering van onkreukbare basisgameplay. Topspins, slices, curveballen, lobs en powershots: alles wat je van een tennisgame mag verwachten zit erin. De grote maar is alleen: het gebeurt allemaal zonder de nuance van een échte topgame. Vergelijk het een beetje met Lego en Duplo. Zelfde principe, zelfde soort blokken, maar iets vets bouwen met Lego hit net even anders dan iets vets bouwen met die grote Duplo-blokken. Zo verhoudt deze game zich ook tot de toppers uit het tennisgenre, zoals Virtua Tennis en Topspin. Is veelgevraagd, ik weet het, maar het is wel het verschil tussen goed of geweldig. En Mario Tennis Fever eindigt in het eerste kamp.

Is mijn zoontje naar school, dan heb ik namelijk geen enkele reden om Mario Tennis Fever verder te spelen. Zoals gezegd is al die singleplayercontent niet meer dan ‘even leuk’. En computergestuurde tegenstanders geven zelfs op het hoogste niveau nooit écht tegengas. Bovendien zijn de personages net te groot voor deze banen om het volgende niveau van verfijning te bereiken. Top, zo’n lob. Maar vanwege de dus relatief kleine banen blijft het geen zekerheidje dat je iemand ermee verschalkt die tegen het net aan staat. Aanzienlijke kans dat ie gewoon op tijd de achterlijn haalt, als ie ook maar een klein beetje inzicht heeft. Het zorgt ervoor dat Mario Tennis Fever een absoluut geslaagde game is, met heerlijke multiplayer. Maar wie de eindeloze diepgang en speeluren van, bijvoorbeeld, een Mario Kart World hier zoekt, staat sneller dan gewenst buitenspel. Oh wacht, verkeerd sport…

Mario Tennis Fever is vanaf 11 februari beschikbaar voor Nintendo Switch 2.

Goed
Conclusie

Mario Tennis Fever barst van de content. De vele personages, banen en rackets geven unieke, diepere lagen aan de gameplay en multiplayerpotjes gaan met grote glimlach en een berg vertier gespeeld worden. Jammer voor de wat volwassenere spelers dat die volgende laag diepgang nét niet geraakt wordt. Daarvoor is het singleplayeraanbod niet genoeg, de tegenstanders niet uitdagend genoeg en ontbreekt er hier en daar net wat finesse. Maar ga zo door, Nintendo. Mario Tennis Fever zit namelijk wél in de richting van die tijdloze Camelot-klassiekers waar we zo naar hunkeren.

Plus- en minpunten
  • Flinke hoeveelheid content en modi
  • Sterke basisgameplay
  • Uiteenlopende Fever-rackets
  • Nog altijd sterke multiplayer
  • Daagt je nooit écht uit
  • Diepgang niet eindeloos