ID.nl logo
Bestanden delen met Google Drive doe je zo
© Reshift Digital
Huis

Bestanden delen met Google Drive doe je zo

Als je een Gmail-account hebt, dan kun je ook gebruikmaken van Google Drive. Dit is een handige plek om je bestanden in de cloud op te slaan, maar ook om deze bestanden direct te delen met anderen. Hoe je dat doet, lees je in dit artikel. 

Om te beginnen moet je een Gmail-account hebben. Deze kun je gratis aanmaken op Google. Heb je er een, dan kun je inloggen op je Gmail. Voordat je bestanden kunt delen moet je eerst bestanden op de cloud opslaan. Klik rechtsboven op het icoontje dat bestaat uit negen tegels. Een pop-up balk opent en kies voor de optie Drive.

1. Bestanden uploaden 

Het meest overzichtelijke is om eerst mappen aan te maken, voordat je bestanden gaat uploaden. Om een map aan te maken kijk je linksboven in het menu. Klik op Maken en kies voor map. Geef de map een naam en klik op Maken. het voordeel van mappen en het georganiseerd plaatsen van foto's en documenten, is dat je complete mappen in een keer kunt delen.

©PXimport

2. Upload gegevens 

Je vakantiefoto's en werkdocumenten kunnen nu geüpload worden. Kijk nogmaals linksboven in het menu en klik op het pijltje naast Mijn schijf. Druk vervolgens op de map waar je gegevens in wilt zetten. Druk nu op het pijltje naar boven dat je vindt in het rode icoontje naast de optie Maken. Je kunt kiezen om bestanden of complete mappen te uploaden. Kies de optie die je wilt en zoek het juiste bestand uit. Vervolgens druk je op openen en je bestanden worden geüpload.

3. Bestanden delen voorbereiden 

Je werkbestanden voor je collega's of je vakantiefoto's voor vrienden kunnen gedeeld worden. Je bepaalt daarbij zelf wat iemand wel of niet mag zien en doen. We houden even het voorbeeld van de mappen aan. Druk op het pijltje naast Mijn schijf en vervolgens aan de rechterkant van de map op het pijltje naar beneden. Deze komt tevoorschijn als je een korte tijd je muis op de map houdt, zonder erop te drukken. Kies nu voor Delen en doe dat daarna nog een keer.

©PXimport

4. Bestanden delen 

In het geopende menu Instellingen voor delen kun je precies bepalen wie toegang krijgt tot de gekozen map. Allereerst kan dat dat de link te kopiëren en delen die te vinden is onder Link om te delen. Kijk in het menu naar Privé: alleen u heeft toegang en klik daarachter op Wijzigen. je kunt hier kiezen om de bestanden te delen met iedereen die de link van je ontvangt, iedereen op het web of specifieke mensen. Kies je favoriete optie en druk op Opslaan. Onder in het menu kun je e-mailadressen invoeren onder mensen uitnodigen. Iedereen die je mailt krijgt toegang tot je map als je gekozen hebt voor Specifieke mensen. Naast deze balk staat de optie Mag bewerken. Als je niet wilt dat een ander aan de gegevens sleutelt, dan klik je hierop en verander je deze instelling naar Mag weergeven. Druk op Verzenden en vervolgens op Gereed. Je hebt nu je bestanden gedeeld.

©PXimport

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.