ID.nl logo
Zo gebruik je Google One op je smartphone
© Reshift Digital
Huis

Zo gebruik je Google One op je smartphone

Als je je data van je Google-account opslaat in de cloud, dan kan dat bijvoorbeeld via Google Drive gaan. Maar de zoekmachinegigant biedt ook Google One aan; dat is dan weer een abonnement. Google One biedt verschillende abonnementen aan. Je kunt die dienst bijvoorbeeld gebruiken voor het herstellen van je data op een nieuwe telefoon.

Heel veel mensen zijn wel bekend met Google Drive, maar wellicht nog niet met Google One. One is een abonnement voor de cloudopslagdienst waarmee je verschillende dingen kunt opslaan en terughalen. Denk dan aan apparaatgegevens, multimediaberichten en foto’s en video’s in hun originele formaat. Vooral dat laatste kan heel handig zijn voor mensen die toch al Google Foto’s of Drive gebruiken. Bij de oudere apps worden je bestanden in een lagere (dus niet de oorspronkelijke) resolutie opgeslagen; bij Google One is dat dus niet het geval.

Mocht je een moderne smartphone hebben, dan staat Google One mogelijk al op je telefoon. Anders moet je hem even uit de app store halen. Kortgezegd is Google One dus een abonnement waar diensten die cloudopslag nodig hebben, zoals Gmail, Drive en Foto’s, samenkomen. Helaas is het zo dat je One niet kunt gebruiken zonder een abonnement af te sluiten. Na het openen van de app dien je namelijk een maand- of jaarabonnement af te sluiten. Je betaalt 1,99 euro per maand voor 100 GB aan opslagruimte. Dat kan oplopen tot 149,99 euro voor 30 TB aan ruimte.

©PXimport

Google One gebruiken op je smartphone

Wanneer je Google One voor het eerst opent, dan krijg je meteen de opdracht een abonnement te selecteren. Heb je dat gedaan, dan zie je op de Homepage de optie staan voor het back-uppen van je data. Je kunt dan kiezen voor Apparaatgegevens, Multimediaberichten en Foto’s en video’s, maar je mag ook onderdelen uitschakelen.

Wanneer de data eenmaal in de cloud staan, dan kun je er gemakkelijk door bovenin naar het tabblad Opslag te gaan. Je ziet hier hoeveel ruimte je hebt, hoeveel ruimte er over is en waar de ruimte voor gebruikt wordt. Wanneer je naar beneden scrolt, dan zie je waar de laatste back-up was. Wil je meteen een back-up maken, druk dan op die grote, blauw knop in beeld.

Mocht je nou data willen terughalen, dan kan dat ook. Onder Opslag (maar ook op de Homepage) staat de optie Back-up ophalen. Daarmee download je dus de meest recente gegevens.

©PXimport

▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3
Huis

The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3

Het langverwachte The Elder Scrolls 6 draait op de Creation Engine 3, zo heeft Bethesda bevestigd.

Dat liet Bethesda's topman Todd Howard weten in een interview met de Kinda Funny Gamescast. Daarin vertelde hij iets meer over wat spelers van The Elder Scrolls 6 kunnen verwachten, waaronder de engine waarop de game draait.

Het enkele jaren geleden uitgekomen Starfield draaide op de Creation Engine 2, een game-engine die door Bethesda zelf is gemaakt. Nu is dus duidelijk dat Bethesda de Creation Engine 3 heeft gemaakt. "Daar gaan The Elder Scrolls 6 en de games daarna op draaien."

Howard vervolgt: "We hebben een gamestijl waar we heel tevreden mee zijn, en die mensen van ons verwachten. Er valt nog veel te innoveren, zodat wanneer je in een spelwereld stapt, het voelt alsof je het echt voor de eerste keer meemaakt. Ik denk dat we blij zijn met de richting waarin we opgaan. Dat is wat ik kan zeggen."

Watch on YouTube

Wachten op The Elder Scrolls 6

The Elder Scrolls 6 werd in 2018 aangekondigd met een korte teaser, maar sindsdien is er geen concrete informatie over de game gegeven - behalve dan dat het spel nog geruime tijd op zich laat wachten.

Howard gaf in het nieuwe interview zelf ook aan dat de game te vroeg is aangekondigd. Als het aan hem ligt, worden games zelfs niet aangekondigd en komen ze zomaar opeens uit. Ondanks dat zal Bethesda binnenkort een belangrijke mijlpaal tijdens de ontwikkeling behalen, dus het lijkt er op dat de ontwikkeling voorspoedig loopt.

Over The Elder Scrolls

In de The Elder Scrolls-games verkennen spelers een fantasievolle wereld. Men maakt zelf een personage aan en gaat op avontuur, waarbij men buiten het hoofdverhaal zelf op zoek gaat naar allerlei zijmissies. De games staan er om bekend dat spelers in principe hun eigen avontuur creëren, en dat men min of meer alles kan doen - waaronder het doden van belangrijke personages.

Watch on YouTube

Het vorige deel in de reeks, The Elder Scrolls 5: Skyrim, verscheen in 2011. Dat betekent dus dat het al vijftien jaar geleden is dat er een nieuw deel in de franchise uit is gekomen. Skyrim bleek een groot succes en is op talloze consoles en pc uitgekomen. Vorig jaar is wel The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered uitgekomen op moderne consoles en pc.

En Starfield dan?

Tijdens het interview praatte Howard overigens ook over de toekomstplannen van het in 2023 uitgekomen Starfield, een soort 'The Elder Scrolls in de ruimte'. Er gaan al geruime tijd geruchten dat de game een forse update krijgt en dat het ook op PlayStation 5 uitkomt naast de Xbox- en pc-versies.

Howard liet tijdens het interview weten dat de update het spel niet verandert in 'Starfield 2.0', maar dat mensen die de game al tof vonden, de update ook gaan waarderen. Volgens Howard zal er binnenkort meer over bekendgemaakt worden.

▼ Volgende artikel
Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro
Huis

Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro

Google heeft de Pixel 10a volledig uit de doeken gedaan, een nieuwe smartphone voor de prijs van 549 euro.

De nieuwe smartphone werd eerder deze maand al getoond, maar nu zijn alle details bekendgemaakt. De Pixel 10a is nagenoeg gelijk aan de Pixel 9a, al wordt hij sneller draadloos opgeladen en is hij ook iets kleiner. Dat laatste komt door de dunnere schermbezels, want het formaat van het scherm blijft wel 6,3".

Het scherm zal ook iets feller worden, met een maximale helderheid van 3000cd/m², ten opzichte van de Pixel 9a die een maximale helderheid van 2700cd/m² aan. De Pixel 10a wordt daarnaast beschermd door Gorilla Glass 7i.

View post on X

Zoals gezegd kan de Pixel 10a sneller draadloos opladen met een maximaal vermogen van 10W (in plaats van 7,5W). De accucapaciteit blijft met 5100mAh gelijk. Verder draait de Pixel 10a op Android 16.

De Pixel 10a oogt verder nagenoeg hetzelfde als de Pixel 9a. Het frame is daarbij gemaakt van 100 procent gerecycled aluminium, 81 procent gerecycled plastic en gerecycled koper, goud, kobalt en wolfraam.

De Pixel 10a is vanaf 5 maart beschikbaar, al kan hij nu al gereserveerd worden. Zoals gezegd luidt de adviesprijs 549 euro - althans, voor de variant met 128 GB aan opslagruimte. Er is ook een model met 256 GB die 649 euro kost. Meer informatie is op de website van Google te vinden.