ID.nl logo
Zekerheid & gemak

IFA 2015: Zesde generatie Intel Core-chips gericht op kracht en snelheid

Intel heeft op de IFA in Berlijn zijn zesde generatie Intel Core-processors aangekondigd. Deze chips moeten pc's niet alleen krachtiger, maar vooral ook sneller maken.

De nieuwe processors zijn flink geüpgraded ten op zichte van een jaar of vijf geleden: een groei van 150 procent als het gaat om processorkracht, 30 keer betere graphics en een drie keer zo lange accuduur. Het komt voor een groot deel op het conto van Intel en de zesde generatie Intel Core-chips.

4K-resolutie

De chips komen in veel verschillende apparaten te zitten. Natuurlijk wordt het gros van de desktops voorzien van de nieuwe processors, maar Intel zet vooral hoog in op hybrides. Veel notebooks met een los scherm die binnenkort verschijnen, krijgen de chips ingebouwd, van merken als ASUS en HP.

Daarbij gaat het niet alleen om de keiharde prestaties, maar ook om het gemak voor de gebruiker. Door nieuwe technologieën starten de chips, en daarmee de devices waar ze ingebouwd zijn, binnen een halve seconde op. Ook ondersteunen ze video in 4K-resolutie beduidend beter dan hun voorgangers, en werken ze optimaal met Windows 10.

Overklokken

Ook voor gamers zijn de nieuwe Core-chips van Intel goed nieuws. Deels komt dat door de 4K-ondersteuning, maar het wordt bijvoorbeeld ook mogelijk om live je scherm op te nemen, op niveau van het besturingssysteem, zonder dat de game daardoor vertraagt.

Een andere grote upgrade waar gamers erg blij mee zullen zijn, is de mogelijkheid tot het overklokken van notebook-processors. Met een druk op de knop kunnen de chips worden overgeklokt, waarbij een prestatieverbetering van 30 procent geen zeldzaamheid is. De chips komen in een hele nieuwe serie gaminglaptops van verschillende merken te zitten.

Draadloos opladen

Intel duikt met de zesde generatie Core-chips ook in de wereld van het draadloos opladen via het 'magnetic resonance'-principe. Het bedrijf gaat een stapje verder dan het op een oplaadblokje leggen van je smartphone. Tegen het einde van 2016 moet het mogelijk zijn zo'n blok onder je bureau te bevestigen, zodat je laptop of 2-in-1 oplaadt terwijl je gewoon aan het werk bent, zonder dat je daar ooit nog een kabel voor nodig hebt.

Intel kondigde nog enkel gloednieuwe apparaten aan die van de chips gebruik gaan maken. Zo krijgen nieuwe 2-in-1's van HP een RealSense-camera die het mogelijk maakt 3D-beelden op te nemen. Daardoor kun je, als de gamingindustrie meewerkt, binnenkort zelf de hoofdrol spelen in je bloedeigen game.

Activity tracker

Ten slotte liet Intel een fitnesstracker zien die momenteel al in Amerika en Engeland te koop is, en binnenkort ook de Europese winkels bereikt. Het apparaat heeft een batterij die vier dagen meegaat en automatisch al je activiteit en slaapgedrag bijhoudt. De Basic Peak werkt met Apple's Health-app en Google's Fit en gaat 229 euro kosten.

▼ Volgende artikel
Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4
Huis

Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4

De collab waarvan je niet wist dat je ’m nodig had, maar die er nu toch echt is! Nick Nijland en Tom van Stam van IGN Benelux schuiven aan om Simon eindelijk eens op z’n plek te zetten. Samen met Martin gaat hij de strijd aan in een ultieme PUP vs. IGN-quiz, waarin de gamekennis flink op de proef wordt gesteld! Natuurlijk ontbreken de bekende PUP-zijsporen niet, maar zijn er ook genoeg games om over te lullen: Marathon, Resident Evil 2, Reanimal en Mario Tennis Fever komen allemaal voorbij! Dus wil je weten of Simon z’n zinloze haat een béétje terecht is? Check de aflevering snel, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:40 IGN op bezoek
06:45 Zijspoor één: Helmond represent
10:05 Terug naar IGN
13:20 Hoe werkt IGN precies?
25:00 Zijspoor twee: Yvonne Coldeweijer
26:25 Gamequiz
44:25 Simon z’n Tom-haat-origin
49:40 Marathon
56:05 Tom speelt Chrono Trigger
58:15 Resident Evil 2
01:01:45 Nick speelt Overwatch
01:04:30 Fallout
01:08:20 Simon speelt Mario Tennis Fever
01:15:00 Death Howl
01:17:55 Martin speelt Reanimal
01:24:45 Apex Legends
01:28:15 PlayStation State of Play-voorspel
01:29:25 Simons magazine-dilemma
01:38:40 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Ontslagronde bij studio achter pas uitgekomen Highguard
© Wildlight Entertainment
Huis

Ontslagronde bij studio achter pas uitgekomen Highguard

Er vallen ontslagen bij Wildlight Entertainment, dat eind januari nog hun multiplayergame Highguard uitbracht.

Wildlight bevestigde eerdere geruchten over een ontslagronde op social media. "Vandaag hebben we de moeilijke beslissing gemaakt om afscheid te nemen van een aantal teamleden, terwijl we een kerngroep van ontwikkelaars aanhouden om de game te blijven ondersteunen en innoveren."

Het bericht vervolgt: "We zijn trots op het team, talent en het product dat we samen hebben gecreëerd. We zijn ook enorm dankbaar voor de spelers die een poging waagden om de game te spelen, en allen die onderdeel van onze gemeenschap blijven."

View post on X

Grootschalige ontslagronde

Hoewel Wildlight niet praat over de precieze hoeveelheid ontslagen, lijkt de vermelding van een "kernteam" dat overblijft te suggereren dat het om een aanzienlijke hoeveelheid mensen gaat.

Dat komt overeen met een LinkedIn-bericht van Alex Graner, een ontwikkelaar van die game die eerder ook aan Battlefield 6 werkte. Hij laat weten dat "het grootste gedeelte van het team" ontslagen is, waaronder hij zelf.

Over Highguard

Highguard is de debuutgame van Wildlight Entertainment. De game viel op voorhand vooral op omdat er een trailer van werd getoond aan het einde van The Game Awards eind vorig jaar. Die positie is meestal gereserveerd voor grote aankondigingen en aankomende games, en sommige kijkers vonden Highguard daar niet onder behoren.

Sinds eind vorige maand is Highguard speelbaar via Steam. De game ontving veel negatieve gebruikersrecensies, al heeft dat Wildlight niet tegengehouden om updates uit te blijven brengen. Rond release bereikte het spel een indrukwekkende gelijktijdige spelerspiek van bijna 100.000 mensen op Steam, maar inmiddels hangen de gelijktijdige spelersaantallen onder de 10.000. Het is dan ook aannemelijk dat dit deels de keuze om een grootschalige ontslagronde door te voeren heeft beïnvloed.

Lees hier meer informatie over Highguard.