ID.nl logo
Zo kun je stalking via AirTags tegengaan, ook op Android
Huis

Zo kun je stalking via AirTags tegengaan, ook op Android

De AirTag van Apple kun je vrij gemakkelijk gebruiken om iemand te stalken. Gooi de tracker bij iemand in zijn tas en via de Zoek Mijn-app kun je dan diegene nauwkeurig volgen. iPhones hebben hier al een tijd een waarschuwingssysteem voor, maar Apple heeft inmiddels ook een Android-app uitgebracht om stalking met AirTags te voorkomen.

In de Google Play Store kunnen Android-gebruikers naar de app Tracker Detect zoeken. Met de app kun je een scan laten uitvoeren om trackers in de buurt te vinden die compatibel zijn met het Zoek Mijn-netwerk van Apple. Dit zijn niet alleen AirTags, maar ook andere trackers zoals de Chipolo ONE Spot.

De app zoekt specifiek naar trackers die van hun eigenaren gescheiden zijn. Beweegt een tracker langer dan tien minuten met diegene mee, dan kan de app dat herkennen en speelt deze een geluid af zodat je de tracker gemakkelijk kunt vinden. Zo word je altijd op de hoogte gebracht als je een tracker in je tas of jas hebt zitten die niet van jou is. 

De Tracker Detect-app legt vervolgens uit hoe je de batterij eruit moet halen, maar geeft ook uitleg over hoe je een smartphone met NFC-ondersteuning bij de tracker kunt houden om meer informatie te krijgen, bijvoorbeeld over de eigenaar van de tracker.  

Kritiek 

Er is ook kritiek op de app, bijvoorbeeld van mensen die een AirTag gebruiken om bij diefstal hun spullen terug te vinden. In theorie zou een dief dus door middel van de app de auto kunnen scannen die hij net gestolen heeft om de AirTag te vinden en weg te gooien.

Ook werkt de app niet altijd optimaal, zo stellen diverse gebruikers. 

©PXimport

Tracker veilig gebruiken

Apple heeft op zijn website inmiddels een gebruikershandleiding gepubliceerd met tips om de AirTag veilig te gebruiken. Je kunt hier onder meer lezen over de verschillende manieren om te controleren en te veranderen wat voor gegevens je allemaal deelt en hoe je je apparaat beveiligt als iemand anders het in handen heeft gekregen. Er is zelfs een checklist om door te lopen als je vermoedt dat iemand anders toegang heeft tot jouw gegevens of apparaat.

Verder vind je wat algemene tips om je gegevens veilig te houden, bijvoorbeeld door je Apple-software te updaten, een sterk wachtwoord te kiezen en om Touch ID in te schakelen.

Heb je net een AirTag gekocht en wil je weten hoe de tracker precies werkt? In dit artikel leggen we uit hoe je de AirTag gebruikt. Ook zetten we wat AirTag-alternatieven voor Android op een rij.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.