ID.nl logo
Zo kun je stalking via AirTags tegengaan, ook op Android
Huis

Zo kun je stalking via AirTags tegengaan, ook op Android

De AirTag van Apple kun je vrij gemakkelijk gebruiken om iemand te stalken. Gooi de tracker bij iemand in zijn tas en via de Zoek Mijn-app kun je dan diegene nauwkeurig volgen. iPhones hebben hier al een tijd een waarschuwingssysteem voor, maar Apple heeft inmiddels ook een Android-app uitgebracht om stalking met AirTags te voorkomen.

In de Google Play Store kunnen Android-gebruikers naar de app Tracker Detect zoeken. Met de app kun je een scan laten uitvoeren om trackers in de buurt te vinden die compatibel zijn met het Zoek Mijn-netwerk van Apple. Dit zijn niet alleen AirTags, maar ook andere trackers zoals de Chipolo ONE Spot.

De app zoekt specifiek naar trackers die van hun eigenaren gescheiden zijn. Beweegt een tracker langer dan tien minuten met diegene mee, dan kan de app dat herkennen en speelt deze een geluid af zodat je de tracker gemakkelijk kunt vinden. Zo word je altijd op de hoogte gebracht als je een tracker in je tas of jas hebt zitten die niet van jou is. 

De Tracker Detect-app legt vervolgens uit hoe je de batterij eruit moet halen, maar geeft ook uitleg over hoe je een smartphone met NFC-ondersteuning bij de tracker kunt houden om meer informatie te krijgen, bijvoorbeeld over de eigenaar van de tracker.  

Kritiek 

Er is ook kritiek op de app, bijvoorbeeld van mensen die een AirTag gebruiken om bij diefstal hun spullen terug te vinden. In theorie zou een dief dus door middel van de app de auto kunnen scannen die hij net gestolen heeft om de AirTag te vinden en weg te gooien.

Ook werkt de app niet altijd optimaal, zo stellen diverse gebruikers. 

©PXimport

Tracker veilig gebruiken

Apple heeft op zijn website inmiddels een gebruikershandleiding gepubliceerd met tips om de AirTag veilig te gebruiken. Je kunt hier onder meer lezen over de verschillende manieren om te controleren en te veranderen wat voor gegevens je allemaal deelt en hoe je je apparaat beveiligt als iemand anders het in handen heeft gekregen. Er is zelfs een checklist om door te lopen als je vermoedt dat iemand anders toegang heeft tot jouw gegevens of apparaat.

Verder vind je wat algemene tips om je gegevens veilig te houden, bijvoorbeeld door je Apple-software te updaten, een sterk wachtwoord te kiezen en om Touch ID in te schakelen.

Heb je net een AirTag gekocht en wil je weten hoe de tracker precies werkt? In dit artikel leggen we uit hoe je de AirTag gebruikt. Ook zetten we wat AirTag-alternatieven voor Android op een rij.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!