ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Zijn videogames een recessiebestendig product?

Volgens marktonderzoeker Nielsen hebben fabrikanten van video-games en consoles minder te vrezen van de moeilijke economische tijden dan andere industrietakken.Men besteed meer tijd dan ooit, één of twee extra uren per week, aan het spelen van video-games. Het kan zijn dat deze mensen werkeloos en zich vervelen, maar de trend van toenemende belangstelling voor het gamen is al sinds 2007 op gang en versneld in de eerste maanden van 2009.


Dit lijkt op een fenomeen dat zich ook al voordeed in de crisistijd in de jaren 30 van de vorige eeuw. Ook toen was de filmindustrie booming. De overeenkomst is zichtbaar in de entertainmentindustrie nu, maar dan veel meer gesegmenteerd dan toen met film, tv, intenet, video-games enz. Volgens Nielsen heeft men nu meer mogelijkheden om hun onstpanningsbudged te besteden zoals aan spellen of dvd's.

Van de ondervraagden is 35% van plan dit jaar meer geld uit te geven dan vorig jaar aan games en 39 % zal ongeveer net zo veel uitgeven. Ook geeft 35% aan niet door de recessie te worden beïnvloed.

Een andere ontwikkeling is de toename van de aankoop van tweedehands spellen. Ook is men zich minder bewust van de komst van nieuwe releases. Hier ligt kennelijk nog een schone taak voor de adverteerders?

Microsoftblog

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel