ID.nl logo
Wat is een smart display?
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Wat is een smart display?

Hoewel we in Nederland nog niet allemaal een slimme speaker thuis hebben staan, staat het volgende product al wel op ons te wachten in de vorm van een smart display (een slim scherm). Maar wat is dat voor product?

In de basis is een smart display als het ware een slimme speaker met een scherm aan boord. Maar je zou hem ook kunnen omschrijven als een tablet met een goede speaker. Je kunt het scherm ontwaken door een commando te gebruiken, zoals bijvoorbeeld “Hey Google”, waarna je je vraag of opdracht kunt geven. Zo kun je het scherm gebruiken in je smarthome en je lampen, thermostaat, televisie en meer mee bedienen. Ook kun je je agenda-items ermee opvragen, bijvoorbeeld.

Slimme speakers met touchscreens

De smart displays zijn dus voorzien van een scherm: een touchscreen. Daardoor kun je ze ook bedienen met je vingers. De laatste tijd komen daar steeds meer opties voor beschikbaar, waardoor het apparaat dus als bedieningspaneel voor je slimme huis kan fungeren. Bovendien kun je er ook video’s op bekijken en mee videobellen, mits daar ondersteuning voor is ingebouwd. Derhalve hebben smart displays niet alleen speakers, maar ook microfoons aan boord, zodat ze je horen.

De schermgroottes van de smart displays lopen momenteel uiteen van 7- tot 10-inch. Ze kunnen dus niet je tv vervangen. Bovendien worden er ook geen traditionele (Android-)apps voor gemaakt, waardoor ze tablets niet geheel vervangen. Dit jaar zorgt Google er wel voor dat de slimme scherm ‘applicatie-achtige software’ krijgen, waardoor de functies op het scherm gepresenteerd kunnen worden als apps. Daardoor kan zo’n smart display dus een aardig hulpmiddel zijn in huis.

©PXimport

Nadruk ligt op stemcommando’s

Hoewel smart displays dus zijn voorzien van schermen, ligt de nadruk nog altijd op stemcommando’s. Zo zijn er bijvoorbeeld heel vaak geen browsers beschikbaar – alleen de Amazon Echo Show heeft op moment van schrijven browserondersteuning in de vorm van Firefox en Silk. Uiteindelijk zijn smart displays bedoeld voor simpele interacties met slimme apparaten in huis, maar we zien ondertussen ook al tekenen dat dit gaat veranderen met de verandering in de software-ondersteuning.

De vraag is echter of je zo’n smart display nodig hebt in huis. Heb je al een slimme speaker? Dan lijkt de toevoeging van zo’n slim scherm een beetje overbodig. De toegevoegde waarde ervan is miniem zolang er geen uitgebreide software-ondersteuning is. Heb je de slimme speaker overgeslagen om je de mogelijkheden te beperk vindt? Dan kun je dit product nog wel eens overwegen. Zo brengt Google onder meer de Google Nest Hub naar Nederland.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.