ID.nl logo
Huis

Waarom Nederland het beste land voor programmeurs is

Maak een LinkedIn-profiel aan waarop je aangeeft programmeur te zijn, zet erbij welke talen je meester bent en je kunt rustig achterover hangen terwijl je inbox volstroomt met berichten van recruiters. Het is op de Nederlandse arbeidsmarkt geen probleem om een baan als developer te vinden. Sterker nog, Nederland is voor programmeurs bij uitstek een heel aantrekkelijk land

In een rapport van Businessfibre is te lezen dat Nederland hét land is om programmeur te zijn, gebaseerd op het aantal banen versus het aantal inwoners. Op de tweede en derde positie staan Ierland en de Verenigde Staten. We schreven al eerder over de staat van de IT-banen in Nederland. Voor elke vijftien junior-posities in de IT is er in ons land maar één IT’er beschikbaar. Eind 2018 werkten er zo’n 377.000 mensen binnen de informatietechnologie. Dat is te weinig.

Hoewel het een groot voordeel is voor de onderhandelingspositie van ontwikkelaars, is het problematisch dat de staat van IT zo gesteld is. Zo wil onze overheid veel hoger inzetten op de toepassing van kunstmatige intelligentie. In een brief die vorige week aan de Kamer is gepresenteerd door staatssecretaris Mona Keijzer is te lezen dat de investeringen van de overheid in AI dubbel zo hoog moeten worden dan nu.

Dat betekent dat er in 2020 128 miljoen euro vrijgemaakt moet worden voor de technologie, willen we Nederland op de kaart zetten op dit gebied. Er lijken bij de overheid daarmee nog meer banen vrij te komen voor IT’ers. Er zal worden onderzocht hoe kunstmatige intelligentie beter kan worden ingezet bij defensie, scholen en in de gezondheidszorg.

Amsterdam als uitvalsbasis

Veel ontwikkelaarsbanen ontstaan echter door buitenlandse bedrijven, die Nederland - met name Amsterdam en andere grote steden - erg interessant vinden. Dat komt omdat we in dit land bijna allemaal Engels kunnen spreken en het land vrij kleinschalig is, waardoor een eventuele verhuizing vanuit het buitenland naar Nederland geen al te overweldigende ervaring is. Bovendien is Amsterdam nu eenmaal een populaire hub voor expats. Het is de ‘poort’ naar de rest van Europa en het is een aantrekkelijke wereldstad waar alles binnen handbereik is.

Er is nog een andere reden waarom ons land zo aantrekkelijk is voor ontwikkelaars. We zijn een goed bekabelde regio. Die kleinschaligheid zorgt ervoor dat onze digitale infrastructuur helemaal in orde is met een gemiddelde internetsnelheid van 40,21 Mbit per seconde. Er zijn nagenoeg geen locaties in Nederland te vinden waar geen internetdekking is, er wordt volop geëxperimenteerd met 5G en de aanleg van glasvezel groeit gestaag. In februari werd gemeld dat er al ruim drie miljoen mensen zijn aangesloten op glasvezel, al heeft niet iedereen nog een glasvezelabonnement.

Kies je programmeertaal slim

Denk je erover om je te laten omscholen tot programmeur? Dat is een verstandige keuze, want daarmee zal je de komende jaren waarschijnlijk niet zonder baan komen te zitten. Maar in welke programmeertaal specialiseer je je dan? Volgens Businessfibre ben je het beste af als je je richt op een programmeertaal als Python, Scala, Rust, Swift, Elixir of R. Die talen worden steeds vaker gezocht, terwijl Javascript, C#, Ruby, PHP, C++ en SQL minder en minder worden gezocht.

Scala en Elixir lijken bovendien het meeste geld in het laatje te brengen. De salarissen voor deze programmeertalen ligt in Amerika rond de ton per jaar. In Nederland verdient een programmeur (onafhankelijk van programmeertaal) maandelijks gemiddeld 3.350 euro, maar dat kan oplopen als er nog meer banen komen.

▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.