ID.nl logo
Zekerheid & gemak

''Veel gaten in Google Apps suite''

Gebruikers merken dat er veel bugs zitten in Google's Apps-suite. Zo kan een online Google-document het eigendom worden van een verkeerde gebruiker of kan iemand plotseling geen afbeeldingen meer verwijderen.Er zit niet een alleen een aantal bugs in Google Apps, maar de suite heeft ook een aantal grote gaten in de beveiliging. Dit beweert Wired-redacteur Michael Caloreop zijn weblog. Documenten die in de "Standard Edition" zijn gepubliceerd, hebben geen SSL-encryptie.


Calore merkte niet dat zijn "Wired Tech Layoff Tracker" aangepast was door een onbekend persoon totdat deze persoon zichzelf meldde. In Google Doc kan de eigenaar van een document het document delen met een select aantal andere gebruikers. Maar hij kan ook het document online publiceren zodat iedereen erbij kan. De eigenaar moet hiervoor de privacy-settings van het document aanpassen. Wanneer het document gedeeld wordt dan kunnen alleen gebruikers met een Google-account erbij. Maar wanneer een document gepubliceerd worden dan kan iedereen erbij. Door de onduidelijkheid over de verschillende mogelijkheden om andere mensen toegang te geven tot een document is het gemakkelijk voor de eigenaar om hierbij een fout te maken die de beveiliging van zijn document in gevaar brengt.

Behalve onduidelijkheden in de privacy-settings zitten er in de Google Apps-suite ook een aantal bugs. Bij documenten die niet in de Engelse taal zijn opgesteld, kan het gebeuren dat het eigendom van een document spontaan wordt toegewezen aan een andere gebruiker die documenten in dezelfde opstelt. Zo werd de Italiaanse blogger Franco Folini plotseling de eigenaar van een aantal Google-documenten die eigenlijk van een bibliotheek in de Italiaanse stad Cesena zijn. Een soortgelijk voorval is ook gebeurd met documenten van gebruiker Tim Brass die plotseling eigendom werden van een gebruiker in Thailand.

Volgens beveiligingsexperts worden de problemen veroorzaakt door een JavaScript-fout in de manier waarop Google Docs gebruikersessies beheert. Er is een kans dat de fout ook in andere Google-diensten zit.

Google Docs verwijdert documenten die een gebruiker heeft weggegooid niet permanent, maar verstopt deze alleen. In sommige gevallen kan een gebruiker bij gesloten gedeeltes van een document zonder eerst een gebruikersnaam en een wachtwoord te hebben opgegeven. Deze twee bugs worden veroorzaakt doordat documenten van Google Docs HTML-bestanden zijn die verwijzen naar externe afbeeldingen. Elke afbeelding heeft zijn eigen publieke webadres, zelfs wanneer het een privé-document is. Wanneer een gebruiker naar het webadres gaat van de afbeelding dan kan hij ook het gedeelte van het document zien waar de afbeelding wordt getoond.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.