De smartphones worden door de dalende prijzen door de toenemende subsidies van de providers steeds meer de standaard gadget voor zakenmensen zowel tot de student.
Over het hele jaar 2009 zijn er ruim 174 miljoen stuks over de toonbank gegaan, dit is een stijging van 15 % ten opzichte van de 151 miljoen in 2008. Het tijdperk van het universele apparaat lijkt wel te zijn aangebroken. Met Google, Apple, Palm, Microsoft en RIM die allemaal hun technologie pushen worden de smartphones langzamerhand de de facto standaard.
De top vijf smarphonemerken zijn in volgorde van aantallen: Nokia, RIM, Apple, HTC en Samsung. Als we alleen naar het laatste kwartaal kijken ziet dit lijstje er iets anders uit, namelijk: Nokia, RIM, Apple, Motorola en HTC. Dit moet te danken zijn aan het succes van Motorola's Android-smartphones.
Recordverkoop smartphones in 2009
De verkopen van smartphones zijn het afgelopen jaar geëxplodeerd. Met wereldwijd 54,4 miljoen verkochte exemplaren in het laatste kwartaal van 2009 is een nieuw record gevestigd. Dit blijkt uit de cijfers gepubliceerd door martkonderzoeker IDC. Ten opzichte van het zelfde kwartaal van het jaar daarvoor betekent het eentoename van 39 %.
Dit artikel is onderdeel van:
Net Binnen

Games
14 oktober 2026Cyberleek lekt GTA 6 toch niet in zijn geheel, maar niet dat het had uitgemaakt

Games
14 oktober 2026Gespeeld: Zelda: Ocarina of Time is niet zomaar ‘tijdloos’ op de Switch 2

Games
14 oktober 2026De volgende Rockstar-game laat niet acht jaar op zich wachten

TechPartner
14 oktober 2026Je gegevens zijn gelekt... en dan begint het pas!

Games
14 oktober 2026Xbox Labs is een reactie op met AI gemaakte gamemods en -overzettingen

Tech
14 oktober 2026Samsung heeft maling aan controverse en komt spoedig met eigen slimme brillen

Tech
14 oktober 2026Kopiëren op turbo: De verborgen kracht van Robocopy

Tech
14 oktober 2026Google Play biedt plek voor je eigen vibecode-apps

Tech
14 oktober 2026






