ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Introductie SDXC-formaat verloopt stroef

De introductie van het sdxc-formaat, de opvolger van het huidige sd/sdhc-formaat, verloopt uiterst moeizaam. Fabrikanten staan niet te springen om hun producten geschikt te maken voor sdxc. De reden? Er zouden te weinig cardreaders zijn die met dit formaat overweg kunnen.Sd en sdhc vormen depopulairstemediakaartsoort, waardoor het vanzelfsprekend leek dat sdxc (met een capaciteit van 64 GB tot 2 TB)dit succes zou voortzetten. Maar helemaal soepel verloopt de adoptie van dit nieuwe formaat niet.

Er zijn nog steeds geen camera's, laptops en camcorders met een sdxc-slot te bekennen en ook de kaartjes zijn spoorloos.

Het grote probleem zit hem in de slechte beschikbaarheid van cardreaders voor sdxc. Omdat sdxc backwards compatibel is met sd en sdhc zou het in theorie geen probleem zijn om cardreaders nu al uit een sdxc-slot uit te rusten, maar de iets hogere kosten zorgen ervoor dat fabrikanten nog niet massaal overstappen. En zolang er geen cardreaders zijn, volgt de rest van de industrie ook niet. De verwachting is nu dat sdxc pas op de CES (begin 2010) zal doorbreken.

Spil in dit verhaal is JMicron, fabrikant van computerchips. JMicron heeft een sdxc-chip gereed en denkt deze goed te kunnen verkopen. Ook wil het zelf een standalone cardreader op de markt zetten. Deze reader zou een usb3.0-aansluiting krijgen, om berekend te zijn op de hoge snelheidskaartjes die ongetwijfeld zullen volgen.

▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.