ID.nl logo
Heeft Freedom Internet een kans van slagen?
© Reshift Digital
Huis

Heeft Freedom Internet een kans van slagen?

Omdat KPN stopt met Xs4all, startte de actiegroep ‘XS4ALL Moet Blijven’ een crowdfundingsactie om een nieuwe provider met dezelfde normen en waarden te beginnen. Die actie leverde miljoenen op en dus start dit jaar Freedom Internet, eigendom van de onafhankelijke Stichting Appeltaart. Om break-even te draaien, moet de provider binnen een paar jaar 25 duizend klanten hebben. Is dat haalbaar? We vragen het vier experts.

Jeroen Boer, redactie-expert

©PXimport

“Nee, al is er natuurlijk altijd een kans en het initiatief is te loven. Vooralsnog ligt de nadruk wat mij betreft echter te sterk op idealisme. Naast idealen is als alternatief voor Xs4all ook de beste techniek noodzakelijk. Het lijkt me lastig om de snelste verbindingen tegen een interessante prijs aan te bieden, zo is al bekend dat pairbonding in het begin niet wordt aangeboden."

"De doelgroep wil volgens mij best wel iets extra’s betalen voor privacy en een vast ip-adres, maar wil dan wel de snelste verbinding. Maar misschien verrast Freedom mij met het aanbod, want dat is nu nog niet bekend.”

Tim Poulus, financieel analist bij Telecompaper

©PXimport

“Nee, ik zie hier niet direct een toekomst in. Freedom Internet stapt in een verzadigde markt die deels om een scherpe prijs draait, en ik denk niet dat ze direct op prijs kunnen concurreren. Dat is ook niet hun doel, want ze richten zich op Xs4all-klanten. Maar dat is een klein publiek, want ook met 25 duizend klanten is Freedom Internet nog heel klein."

"Het is natuurlijk prachtig dat er een partij is die een nieuwe internetprovider wil opzetten, maar ik zou eerder gaan samenwerken met bestaande, onafhankelijke providers als Tweak. Of wordt een politieke partij om je waarden te communiceren.”

Anco Scholte ter Horst, algemeen directeur Freedom Internet B.V.

©PXimport

“Ja, want onze ideologie spreekt veel mensen aan die bezorgd zijn over wat er met hun gegevens gebeurt. Deze bewuste internetters en ‘techsavy’ gebruikers vormen inderdaad een nichemarkt, maar wij streven er niet naar zo groot te worden als bijvoorbeeld Ziggo. Dergelijke partijen zijn daarnaast afhankelijk van durfkapitaal. Wij zijn onafhankelijk dankzij crowdfunding."

"Op dienstverlening en ondersteuning willen we beter dan goed presteren. Dat gaat lukken, want we hebben kundige en supergemotiveerde medewerkers. Hebben we overlap met Tweak? Ja, maar de manier waarop we onze waarden dragen is echt anders.”

Eline Breeuwer, lezer

©PXimport

“Ja, Freedom Internet kan het gat opvullen dat Xs4all achterlaat. De massaal ondertekende petitie en succesvolle crowdfunding maken duidelijk dat er veel animo is voor een provider die de kernwaarden van Xs4all respecteert. Met het oog op de vele nationale en internationale privacyschandalen vorig jaar vind ik dat extra fijn om te zien."

"Straks moet blijken of Freedom Internet in korte tijd genoeg klanten kan aansluiten. Opstartproblemen lijken me lastig te voorkomen, want het bedrijf is nog klein en een nieuwe provider starten is niet zomaar iets. En wat worden de pakketprijzen? Ik ben benieuwd.”

▼ Volgende artikel
Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update
Huis

Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update

De Logitech G325 Lightspeed Wireless, de nieuwe instap-gamingheadset van het bedrijf, is vanaf vandaag beschikbaar.

Volgens Logitech is de headset gericht op zowel comfort als een luxe game-ervaring. Zo weegt de G325 Lightspeed Wireless 212 gram en heeft het ontwerp een modernere uitstraling om ook buiten het gamen te dragen. Daarmee is ook de microfoonarm vervangen voor een beamforming microfoon, die met behulp van AI-ruisonderdrukking en spraakversterking de stem van spelers opvangt.

Ook ondersteunt de headset 24-bit audio, moet de batterij tot 24 uur meegaan kent het Lightspeed- en bluetoothverbindingen voor verbindingen met consoles en pc. Zoals gebruikelijk kunnen spelers ook een flink aantal instellingen aanpassen, zoals het geluid met een equalizer en game-presets, in de mobiele app of G Hub-software op pc.

De G325 heeft een adviesprijs van 79,99 euro is vanaf vandaag beschikbaar Logitech en andere winkels in de kleuren zwart, wit en lila.

Slide
Slide
Slide
Slide
Column AColumn B
Koptelefoon32 mm drivers, frequentierespons ~20 kHz
MicrofoonOmni‑patroon, dual beamforming, optionele AI‑ruisonderdrukking, frequentierespons 100 Hz–7 kHz
VerbindingenLIGHTSPEED 24‑bit/48 kHz, bereik tot 30 m, Bluetooth 5.3
Afmetingen194 mm hoog, 187 mm breed, 81 mm diep
Gewicht212 gram
BatterijOplaadbaar, tot 24 uur gebruik
Systeemvereisten (LIGHTSPEED)Windows, macOS, Switch 1/2, PS4/PS5, USB 2.0
Systeemvereisten (Bluetooth)Apparaten met Bluetooth 5.0 of hoger
SoftwareLogitech G HUB (logitechG.com/ghub)
DuurzaamheidGerecycled plastic, plasticvrije verpakking, geoptimaliseerde PCB, lichtgewicht ontwerp, optionele 80% laadlimiet, tot 46% PCR‑plastic
▼ Volgende artikel
HBO’s Harry Potter-serie verschijnt begin 2027
Huis

HBO’s Harry Potter-serie verschijnt begin 2027

De langverwachte HBO Max-serie gebaseerd op de Harry Potter-boeken zal ergens in het begin van 2027 uitkomen.

De langverwachte HBO Max-serie gebaseerd op de Harry Potter-boeken zal ergens in het begin Dat heeft HBO-baas Casey Bloys laten weten aan Deadline. Het was al bekend dat de serie ergens in 2027 uit zou komen op de streamingdienst, maar nu is dus duidelijk dat dit ergens begin volgend jaar wordt. Een specifiekere datum is er vooralsnog niet.

Over de Harry Potter-serie

Net zoals dat de filmreeks de Harry Potter-boeken verfilmde, zal de nieuwe HBO-serie dat ook doen. Elk seizoen moet daarbij de gebeurtenissen uit een boek behandelen. Er zouden bij succes dus zeven seizoenen kunnen verschijnen.

De opnames zijn al een aantal maanden bezig in het Verenigd Koninkrijk. Vorig jaar werden al diverse acteurs die de rollen op zich nemen onthuld. Zo zullen Dominic McLaughlin en Nick Frost (Hot Fuzz) te zien zijn als respectievelijk Harry Potter en Hagrid. Daarnaast zullen Arabella Stanton de rol van Hermione Granger (Hermelien Griffel) en Alastair Stout de rol van Ron Weasley (Ron Wemel) vertolken.

De showrunner van de serie is Francesca Gardiner, die eerder al aan The Man in the High Castle en His Dark Materials werkte. Eerder liet Gardiner weten dat het de bedoeling is dat ze haar eigen draai aan het verhaal geeft. Ook de geprezen regisseur Mark Mylod – bekend van Succession en The Last of Us – werkt aan de serie.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.