Daarbij komt dat de VS al jaren een handelsembargo heeft tegen Cuba waardoor het voor Cubanen moeilijk is om een legale versie van Windows aan te schaffen en deze up-to-date te houden.
Behalve dat Linux transparanter en dus veiliger is, past het gratis besturingssysteem ook beter bij het socialistische gedachtegoed van de Cubanen.
Uit onderzoek blijkt dat op 20 procent van alle computers in Cuba - die pas sinds vorig jaar gekocht mogen worden door burgers - Linux draait. Verschillende ministeries en universiteiten stappen over van Windows naar Linux, maar sommige bedrijven en organisaties zijn bezorgd over de compatibiliteit van Linux met gespecialiseerde applicaties. Om deze bezorgdheid weg te nemen, heeft Cuba de Linux-variant Nova ontwikkeld. Nova wordt geleverd met een pakket applicaties die voor het OS zijn geschreven. De Cubaanse regering wil dat binnen vijf jaar 50 procent van alle computers op het eiland Nova gebruikt.
Cuba ontwikkelt eigen Linux-variant
In zijn strijd tegen de hegemonie van de VS heeft Cuba een eigen variant van het open-source besturingssysteem Linux ontwikkeld. De Cubaanse versie heet Nova en het moet op termijn het Windows-besturingssysteem vervangen op alle computers die op het eiland worden gebruikt.De Cubaanse regering ziet het gebruik van Windows als een potentiële bedreiging voor de veiligheid van het land. Volgens de Cubaanse regering hebben Amerikaanse veiligheidsdiensten toegang tot alle broncodes van Microsoft waardoor ze waar ook ter wereld een computer waarop Windows draait, kunnen binnendringen.
Net Binnen

GTA 6 kopen: hier pre-orderen voor PS5 en Xbox Series X en S

ID 🧡 WK: met deze opstelling is de winst sowieso al binnen

Plaatsvervangende oorpijn met de nieuwe Evil Dead Burn-trailer

Amerikaanse overheid gaat alle gebruikers van nieuwe ChatGPT controleren

Windows 10 blijft een jaar langer dan verwacht veilig om te gebruiken

Grand Theft Auto 6 krijgt uitgebreide in-game socialmediaplatforms

Sony voert ontslagronde bij Destiny- en Marathon-ontwikkelaar door

YouTube Shorts-video's toch nog te lang? Bekijk ze twee keer zo snel








