ID.nl logo
Zekerheid & gemak

BLOG: Moet PCM publiceren over Tim Cooks coming out?

In de toekomst willen we jullie als lezers graag meer inzicht geven in onze redactionele keuzes. Waarom schrijven we ergens wel over, of waarom juist niet? Uiteraard gaan we daarover graag met jullie in discussie, via de comments of via Facebook. We beginnen met een ethische kwestie: moet PCMweb publiceren dat TIm Cook homo is?

Groot nieuws vorige week: Tim Cook, de ceo van Apple, is uit de kast gekomen. De topman van één van 's werelds grootste en machtigste bedrijven komt er openlijk voor uit homo te zijn, en de media spraken er lof van. Overal was de brief die de topman publiceerde in Business Week te lezen, maar op onze redactie zaten we vooral met een dilemma: Moeten we hier over schrijven of niet?

To news or not to news?

Wij schrijven dag in, dag uit over alles in de tech-wereld. Niet alleen over de nieuwste producten en leukste gadgets, maar ook over de industrie, en daar viel het nieuws van Cooks coming-out ook onder. Toch kwamen we er na een korte rondgang op de redactie achter dat niemand dit bericht nieuwswaardig vond. Ook op Facebook waren onze lezers unaniem: "Iemands seksualiteit is niet van invloed op zijn prestaties."

Conservatief Amerika

Dat klopt, natuurlijk is dat niet relevant. Als homo's écht getolereerd zouden worden, zou de coming out van Cook geen nieuws zijn, maar de treurige realiteit is dat het dat wel is - zeker in het conservatieve Amerika. Daar hebben veel mensen nog moeite met homoseksualiteit, dus is het wel degelijk nieuwswaardig dat één van de belangrijkste topmannen homo is.

Hoop

Omdat Tim Cook openlijk homo is, kan hij veel betekenen voor de homoemancipatie in Amerika. Immers, als duidelijk is dat je ondanks je seksualiteit toch topman van een bedrijf als Apple kan worden, dan geeft dat hoop voor jongeren die niet voor zichzelf uit durven komen.

Invloedrijk

De tech-wereld is anno 2014 zo groot dat bedrijven als Apple, Google en Facebook tot de grootste ter wereld behoren. De tech-reuzen zijn de grootste en machtigste van de moderne tijd, en topmannen als Cook, maar ook Steve Jobs, Mark Zuckerberg, en Sergey Brin en Larry Page zijn publiekslievelingen geworden wiens invloed op de cultuur gigantisch en niet te onderschatten is.

Waarom wij niet berichten over Cook

Zo sec bekeken is Tim Cooks coming-out wel degelijk nieuws. Toch hebben we besloten het nieuws niet te publiceren. In de eerste plaats omdat we ook wel weten dat nieuws als dit overal te lezen is, en dat wij er weinig aan kunnen toevoegen. Maar de keus was vooral moreel. Want we wonen in Nederland, en daar is homoseksualiteit gewoon geaccepteerd (op wat nare uitzonderingen na). Als wij het nieuws over Tim Cook brengen, dan geven we een signaal: dat homoseksualiteit nog steeds iets nieuwswaardigs is, iets unieks, iets nieuws dat verteld moet worden als een noviteit. En dat willen we niet. Want in Nederland moet het helemaal niet vreemd zijn om uit de kast te komen, en wij willen het niet doen overkomen alsof het dat wel is.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube