ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Apple geeft klanten wat ze niet willen

Het kan niet ontkend worden dat Apple's iPhone een indrukwekkende smartphone is. De iPhone staat kop en schouders boven andere smartphones wat betreft uiterlijk, gebruiksgemak, internetmogelijkheden en aanraakscherm. Maar de iPhone kan zoveel beter zijn.Toen Apple de nieuwe iPhone 3G introduceerde was iedereen benieuwd of het een verbetering was ten opzichte van de eerste generatie iPhone.

Gebruikers van een eerstegeneratie iPhone hadden een kort lijstje met wensen die gemakkelijk geïmplementeerd konden worden, zoals kopiëren en knippen van tekst, werkende Flash, WiFi sync met iTunes, e-mailberichten tikken in landschapsformaat en de mogelijkheid om ongewenste iconen te verbergen.

Iedereen ging er van uit dat Apple minstens één of twee van de wensen zou inwilligen. Maar toen Steve Jobs voor het eerst de iPhone 3G aan de buitenwereld toonde, bleek dat geen enkele van de wensen was ingewilligd. In plaats daarvan kwam de iPhone 3G met een aantal nieuwe functies waar niemand om had gevraagd, waaronder Google Street View, direct podcasts downloaden, waarderen van applicaties wanneer ze worden verwijderd, ondersteuning voor een externe microfoon, Emoji icons, en een aantal Safari tweaks. Niks mis met de nieuwe functies, maar het is opmerkelijk dat geen van de nieuwe functies waar klanten om hebben gevraagd, is geïmplementeerd.

Het lijkt alsof Steve Jobs maling heeft aan de mening van zijn klanten. Van de top 20 meest gewilde functies, staat pas op nummer 18 een functie die Apple heeft geïmplementeerd; stap voor stap routeaanwijzingen. Analisten zijn verbaasd over hoe een groot bedrijf als Apple compleet het contact met zijn klanten heeft verloren. De meeste bedrijven zijn geïnteresseerd in de mening van klanten zodat ze hun producten kunnen verbeteren. Apple doet precies het tegenovergestelde. Het luistert niet en biedt klanten nieuwe functies waar ze niet om hebben gevraagd.

Veel mensen leggen de schuld bij Steve Jobs. De Apple-baas heeft meerdere keren publiekelijk gezegd dat hij denkt dat consumenten niet weten wat ze willen, maar dat hij dat wel weet. Veel analisten verwachten dat Jobs niet lang meer zo laagdunkend over zijn klanten kan praten. Op termijn zal hij toch een aantal van de functies waar klanten al maanden om vragen, moet implementeren. De concurrentie voor de iPhone wordt namelijk steeds gevaarlijker. Fabrikanten van nieuwe smartphones, zoals T-Mobile's G1, luisteren namelijk wel naar hun klanten.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro
© Marvel Entertainment
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Wonder Man, Ponies en The Death of Bunny Munro

Er valt deze week weer een boel te streamen en of je nu zin hebt in superheldenactie, sciencefiction of drama: er is voor ieder wat wils. Wij hebben de beste tips van het nieuwe aanbod voor je op een rijtje gezet, zodat jij precies weet wat je deze week niet mag missen.

Wonder Man (seizoen 1) | Disney+ | 28 januari

De nieuwste toevoeging aan het MCU, de gloednieuwe serie Wonder Man, is vanaf deze woensdag te zien op Disney+. De serie volgt Simon Williams (Yahya Abdul-Mateen II), een acteur die nogal worstelt om zijn carrière van de grond te krijgen. Wanneer hij medeacteur Trevor Slattery (Ben Kingsley) ontmoet, komt hij erachter dat de legendarische regisseur Von Kovak (Zlatko Burić) de superheldenfilm ‘Wonder Man’ opnieuw verfilmt. Terwijl Simon een levensveranderende rol achterna jaagt, blijkt dat hij zelf echt superkrachten heeft. Hij gebruikt ze echter liever niet en wil zich vooral graag richten op zijn carrière. De serie wordt tot nu toe uitstekend ontvangen, iets wat Marvel-fanaten wel konden gebruiken.

Watch on YouTube

Bridgerton (Seizoen 4 - Deel 1) | Netflix | 29 januari

Het geliefde kostuumdrama Bridgerton keert deze week terug, ditmaal met een focus op Benedict Bridgerton (Luke Thompson). Nadat hij in eerdere seizoenen wat aan de zijlijnen heeft gestaan, pakt ‘ie nu zijn eigen moment in de schijnwerpers. Naast terugkerende castleden als Jonathan Bailey en Simone Ashley - respectievelijk als Anthony en Kate Bridgerton - zijn er ook nieuwe namen van de partij. Bijvoorbeeld Katie Leung - die ook de stem van Caitlyn uit Arcane inspreekt - als Lady Araminta Gun. Zoals steeds vaker voorkomt bij Netflix wordt dit seizoen wel opgebroken: de eerste vier afleveringen zijn vanaf 29 januari te bekijken, waarna de laatste vier volgen op 26 februari.

Watch on YouTube

PONIES (seizoen 1) | SkyShowtime | 30 januari

De buddy-spyserie PONIES volgt Bea (Emilia Clarke) en Twila (Haley Lu Richardson), twee gewone vrouwen die in 1977 als secretaresse werken op de Amerikaanse ambassade in Moskou. Hun rustige leven wordt abrupt op zijn kop gezet wanneer hun echtgenoten, beiden CIA-agenten, onder mysterieuze omstandigheden om het leven komen. Vastbesloten om de waarheid te achterhalen, laten Bea en Twila hun vertrouwde kantoorbanen achter en worden ze zelf CIA-spionnen.

Watch on YouTube

The Death of Bunny Munro | SkyShowtime | 30 januari

The Death of Bunny Munro is gebaseerd op het gelijknamige boek van Nick Cave en volgt titulaire hoofdpersoon Bunny Munro (Matt Smith), een losbandige huis-aan-huisverkoper van schoonheidsproducten. Na de plotselinge dood van zijn vrouw, moet hij ineens alleen voor zijn jonge zoontje zorgen, die hij meeneemt terwijl hij voor zijn werk door het zuiden van Engeland reist. Bunny is alleen maar bezig met het vervullen van zijn eigen behoeftes, maar tijdens hun chaotische roadtrip realiseert hij zich dat hij zijn levensstijl zal moeten aanpassen.

Watch on YouTube

Mad Max: Fury Road | HBO Max | 1 februari

De eerste vier delen van de western-achtige sciencefictionfilms Mad Max zijn vanaf deze zondag te zien op HBO Max. Het vierde deel, Fury Road, is wat mij betreft de grootste aanrader. In een post-apocalyptische woestijn waar benzine en water schaars zijn, bundelt hoofdpersoon Max (Tom Hardy) de krachten met een groep rebellen om in opstand te komen tegen een meedogenloze dictator. Je hebt trouwens niet per se voorkennis nodig om van Mad Max: Fury Road te kunnen genieten, de keiharde actie en geweldige setting maken deze film sowieso de moeite al waard.

Watch on YouTube

Ocean's Eleven | HBO Max | 1 februari

Mocht je deze week zin hebben in een lekkere heistfilm, dan ben je bij HBO Max aan het juiste adres. Danny Ocean (George Clooney) is de gevangenis nog niet uit of hij is zijn volgende misdaad al aan het bekokstoven. Hij verzamelt een team van tien doorgewinterde criminelen om drie grote casino’s in Las Vegas te beroven en doopt de groep ‘Ocean’s Eleven’. De film is een remake van de gelijknamige Rat Pack-klassieker uit 1960 en zit met onder anderen Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia, Don Cheadle en Julia Roberts, net zo boordevol sterren als het origineel.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit
Huis

Allereerste Rayman komt mogelijk opnieuw uit

De allereerste Rayman uit de jaren negentig wordt mogelijk ruim dertig jaar na release opnieuw uitgebracht.

In Australië is er namelijk een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een game genaamd 'Rayman 30th Anniversary Edition' voor PlayStation 5 en Nintendo Switch. Dat is opmerkelijk, want een dergelijke editie van de game is nog helemaal niet aangekondigd op moment van schrijven.

De game zou uitgebracht worden door Atari. Hoewel Rayman officieel eigendom is van Ubisoft, brengt Atari wel vaker klassieke games van andere bedrijven opnieuw uit. Denk aan Mortal Kombat: Legacy Kollection. Ook U&I Entertainment - het bedrijf dat diverse fysieke edities van games van zowel Atari als Ubisoft publiceert - zou betrokken zijn bij het project.

Eerdere geruchten rondom Rayman

Er gaan al langer geruchten over de comeback van de Rayman-franchise. Ubisoft gaf in 2024 nog aan de Rayman-franchise te "verkennen", en kort daarna gingen er geruchten over een mogelijke remake van de allereerste game. Mogelijk zijn de plannen rondom Rayman intern bij Ubisoft inmiddels echter al veranderd, aangezien het bedrijf onlangs een forse reorganisatie aankondigde.

De Rayman-franchise

Rayman kwam in 1995 uit op PlayStation, Saturn, pc en Jaguar. De 2D-platformer die werd bedacht door voormalige Ubisoft-topontwikkelaar Michel Ancel staat bekend als een klassieker, waarbij kleurrijke en originele omgevingen gecombineerd worden met uitdagende platformactie. De jaren daarna kwamen er diverse vervolgen uit waarbij de franchise naar drie dimensies overstapote.

In 2011 blies Ubisoft de reeks nieuw leven in met Rayman Origins, waarmee een tekenfilmachtige stijl werd geïntroduceerd en de franchise terugkeerde naar twee dimensies. Twee jaar later werd vervolg Rayman Legends uitgebracht, dat inmiddels al meermaals is uitgebracht.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.