Het kan niet ontkend worden dat Apple's iPhone een indrukwekkende smartphone is. De iPhone staat kop en schouders boven andere smartphones wat betreft uiterlijk, gebruiksgemak, internetmogelijkheden en aanraakscherm. Maar de iPhone kan zoveel beter zijn.Toen Apple de nieuwe iPhone 3G introduceerde was iedereen benieuwd of het een verbetering was ten opzichte van de eerste generatie iPhone.
Gebruikers van een eerstegeneratie iPhone hadden een kort lijstje met wensen die gemakkelijk geïmplementeerd konden worden, zoals kopiëren en knippen van tekst, werkende Flash, WiFi sync met iTunes, e-mailberichten tikken in landschapsformaat en de mogelijkheid om ongewenste iconen te verbergen.
Iedereen ging er van uit dat Apple minstens één of twee van de wensen zou inwilligen. Maar toen Steve Jobs voor het eerst de iPhone 3G aan de buitenwereld toonde, bleek dat geen enkele van de wensen was ingewilligd. In plaats daarvan kwam de iPhone 3G met een aantal nieuwe functies waar niemand om had gevraagd, waaronder Google Street View, direct podcasts downloaden, waarderen van applicaties wanneer ze worden verwijderd, ondersteuning voor een externe microfoon, Emoji icons, en een aantal Safari tweaks. Niks mis met de nieuwe functies, maar het is opmerkelijk dat geen van de nieuwe functies waar klanten om hebben gevraagd, is geïmplementeerd.
Het lijkt alsof Steve Jobs maling heeft aan de mening van zijn klanten. Van de top 20 meest gewilde functies, staat pas op nummer 18 een functie die Apple heeft geïmplementeerd; stap voor stap routeaanwijzingen. Analisten zijn verbaasd over hoe een groot bedrijf als Apple compleet het contact met zijn klanten heeft verloren. De meeste bedrijven zijn geïnteresseerd in de mening van klanten zodat ze hun producten kunnen verbeteren. Apple doet precies het tegenovergestelde. Het luistert niet en biedt klanten nieuwe functies waar ze niet om hebben gevraagd.
Veel mensen leggen de schuld bij Steve Jobs. De Apple-baas heeft meerdere keren publiekelijk gezegd dat hij denkt dat consumenten niet weten wat ze willen, maar dat hij dat wel weet. Veel analisten verwachten dat Jobs niet lang meer zo laagdunkend over zijn klanten kan praten. Op termijn zal hij toch een aantal van de functies waar klanten al maanden om vragen, moet implementeren. De concurrentie voor de iPhone wordt namelijk steeds gevaarlijker. Fabrikanten van nieuwe smartphones, zoals T-Mobile's G1, luisteren namelijk wel naar hun klanten.
03-11-2008 11:11
Door: Redactie PCMDe redactie van PCM bestaat uit een groep professionele freelance auteurs, die veelal een eigen specialisme hebben. Zij verzorgen de meeste content in het blad en op de website.Meer van deze auteur >
De Europese Commissie claimt dat het socialmediaplatform TikTok te verslavend is, en wil dan ook dat het oneindig kunnen scrollen in de app onmogelijk wordt.
Volgens de Europese Commissie verbreekt TikTok daarmee de Digital Services Act (DSA). Naast oneindig kunnen scrollen worden ook sommige pushnotificaties en autoplay als boosdoeners gezien.
Doomscrollen
De Commissie haalt specifiek oneindig scrollen aan als een gevaarlijk onderdeel van de app. De Commissie meent dat dit gebruikers in een soort trance brengt door dwangmatig gedrag - in feite waar de populaire term 'doomscrollen' op slaat.
De Commissie heeft echter nog geen bindend oordeel uitgebracht. Zo mag ByteDance, het bedrijf achter TikTok, zichzelf eerst verantwoorden. Ook gaat de Commissie eerst advies vragen aan de Europese Raad, om specifiek te zijn een adviesgroep hierbinnen die over digitale diensten gaat. Mocht de Europese Raad het eens zijn met de Commissie, dan moet TikTok in Europa mogelijk onderdelen van het socialmediaplatform aanpassen. Gebeurt dat niet, dan kan ByteDance forse boetes ontvangen.
Social media onder het vergrootglas
Social media - waaronder TikTok - ligt de laatste tijd toch steeds vaker onder een vergrootglas. In Australië bijvoorbeeld is social media sinds enige tijd verboden voor kinderen, en Spanje kondigde eerder deze week aan soortgelijke maatregelen te nemen.
Nieuw op ID: het complete plaatje
Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.
Review Teufel Cinebar 22 – Zeer vol tv-geluid voor middelgrote kamers
Tegenwoordig brengt zo'n beetje elk gerespecteerd audiomerk soundbars inclusief subwoofers op de markt. Toch slaagt het Duitse Teufel om zich van de massa te onderscheiden. De bijgesloten basspeaker van de nieuwe Cinebar 22 is namelijk verrassend slank. Hierdoor kun je hem makkelijk naast een televisiemeubel of onder een loungebank kwijt. In de soundbar zelf zitten nog eens acht actieve audiodrivers. Dat belooft wat!
9
Fantastisch
Conclusie
De Teufel Cinebar 22 is een aanwinst voor elke kleine tot middelgrote kamer. Je krijgt deze soundbar/subwoofer-combinatie in enkele minuten aan de praat, waarna je luistert naar een vol televisiegeluid met ruimtelijke effecten. Overige pluspunten zijn de duidelijke afstandsbediening en het Nederlandstalige display. Houd wel rekening met een behoorlijke adviesprijs van zo'n zeshonderd euro.
Plus- en minpunten
Slanke draadloze subwoofer
Snelle configuratie
Nederlandstalig display
Veel ingangen
Simpele bediening
Audio-instellingen aanpassen
Stemmen versterken via spraakmodus
Uitstekende geluidskwaliteit
Duidelijke audio-effecten
Stevige bas
Behoorlijk prijzig
Maar vier antislipvoetjes bijgesloten
Geen HDMI-kabel inbegrepen
Geen hoogtekanalen voor Dolby Atmos-geluid
Categorie
Specificatie
Vermogen
175 watt (soundbar), 60 watt (subwoofer)
Actieve audiodrivers
2× fullrange, 3× tweeters, 2× midrange, 1× bas (woofer)
Connectiviteit
2× HDMI, s/pdif (optisch), usb (alleen service), 3,5mm-audiojack, tulp, bluetooth 5.3
Surroundformaten
Dolby Atmos, Dolby Digital, DTS, DTS:X
Extra’s
Afstandsbediening
Afmetingen
100 × 7,8 × 14,7 cm (soundbar), 12 × 42 × 42× cm (subwoofer)
Teufel ontwikkelde zijn Cinebar 22 voor een brede doelgroep. Deze soundbar is namelijk een meter lang, zodat hij goed matcht met een middelgrote tot grote televisie. Je kunt de behuizing op een meubel neerzetten of hem aan de wand schroeven. Voor woonkamers met beperkte ruimte is de bijgesloten subwoofer van slechts twaalf centimeter breed ideaal. Heb je naast de televisiemeubel alsnog geen plek, dan schuif je de basspeaker gewoon onder de bank. Je kunt de subwoofer namelijk zowel staand als liggend positioneren. Denk vooraf goed na over de locatie, want je kunt de vier meegeleverde antislipvoetjes maar op één zijde plakken.
De soundbar heeft een stevige kunststof behuizing met aan de rechterkant een klein dimbaar display. Hierop bekijk je onder meer de actieve bron en het volumeniveau. Verder bevindt zich bovenop een compact bedieningspaneel met touchknoppen. De subwoofer bestaat uit een MDF-klankkast. Beide componenten communiceren draadloos met elkaar. Het aansluiten van de Cinebar 22 stelt weinig voor. Verbind de twee apparaten met netstroom en koppel de soundbar via HDMI aan een televisie. Een klein kritiekpuntje is dat Teufel geen HDMI-kabel meelevert. Gezien de adviesprijs van bijna zeshonderd euro hoort zo'n snoertje er naar onze mening gewoon bij.
Je geeft met een schuifknopje aan de achterkant van de subwoofer aan hoe de basspeaker is opgesteld, namelijk vrijstaand, in een hoek of liggend. Zodra je beide apparaten eenmaal hebt ingeschakeld, kies je op het display de Nederlandse taal. In de volgende stap koppel je de subwoofer aan de soundbar door op de pairing-knop te drukken. Dat gaat erg snel, want luttele seconden later hoor je tv-geluid.
Handig is dat je achterop ook nog verschillende audiovisuele bronnen kunt aansluiten, zoals een cd-speler, gameconsole of tv-ontvanger. Gebruik hiervoor bijvoorbeeld de tweede HDMI-poort, optische ingang of analoge tulpaansluitingen. De Cinebar 22 vervult daarmee min of meer de rol van klassieke receiver. Abonnees van Spotify of een andere online muziekdienst kunnen draadloos naar albums, afspeellijsten en podcasts luisteren. Verbind hiervoor een smartphone of tablet met bluetooth.
Je selecteert op de achterzijde van de subwoofer de juiste basspeaker-opstelling.
Ruimtelijk geluid
In tegenstelling tot veel andere soundbars is er geen bijbehorende app. Geen punt, want de duidelijke afstandsbediening voldoet prima. De bediening werkt kinderlijk eenvoudig. Kies TV, HDMI, OPT, AUX of bluetooth als bron en leun lekker achterover. Audiopuristen passen met aparte knopjes de niveaus voor de lage en hoge tonen aan. Verder heeft de Cinebar 22 voorgeprogrammeerde modi voor muziek, spraak en nacht. Vanuit het menu zet je uiteenlopende (geavanceerde) audio-instellingen eventueel nog verder naar je hand.
Alles leuk en aardig, maar uiteindelijk draait het natuurlijk om de geluidskwaliteit. Die is kortweg uitstekend. Het is bewonderingswaardig wat een vol geluid deze soundbar/subwoofer-combinatie kan produceren. Dit audiosysteem heeft ook nog eens veel power, want het volume kan behoorlijk luid. Dankzij twee zijwaarts gerichte audiodrivers schieten surroundeffecten van links naar rechts en vice versa. Via een aparte toets op de afstandsbediening kun je deze effecten nog wat versterken.
De subwoofer doet zijn werk naar behoren, want bombastische scènes hoor (en voel) je heerlijk nadreunen. Teufel pronkt op de productdoos weliswaar met ondersteuning voor Dolby Atmos, maar daar merk je in de praktijk eigenlijk niks van. Er ontbreken simpelweg hoogtekanalen om zo'n audiospoor goed te verwerken. Desalniettemin is de Cinebar 22 voor liefhebbers van films, series en games een absolute aanrader.
Films en series met de nodige actiescènes komen dankzij de Cinebar 22 zeer goed tot hun recht.
Teufel Cinebar 22 kopen?
De Teufel Cinebar 22 is een aanwinst voor elke kleine tot middelgrote kamer. Je krijgt deze soundbar/subwoofer-combinatie in enkele minuten aan de praat, waarna je luistert naar een vol televisiegeluid met ruimtelijke effecten. Overige pluspunten zijn de duidelijke afstandsbediening en het Nederlandstalige display. Houd wel rekening met een behoorlijke adviesprijs van zo'n zeshonderd euro.