ID.nl logo
Zo kun je je Eufy-camera zonder abonnement gebruiken
Zekerheid & gemak

Zo kun je je Eufy-camera zonder abonnement gebruiken

De camera’s van het merk Eufy, inclusief de deurbellen, kunnen hun beelden opslaan in de cloud. Op die manier kun je er altijd en overal bij. Maar wist je dat je deze apparaten ook prima zonder abonnement kunt gebruiken? Je hebt dan wel de Eufy Homebase nodig. Wat kun je zoal zonder abonnement?

In dit artikel geven antwoord op de onderstaande vragen, zodat je na het lezen een weloverwogen keuze kunt maken over het Eufy-systeem van het Chinese Anker.

Wanneer je een camera of deurbel koopt van Eufy (onderdeel van Anker), dan is de kans groot dat je daar een Homebase bij krijgt. Niet elk model wordt hier standaard mee geleverd, maar in principe zijn alle camera’s en deurbellen te koppelen aan zo’n thuisbasis. Met die basis kun je beelden lokaal opslaan en bekijken, aangezien de Homebase interne opslagruimte aan boord heeft. De beelden kun je vervolgens (beveiligd) binnen de gratis beschikbare applicatie (zowel voor Android als iOS) bekijken.

Benieuwd naar de spullen van Eufy?

Hier vind je alle beveiligingscamera's op een rijtje!

Wat heb je dan aan Eufy Cloud Storage?

Ondertussen kun je ook een abonnement afsluiten bij Eufy, waarmee je precies hetzelfde kunt doen. De beelden die je normaal gesproken lokaal zou opslaan, sla je met een abonnement in de cloud op – op de servers bij het bedrijf, om precies te zijn. Dat betekent dat je de beelden altijd kunt bekijken, waar je ook ter wereld bent. Eufy biedt in totaal vier verschillende soorten abonnementen aan. We zetten de vier opties hieronder op een rijtje en vertellen je ook meteen wat je daar dan maandelijks of jaarlijks aan kwijt bent.

Verschillende Eufy-abonnementen

  • Basis (maandelijks): 3 dollar per maand per camera.
  • Basis (jaarlijks): 30 dollar per jaar (omgerekend 2,50 dollar per maand) per camera.
  • Plus (maandelijks): 10 dollar per maand voor maximaal tien camera’s.
  • Plus (jaarlijks): 100 dollar per jaar (omgerekend 8,34 dollar per maand) voor maximaal tien camera’s.

In alle gevallen krijg je toegang tot 30 dagen terugkijken. Na de dertigste dag worden de beelden automatisch verwijderd.

Met een abonnement kun je beelden vanaf een computer bekijken, maar je kunt ze ook downloaden en dus offline opslaan, bijvoorbeeld op een externe schijf of op een NAS. Dan loop je dus niet tegen de beperkingen aan van de Homebase. De opslagruimte van de eerste versie van die basis was nog uit te breiden met een microSD-kaart (tot 128 GB), maar de tweede versie van de Homebase houdt het bij 16 GB aan beschikbare ruimte om video’s op te slaan.

Wat kun je zónder Eufy-abonnement?

In principe kun je de Eufy-camera’s en -deurbellen prima zonder abonnement gebruiken. Je loopt daarmee geen functionaliteiten mis. In beide gevallen kun je de beelden opslaan en krijg je toegang tot alle opties die de apparaten bieden. Je hebt hiervoor dus wel die eerdergenoemde Homebase nodig. Eufy levert dat basisstation mee met een hoop producten, maar bijvoorbeeld niet bij de Eufy Video Doorbell Battery Slim. Die werkt geheel zonder basis (maar je kunt hem er wel aan koppelen).

Momenteel bestaan er drie soorten Homebase-modellen. De eerste Homebase heeft 4 GB interne opslagruimte en laat je die ruimte uitbreiden met een microSD-kaart. De Homebase 2 biedt 16 GB aan ruimte, maar is verder niet uit te breiden. Tot slot is er de Homebase S380 (ook wel Homebase 3 genoemd) die externe harde schijven tot 16 TB ondersteunt en zelf 16 GB ruimte biedt. Dan kun je dus jarenlange alle video’s opslaan die je wilt, zonder maandelijks aan kosten vast te zitten.

Maar dan moet je dus wel flink investeren in goede hardware. Niet alleen heb je recente Eufy-hardware nodig, ook dien je een goede, externe harde schijf te kopen. Op zich niets mis mee, maar onthoud dat overal kosten aan verbonden zijn. Eufy claimt dat je met 4 GB aan lokale ruimte een maand aan content kunt opslaan. 16 GB komt dan neer op ruim vier maanden, terwijl 16 TB het mogelijk uithoudt tot ruim 333 jaar. In deze berekening gaan we uit van één camera.

©PXimport

Maar wanneer kan zo’n abonnement nodig zijn?

Als je zonder abonnement werkt, moet je er ook rekening mee houden dat de Homebase kan worden gestolen bij een inbraak. Aangezien de beelden dan alleen lokaal opgeslagen zijn, en dus niet op online servers, ben ook meteen al je beelden kwijt. Je kunt die beelden dan niet delen met de politie en je kunt ook niet meer opnieuw bekijken wat al was opgenomen. Mocht je dat een beangstigend idee vinden, dan is de investering in een maand- of jaarabonnement misschien een idee.

Als de beelden op een externe server staan, heb je ze bij de hand wanneer dat nodig is (tot dertig dagen dan, want daarna worden ze automatisch gewist). Dat is niet ideaal, maar gelukkig kun je bepaalde opnames offline beschikbaar maken op de computer (mocht dat nodig zijn). Kortom: een abonnement nemen op Eufy-diensten is niet echt nodig, zeker niet als je een Homebase hebt staan. Wil je daar liever niet in investeren, dan kun je het abonnement overwegen.

Bekijk de video hieronder om meer te weten te komen over bewakingscamera's rond jouw huis en de regels daaromtrent!

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.