ID.nl logo
Proef met OV-ebikes NS start 30 september
Mobiliteit

Proef met OV-ebikes NS start 30 september

Of het nu voor het laatste stukje woon-werkverkeer is of omdat je ergens in Nederland lekker wilt fietsen: de OV-fiets van de NS is een uitkomst. Vanaf 30 september kun je voortaan ook een elektrische OV-fiets huren. Het gaat om een proef van een jaar.

Op vier stations in Nederland komen een jaar lang 30 OV-ebikes te staan. Station Driebergen-Zeist heeft de primeur. Kort na 30 september komen er nog drie stations bij. Welke dat zijn, is nu nog niet bekend.

Om een ebike te huren heb je – net als voor de gewone OV-fiets – een persoonlijke OV-chipkaart nodig met daarop het gratis OV-fietsabonnement. Heb je een NS Flex abonnement, dan heb je dat niet nodig. In de NS-app kun je kijken of er OV-ebikes beschikbaar zijn. Reserveren via de app kan niet. Houd er ook rekening mee dat je de elektrische OV-fiets moet inleveren op het station waar je hem gehuurd hebt. Bij de gewone OV-fiets hoeft dat niet: die kun je op elk station inleveren.

Station Driebergen-Zeist heeft de primeur; vanaf 30 september kun je hier een OV-ebike huren. | Foto: NS / Arno Leblanc

Specificaties

Over de specificaties van de fietsen (die afkomstig zijn van het bedrijf Noord) is nog niet veel bekend. Wel zegt de NS dat de fietsen volledig opgeladen zijn op het moment dat ze worden gehuurd. Zelf opladen is uitdrukkelijk verboden. Reizigersvereniging Rover weet verder te melden dat je tijdens het fietsen de resterende actieradius duidelijk kunt aflezen op het stuurdisplay. De actieradius hangt af van de gebruikte ondersteuningsstand. In de zwaarste ondersteuningsstand kan minimaal 50 kilometer worden gereden, in de lichtste stand is dat minimaal 110 kilometer.

GPS

De nieuwe fietsen zijn uitgerust met een GPS-zender. De locatiegegevens daarvan worden verstuurd naar de leverancier van de fiets en zullen tijdens de pilot gebruikt worden om reisafstanden, gebruik en snelheid in kaart te brengen. Ook kan een eventuele gestolen fiets met deze data weer worden gevonden. De NS zegt – Met het oog op de privacy –nadrukkelijk dat deze locatiedata gescheiden worden van de persoonsgegevens van degene die de fiets gehuurd heeft. Noch de NS, noch de leverancier weten dus waar individuele fietsers geweest zijn.

Tarieven

Wil je een OV-ebike huren, dan kost je dat 10 euro per dag (ter vergelijking: de gewone OV-fiets kost 4,15 euro). Wordt de fiets gestolen en kun je geen fietssleutel laten zien, dat moet je 1750 euro betalen. Dat bedrag ben je ook verschuldigd wanneer je de fiets na 21 dagen nog niet ingeleverd hebt. Overigens wordt de OV-ebike niet op slot gezet met het automatische slot dat je misschien kent van de gewone OV-fiets, maar met een regulier ringslot (Abus) met insteekketting (AXA).

Vanaf deze herfst in het op een viertal NS-stations mogelijk om een elektrische OV-fiets te huren.
Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april
Huis

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen komt op 16 april uit voor Nintendo Switch.

Dat heeft Nintendo vanmiddag aangekondigd in een speciale Direct-uitzending die om de game draait. Ondanks dat de game voor de eerste Switch verschijnt, zal hij via backwards compatibility ook speelbaar zijn op Nintendo Switch 2.

In de Tomodachi Life-games van Nintendo kunnen spelers zelf Mii-personages creëren en bijvoorbeeld baseren op het uiterlijk van henzelf, vrienden en familie of beroemdheden. Deze Mii's leiden vervolgens hun eigen leven op een eiland, wat allerlei gekke en hilarische situaties oplevert. Spelers kunnen zelf ook invloed uitoefenen op deze verschillende situaties.

Watch on YouTube

Over Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen

In de Direct-uitzending werd meer informatie gegeven over het aankomende Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen. Zo is duidelijk dat spelers hun Mii-personages unieke persoonlijkheden, gewoontes en woningen kunnen geven. Spelers kunnen tijdens de game zien waar de personages aan denken, en ze helpen bij problemen. De tijd in de game verstrijkt daarbij net zo snel als in de echte wereld, wat het de moeite waard maakt om het spel op verschillende momenten op te starten.

Het is daarbij mogelijk om de verschillende Mii-personages kennis met elkaar te laten maken, om te zien wat er vervolgens gebeurd. Personages kunnen bijvoorbeeld praten over hun favoriete eten en filmgenres. Het is daarnaast mogelijk om acht Mii-personages bij elkaar in een huis te laten wonen, wat weer unieke reacties van de personages veroorzaakt.

Op het eiland waar de game zich afspeelt kunnen spelers de personages winkels te laten bezoeken. Bijvoorbeeld een supermarkt waar allerlei etenswaren worden verkocht, of de mogelijkheid om kleding en kostuums te kopen. In een speciale marktkraam worden redelijk geprijsde artikelen meerdere malen per dag ververst.

Ook is er een ontwerpatelier, waar spelers verschillende voorwerpen kunnen maken, waaronder kledingstukken, versiering voor huizen en zelfs huisdieren. Het eiland kan sowieso naar eigen smaak worden ingedeeld, met bankjes, bomen, planten en meer.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!