ID.nl logo
Zo scan je een QR-code
© Reshift Digital
Huis

Zo scan je een QR-code

Het is een handige manier om snel mee naar een website te linken, informatie te geven of als extra beveiligingsmaatregel: de QR-code zie je steeds vaker voorbij komen maar voor veel mensen is het nog steeds een raadsel hoe je die nu precies moet scannen. Er zijn verschillende manieren mogelijk om een QR-code te scannen en wij leggen er een paar uit. Zo kun je een QR-code scannen.

QR staat voor Quick Response en is eigenlijk hetzelfde als een barcode. Alleen bestaat deze code uit meer vierkante blokjes in plaats van streepjes en cijfertjes. De codes kunnen voor van alles en nog wat gebruikt worden: om je extra informatie over één specifiek iets te geven, om je toegang te geven tot de wifi of om je bijvoorbeeld iets te laten downloaden.

Via de camera op je telefoon

Op veel smartphones wordt tegenwoordig automatisch een QR-code scanner ingebouwd in de camerafunctie van je telefoon. Om te testen of dit bij jou het geval is, hoef je slechts je camera-app te openen en de lens op een QR-code te richten. Als er een scanner in zit, dan detecteert deze automatisch de code en zal vragen of je naar de gelinkte webpagina wil gaan.

In sommige gevallen moet je ook daadwerkelijk op de knop drukken, alsof je een foto maakt, om de code daadwerkelijk te scannen. In dat geval zal de camera-app op je telefoon vanzelf om de juiste actie vragen.

©PXimport

Gebruik een app

Als er geen scanner in je camerafunctie zit, kun je natuurlijk ook een specifieke app downloaden waarmee je QR-codes kunt scannen. Dit loont als je bijvoorbeeld een expositie bijwoont waarbij extra informatie of audiotours via QR-codes wordt weergegeven. Als je hem daarna niet meer nodig hebt, kun je de app altijd nog verwijderen. Enkele simpele scan apps zijn QR & Barcodescanner van Gamma Play waarmee je dus ook direct barcodes kunt scannen of de QR-scanner en barcodescanner van QR Easy of voor iOS de QR Code Scanner van Tiny Lab.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube