ID.nl logo
Review OnePlus Nord CE 4 Lite – Niet de slimste keuze in zijn prijssegment
© ID.nl
Huis

Review OnePlus Nord CE 4 Lite – Niet de slimste keuze in zijn prijssegment

De OnePlus Nord CE 4 Lite oogt flitsend, heeft op papier prima specificaties en is met zijn adviesprijs van 329 euro een interessante keuze als (eerste) betaalbare smartphone. Bijvoorbeeld voor je kind of oudere vader of moeder. In deze OnePlus Nord CE 4 Lite-review nemen we het toestel onder de loep.

Oké
Conclusie

De OnePlus Nord CE 4 Lite is een mooie en prima smartphone die niet weet uit te blinken. Dat komt vooral door tegenvallende technische keuzes en een achterblijvend updatebeleid. Je kunt completere telefoons voor hetzelfde geld kopen.

Plus- en minpunten
  • Flitsend en compleet ontwerp
  • Goed en groot scherm
  • Veel opslagcapaciteit
  • Lange accuduur
  • Zonder snelle oplaadadapter
  • Relatief langzaam
  • Mist functies
  • Korter updatebeleid

OnePlus verkoopt de Nord CE 4 Lite in twee kleuren: knalblauw en zilver. Wij hebben de zilveren versie getest, die op marketingafbeeldingen als een fraaie spiegel oogt maar na een uur gebruik al onder de vingerafdrukken zit. Jammer, maar de kunststof telefoon blijft luxe ogen en houdt prettig vast. Met zijn IP54-certificering kan de smartphone tegen een kleine regenbui. Volledig waterdicht is hij echter niet. Pas dus op bij het zwembad.

©Rens Blom

De telefoon ziet er naar onze mening fraai uit.

We zijn blij met de 3,5mm-audiopoort en het simkaartslot, waar je twee simkaarten of een simkaart en microSD-kaartje in kwijt kunt. De vingerafdrukscanner onderin het scherm werkt accuraat. Dankzij de NFC-chip kun je contactloos pinnen met het toestel.

Mooi scherm

De Nord CE 4 Lite laat een positieve indruk achter met zijn scherm. Het grote 6,67inch-oledscherm oogt kleurrijk en mooi, kan fel genoeg om leesbaar te zijn in de zonnige buitenlucht en toont een scherpe Full-HD-resolutie. De verversingssnelheid tot 120 Hz maakt het beeld lekker soepel. In deze prijsklasse is het scherm niet bovengemiddeld qua kwaliteit of functies, maar wel ruim voldoende.

©Rens Blom

Het scherm krijgt een dikke voldoende.

Enthousiast worden we ook van de ruime hoeveelheid ingebouwde opslagcapaciteit (256 GB) en de lange accuduur van ruim een dag. De grote 5110mAh-accu houdt het lekker lang vol. Opladen kan met 80 watt heel snel, maar dan moet je wel zelf een snellaadadapter kopen of toevallig al hebben. OnePlus levert de smartphone namelijk alleen met een usb-c-kabel. De officiële snellaadadapter is met een adviesprijs van veertig euro best duur. Met een andere adapter gaat het opladen trager.

©Rens Blom

In de doos zit geen snelle oplaadadapter, wat jammer is.

Technische keuzes stellen teleur

De prestaties van de smartphone vallen ons tegen. De gebruikte Qualcomm Snapdragon 695 5G-processor is al een paar jaar oud en zit ook in voorgaande goedkopere OnePlus-smartphones. Waar veel concurrerende merken nieuwe chips in nieuwe toestellen stoppen, houdt OnePlus dus vast aan een oude bekende. Die keuze maakt de Nord CE 4 Lite langzamer dan sommige vergelijkbaar geprijsde telefoons. De ruime hoeveelheid werkgeheugen (8 GB) verandert daar niets aan. De Nord CE 4 Lite is niet langzaam, maar ook niet per se snel. Dat roept de vraag op hoe soepel de telefoon na een paar jaar gebruik nog is.

©Rens Blom

Het toestel mist gebruikelijke functies als een groothoekcamera.

We missen, gelet op de prijs, ook verschillende functies. Ondersteuning voor het snellere wifi 6 bijvoorbeeld, en een groothoekcamera om foto's te schieten waar meer op past. De hoofdcamera is gelukkig wel van goede kwaliteit, zeker als je vooral foto's maakt om te delen op sociale media of als herinnering voor jezelf en dierbaren.

©Rens Blom

De hoofdcamera is van goede kwaliteit.

©Rens Blom

De bloemen staan er lekker scherp op, met iets té levendige kleuren.

©Rens Blom

Een zon door de wolken heen is een lastige situatie voor een smartphonecamera, maar de OnePlus Nord CE 4 Lite staat zijn mannetje.

Software

De Android 14-software op de Nord CE 4 Lite werkt prima en is vergelijkbaar met die op een Oppo-telefoon. OnePlus en Oppo vallen namelijk onder hetzelfde moederbedrijf. Jammer vinden we dat OnePlus allerlei commerciële apps op de Nord CE 4 Lite plaatst, waaronder Bubble Pop, Tile Match, LinkedIn en Agoda. Het bedrijf verdient hier geld aan. Je kunt deze apps wel uitschakelen of verwijderen.

©Rens Blom

OnePlus installeert ongevraagd allemaal apps en games op de telefoon.

Het updatebeleid is ondergemiddeld voor een toestel in deze prijsklasse. OnePlus garandeert twee Android-upgrades en drie jaar beveiligingsupdates. Voor minder kun je de Samsung Galaxy A35 kopen, die vijf jaar updates krijgt en dus langer compleet en veilig te gebruiken is.

Conclusie: OnePlus Nord CE 4 Lite kopen?

De OnePlus Nord CE 4 Lite is een mooie en prima smartphone die niet weet uit te blinken. Dat komt vooral door tegenvallende technische keuzes en een achterblijvend updatebeleid. Je kunt completere telefoons voor hetzelfde geld kopen.

▼ Volgende artikel
LG stopt mogelijk ook met 8k-televisies produceren
Huis

LG stopt mogelijk ook met 8k-televisies produceren

Technologiebedrijf LG Electronics zou stoppen met het produceren van 8k-televisies. Dit in navolging van Sony en TCL.

FlatpanelsHD claimt (via Tweakers) dat LG al geen 8k-televisies met lcd- en oledtechnologie meer aanbiedt. Ook de QNED99T, een 8k-scherm met een miniledpaneel, zou sinds begin dit jaar niet meer verkocht worden. LG gaf wel aan dat de productie voor onbepaalde tijd gepauzeerd is en dat het in de toekomst weer opgestart kan worden indien daar binnen de markt vraag naar is.

8k-televisies lijken te verdwijnen

Sony stopte in 2025 ook al met het aanbieden van 8k-televisies, en TCL stopte daar in 2023 mee. Onlangs werd bekendgemaakt dat laatstgenoemde bedrijf samen met Sony werkt om voortaan televisies uit te brengen, waarbij TCL een meerderheidsbelang van 51 procent heeft.

Naast bovengenoemde bedrijven lijkt ook Samsung 8k-televisies op een laag pitje te zetten. Daarmee zien dus zo goed als alle grote televisieproducenten af van het aanbieden van 8k-televisies. De merkbare verschillen tussen 4k- en 8k-televisies zijn klein, maar 8k-televisies kosten relatief veel ten opzichte van andere modellen. Het lijkt er dan ook op dat de vraag naar deze panelen op dit moment te laag is om de tv’s te produceren.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Switch is de bestverkochte Nintendo-console ooit
© Reshift Digital BV
Huis

Switch is de bestverkochte Nintendo-console ooit

Geen Nintendo-spelcomputer is ooit zo goed verkocht als de Nintendo Switch: er zijn inmiddels 155,37 miljoen exemplaren van verkocht.

Het bedrijf kondigde zijn kwartaalcijfers van het kwartaal dat eindige op 31 december 2025 aan, waaruit dit blijkt. In de laatste negen maanden van vorig jaar zijn nog eens 1,36 miljoen exemplaren van de Switch verkocht, waardoor het totale aantal op 155,37 miljoen exemplaren is gekomen.

Overigens is het wel belangrijk om daarbij te vermelden dat Nintendo het niet over verkoopcijfers naar consumenten heeft, maar naar winkels. Het gaat dus om het totaal aantal verscheepte consoles naar retail.

Meest succesvolle Nintendo-console aller tijden

Daarmee heeft de in 2017 uitgekomen Nintendo Switch de totale verkoopaantallen van de Nintendo DS ingehaald - dat tot voor kort de bestverkochte (draagbare) spelcomputer van Nintendo was. De Switch staat nu dus bovenaan. Alleen de PlayStation 2 van Sony is meer verkocht - naar schatting zo'n 160 miljoen exemplaren.

Nintendo verwacht in het huidige fiscale jaar, dat tot 1 april loopt, nog eens 750.000 exemplaren van de Switch te verkopen. De Switch is een gigantisch succes voor het bedrijf, mede door het concept: het gaat om een hybride console, die zowel als draagbare spelcomputer gebruikt kan worden, als aan de televisie aangesloten kan worden.

Nintendo Switch 2

Afgelopen jaar bracht Nintendo ook de Nintendo Switch 2 uit. Ook daar zijn verkoopcijfers van bekend. Van de Switch 2 zijn wereldwijd inmiddels 17,37 consoles geleverd. De drie laatste maanden van het jaar gingen er 7,01 miljoen exemplaren van de Switch 2 over de toonbank.

Afgelopen najaar verhoogde Nintendo al de verwachte verkoopcijfers van de Switch 2 voor dit fiscale jaar van 15 miljoen naar 19 miljoen. Gezien de huidige cijfers en met nog tot eind maart te gaan lijkt het er dan ook op dat het bedrijf dit gaat halen.

Verkoopcijfers van games

Tot slot heeft het bedrijf ook de totale verkoopcijfers van succesvolle Switch- en Switch 2-games aangekondigd. Hieronder volgen de wereldwijde verkoopcijfers van enkele Switch 2-games:

  • Mario Kart World: 14,03 miljoen

  • Donkey Kong Bananza: 4,25 miljoen

  • Pokemon Legends: Z-A – Nintendo Switch 2 Edition: 3,89 miljoen

  • Kirby Air Riders: 1,76 miljoen

Totale verkoopcijfers van een aantal Switch-games:

  • Mario Kart 8 Deluxe: 70,59 miljoen

  • Animal Crossing: New Horizons: 49,32 miljoen

  • Super Smash Bros. Ultimate: 37,44 miljoen

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild: 33,64 miljoen

  • Super Mario Odyssey: 30,27 miljoen

  • Pokemon Scarlet / Pokemon Violet: 28,08 miljoen

  • Pokemon Sword / Pokemon Shield: 27,08 miljoen

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: 22,40 miljoen

  • Super Mario Party: 21,28 miljoen

  • New Super Mario Bros. U Deluxe: 18,80 miljoen

  • Nintendo Switch Sports: 17,84 miljoen

  • Super Mario Bros. Wonder: 17,15 miljoen

  • Super Mario Party Jamboree: 9,41 miljoen

  • Pokemon Legends: Z-A (Switch-versie): 8,41 miljoen

  • Super Mario Galaxy: 2,28 miljoen

  • Super Mario Galaxy 2: 2,24 miljoen

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.