ID.nl logo
Microsoft bemant helft van HTML5-werkgroep W3C
© Reshift Digital
Huis

Microsoft bemant helft van HTML5-werkgroep W3C

Het W3C heeft zijn eigen werkgroep voor de stabiele html5-standaard nu gevuld met vier experts. Twee daarvan zijn Microsoft-mensen, één is van Apple en één is een niet-browser gebonden deskundige.

De standaardenorganisatie voor webstandaarden maakt werk van de eigen html5-standaarrd (hypertext markup language). Deze nog vast te leggen stabiele of 'bevroren' standaard van het W3C (World Wide Web Consortium) is niet te verwarren met de dynamische, 'levende' standaard voor html5 waar de oorspronkelijke werkgroep WHATWG mee doorgaat.

Benoemingen

De W3C-specificaties voor html5 moeten een duidelijk vastgelegde en daarmee makkelijker haalbare standaard opleveren. Voor de invulling hiervan zijn nu vier experts benoemd. Zij zijn gekozen uit een hele reeks aan aanmeldingen, meldt het W3C in een bericht op de mailinglijst.

De nieuwe opstellers van de ene html5-standaard zijn Microsoft-werknemers Travis Leithead en Erika Doyle Navara, Apple-werknemer Ted O'Connor, en de externe consultant Silvia Pfieffer. Laatstgenoemde is gespecialiseerd in html-video en heeft eigen bedrijven Ginger Technologies en Vquence.

'Vanwege hun kwalificaties'

Mede-voorzitter Paul Cotton van de HTML Working Group van het W3C stelt dat deze vier zijn aangewezen als htm5-editors na een evaluatie van alle aanmeldingen. Op basis van hun individuele kwalificaties, maar ook vanwege de combinatie daarvan, zijn zij gekozen, meldt Cotton op de mailinglijst. Hij is in dienst bij Microsoft en al jaren betrokken bij het W3C en de html-werkgroep daarvan om tot een stabiele html5-standaard te komen.

Naast de vier nu benoemde html5-editors komt er nog een technische editor, meldt Cotton in het bericht over de nieuwe werkgroepleden. Voor die vijfde positie wordt nog een geschikte kandidaat gezocht. De in het benoemingsbericht gelinkte vacature voor technical editor lijkt echter offline te zijn.

Rennen of stilstaan

Cotton is mede-voorzitter samen met IBM-werknemer Sam Ruby en Apple-werknemer Maciej Stachowiak. Deze drie hebben de vier nieuwe editors gekozen voor de html5-standaard van het W3C, wat een stabiele momentopname moet zijn van de zogeheten 'html next'-standaard die constant in ontwikkeling blijft.

De voorheen nog eenduidige html5-standaard viel onder W3C-veteraan Ian Hickson, die in dienst is bij Google. De werkgroep WHATWG (Web Hypertext Applications Technology Working Group) van Hickson slaat nu dus een eigen weg in, voor een constant in ontwikkeling zijnde standaard voor de universele taal voor webpagina's. Dit moet zowel nieuwe functies in rap tempo brengen, maar ook fouten snel repareren.

In 2014

Het W3C verwacht voor zijn stabiele html5-standaard in 2014 tot een 'recommended status' te kunnen komen. Die streefdatum is mede haalbaar door "aanzienlijke fondsen" van sponsors Microsoft, Adobe en Google, meldt de webstandaardenorganisatie in een blogbericht.

Dankzij die financiering kan het W3C extra personeel inzetten voor de ontwikkeling van html5. Dit betreft zowel het opstellen van de specificaties als het testen van interoperabiliteit op een breed bereik aan platformen en apparaten: uiteenlopend van verschilllende browsers op pc's en laptops tot smartphones, e-readers, set-top boxes voor tv's en meer.

▼ Volgende artikel
Streamingdienst SkyShowtime gaat in prijs omhoog
Huis

Streamingdienst SkyShowtime gaat in prijs omhoog

Streamingdienst SkyShowtime heeft een prijsverhoging aangekondigd: alle verschillende abonnementen gaan vanaf 24 februari in prijs omhoog.

Dat heeft het bedrijf afgelopen weekend aangekondigd. Zowel het standaard abonnement met als die zonder reclame gaat met een euro omhoog. De maandprijs van SkyShowtime met reclame gaat van 5,99 euro naar 6,99 euro. Het standaard abonnement zonder reclame gaat van 8,99 euro naar 9,99 euro per maand.

Dan is er nog het Premium-abonnement, dat kijkers content in een 4k-resolutie laat streamen: deze gaat van 11,99 euro naar 13,99 euro per maand. Overigens zijn er ook abonnees die levenslang vijftig procent korting blijven houden. Die korting blijft gelden, maar dan natuurlijk wel voor de nieuwe bedragen.

Over SkyShowtime

SkyShowtime - dat vooralsnog wel in Nederland, maar niet in België beschikbaar is - betreft een streamingdienst met films en series van Paramount+, Showtime, Sky en andere netwerken. Er zijn series als Dexter, The Office, Yellowjackets, Twin Peaks en 1993 op te zien. Qua films zijn er onder andere The Naked Gun, Wicked, Gladiator 2 en The Godfather op te vinden.

In Nederland hebben film- en serieliefhebbers de keuze uit diverse streamingdiensten, waaronder Apple TV, Amazon Prime Video, Disney+ en natuurlijk Netflix. Bijna alle streamingdiensten gooien de prijzen van hun abonnementen om de zoveel tijd omhoog.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Check de nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer
Huis

Check de nieuwe The Super Mario Galaxy Movie-trailer

Nintendo heeft gisteren tijdens een speciale Direct-livestream een nieuwe trailer getoond van de aankomende animatiefilm The Super Mario Galaxy Movie.

Het bedrijf liet afgelopen vrijdag al weten een Direct uit te zenden rondom de aankomende film, en afgelopen zondag was deze te zien. In de nieuwe trailer die werd vertoond is te zien hoe Mario en Luigi bij een soort omgekeerde piramide aankomen - een bouwwerk dat ook in het spel Super Mario Odyssey zat - en hoe ze hier vervolgens in gaan.

Daar maken ze kennis met Yoshi, een dinosaurus die al sinds Super Mario World deel uitmaakt van de Mario-spellen. Ook personages als Baby Mario, Baby Luigi en Birdo worden voor het eerst gespot.

Watch on YouTube

Over The Super Mario Galaxy Movie

Nadat enkele jaren geleden de uiterst succesvolle animatiefilm The Super Mario Bros. Movie uitkwam - logischerwijs gebaseerd op de langlopende Mario-reeks van Nintendo - werkt het bedrijf samen met Illumination al enige tijd aan het vervolg, The Super Mario Galaxy Movie.

Net zoals The Super Mario Bros. Movie lijkt ook het vervolg elementen uit allerlei verschillende Mario-games te pakken, al gebruikt deze nieuwe film de insteek van de twee Super Mario Galaxy-games, waarin Mario het universum afreist.

Diverse acteurs uit de eerste film keren terug in dit vervolg. Mario en Luigi worden wederom ingesproken door Chris Pratt en Charlie Day, en Jack Black vertolkt wederom de stem van Bowser. Ook acteurs als Keegan-Michael Key en Anya Taylor-Joy keren terug. De stem van Bowser Jr. zal in deze film ingesproken worden door Benny Safdie - vooral bekend voor zijn regiewerk - en het personage Rosalina krijgt een stem via Oscar-winnares Brie Larson.

Nintendo heeft daarnaast aangekondigd dat The Super Mario Galaxy Movie wereldwijd - op sommige markten na - op 1 april dit jaar in première zal gaan. Eerst was sprake van 3 april, maar dit is dus naar voren gehaald. In Japan gaat de film pas later die maand in première.

Nintendo-films

Nintendo zet steeds meer in op het uitbrengen van films gebaseerd op IP van het bedrijf. Naast deze Mario-films werkt Nintendo ook aan een live-action verfilming van The Legend of Zelda-reeks, die in 2027 in de bioscoop zal draaien en daarna naar Netflix komt. Volgens geruchten gaat het bedrijf ook werken aan een spin-off-animatiefilm rondom Donkey Kong, die in de Mario-films wordt ingesproken door Seth Rogen.

Nintendo gaf onlangs in een gesprek met investeerders aan dat ze de verfilmingen niet maken om op korte termijn winst te maken, maar om de franchises van het bedrijf bij een nog groter publiek vanzelfsprekend te maken - wat op de lange termijn de games van het bedrijf nog populairder moet maken.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.