ID.nl logo
Aan tafel! Zo maak je zelf mooie menukaarten in Word
© Reshift Digital
Huis

Aan tafel! Zo maak je zelf mooie menukaarten in Word

Wanneer je een etentje organiseert is het voor de gasten wel zo leuk om te weten wat er op het menu staat, of zelfs uit welke lekkernijen ze zoal kunnen kiezen. We gaan hiervoor zelf een mooie menukaart maken in Word, waar je genodigden vast en zeker mee verrast!

Als je geen genoegen met de voorgekauwde sjablonen van Word, maak je met een klein beetje moeite zelf een ontwerp vanaf nul. Vertrek van een nieuw leeg document waarbij je in het tabblad Indeling bij Afdrukstand aangeeft dat je een liggend formaat op het oog hebt. In dit voorbeeld ga je voor een gevouwen menukaart die je rechtop op tafel plaatst.

Iedere kaart maak je uit één A4-vel. De kaart meet dichtgevouwen 12 bij 17 centimeter. Daarom trek je een rechthoek van deze afmetingen met Invoegen / Vormen. Om heel precies te werken, klik je op de vorm waarmee de tab Vormindeling in beeld komt. Daar geef je de hoogte en breedte in. 

Bij Vormopvulling geef je aan dat er geen opvulling is en bij Vormcontour kies je voor een stippellijn in een zachtgrijze kleur en lijndikte van ½ punt. Straks zul je deze stippellijn gebruiken om de kaart uit te snijden.

©PXimport

Afbeelding invoegen

Je voegt de achtergrondafbeelding in met Invoegen / Afbeelding / Afbeelding invoegen van dit apparaat. Klik met de rechtermuisknop op de ingevoegde afbeelding en selecteer Tekstterugloop / Achter tekst. Vervolgens sleep je de hoekpunten van de afbeelding, zodat de afbeelding iets hoger en breder wordt dan de rechthoek die je daarnet hebt getekend.

Klik nu op het kader dat je hebt getrokken. Hierdoor zie je de handvatten verschijnen aan de vier hoeken en in het midden van iedere zijde. Je kunt je op zo’n handvat richten om een lijn te trekken die de vouw van de kaart aanduidt. 

Met Invoegen / Vormen selecteer je de vorm Lijn. Houd de Shift-toets ingedrukt en sleep een verticale lijn in het midden van de kaart. Ook hier moet je de dikte van de lijn op ½ punt en de kleur op zachtgrijs instellen.

©PXimport

Tekst toevoegen

Bovenop de achtergrond komt de titel van de menukaart. In het tabblad Invoegen gebruik je de opdracht Tekstvak / Tekstvak maken. Daarna sleep je dit vak naar de juiste plaats en je typt de tekst van de titel. Formatteer deze tekst op de gebruikelijke manier. Kies een tekstkleur die bij de achtergrond past.

Daarna moet je de witte achtergrond van het tekstvak nog verwijderen. Klik dus op de rand van het tekstvak met de rechtermuisknop en selecteer de opdracht Vorm opmaken. Wanneer je in het tekstvak rechtsklikt, zie je de opdracht Vorm opmaken niet. Maak de achtergrond van het tekstvak transparant.

©PXimport

Alles netjes uitgelijnd

Tijd voor de binnenkant. Zorg dat de liniaal te zien is. Is dat niet het geval, dan gebruik je het tabblad Beeld waar je in de groep Weergeven het vak Liniaal aanvinkt. Met het tabblad Invoegen voeg je een nieuwe lege pagina toe. Omdat de liniaal zichtbaar is, bepaal je heel nauwkeurig de plaats waar het vak voor de menutekst moet komen.

Selecteer in het tabblad Invoegen de opdracht Tekstvak en sleep dat vak op de juiste plaats. Plak of typ in dit vak de menutekst in die je op voorhand hebt klaargemaakt. Kies een elegant en leesbaar lettertype. Je kunt, als je dat graag hebt, nog grafische versiering aanbrengen. Hier hebben we een ornament uit Google geplakt. 

Druk eerst de voorkant af, stop de kaart opnieuw in de printer en daarna druk je de andere kant af. Vervolgens snijd je het papier langs de lichtgrijze stippellijn uit. Klaar is je menukaart!

Heb je de smaak te pakken en wil je vaker creatief uitpakken met Word? Dan raden we tenslotte de cursusbundel Word voor gevorderden aan. 

©PXimport

▼ Volgende artikel
Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt
Huis

Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt

Het is ergens in 2025 als Fable voor het eerst, een soort van, getoond wordt. Beelden volgen elkaar in rap tempo op. We zien de dame die de hoofdrol lijkt te spelen, geen HUD en vooral heel veel mooie filmpjes. Daarna begint het wild speculeren, de klachten over het hoofdpersonage, de vraagtekens over de gameplay. Gelukkig was daar gister de Xbox Developer Direct, waar Microsoft eens te meer bewees de code gekraakt te hebben.

Vóór de pandemie, toen de Electronic Entertainment Expo (E3) nog bestond en online showcases, Directs en State of Plays nog niet echt een ding waren, wisten gameboeren hun spellen prima te verkopen. Ontwikkelaars verschenen op het podium tijdens liveshows, praatten over hun games, speelden live een demo (wat net zo vaak goed als faliekant misging) en dergelijke presentaties werden afgewisseld met teasers, hypetrailers en (nog verder terug) zelfs weleens grafieken en verkoopcijfers. Hoe anders is de wereld anno nu.

Watch on YouTube

Trailers vol trailers

Klaar zitten voor The Game Awards, een gemiddelde Direct, Showcase of Summer Game Fest is leuk, maar niet hetzelfde als ‘toen’. Want de formule is inmiddels bekend. Een half uur, een uurtje, een paar uur lang wordt er de ene na de andere trailer op je hersenen afgevuurd. Wat is ‘reclame’ en wat niet? Geen idee. Standaard zijn de animegames die elkaar zo rap opvolgen dat de gemiddelde kijker niet eens meer weet waar de ene game begint en de ander ophoudt. Meestal zit er een klapper aan het begin, waarna het grote wachten op de klapper aan het einde begint.

Vraag iemand een week later wat ie gezien heeft, en meer dan de helft van de getoonde games is waarschijnlijk uit het geheugen verdwenen.  En al die flarden van beelden zonder fatsoenlijke uitleg leiden vaker wel dan niet tot hetzelfde als die ene soort van trailer van Fable: speculaties, wild geroep en vraagtekens. Het komt de online discussie rondom games niet ten goede.

©Playground Games

Hoe anders was de inmiddels traditionele Xbox Developer Direct. Langer dan een uur, voor maar vier games. Die games kregen zodoende alle tijd, net als de ontwikkelaars. Gameplaybeelden zijn niet aan te slepen, verscheidene modi worden uitgebreid besproken en zelfs de kleinste details krijgen meer dan genoeg ademruimte. Zo horen we tijdens de Forza Horizon 6-presentatie dat het nummer van je eigen hangar (78) gekozen is omdat de game zich afspeelt in Japan, en die cijfers daar een positieve lading hebben. Fijn om te horen hoe scherp het oog voor detail van een ontwikkelaar is. Dat zegt iets over het project. En het is ook iets wat je never nooit in een hypetrailer van anderhalve minuut langs had zien komen.

Trailers vol trailers

En dus zit ik gisteravond te genieten. Niet eens per se van de games, want ze vallen net niet in mijn straatje. Forza Horizon 6 vind ik héél indrukwekkend en de game zal ongetwijfeld miljoenen spelers perfect bedienen, maar ik ben niet zo van het racen. Game Freak - de makers van Pokémon die eindelijk hun vleugels uitslaan met graphics uit dit decennium - komen met Beast of Reincarnation. Het ziet er oké uit. Double Fine vindt in mij ook geen fan en een multiplayer-pottenbakgame (Kiln) is niet iets wat hoog op mijn lijstje stond. Zelfs afsluiter Fable wist me met z’n levenssimulaties ook niet te overtuigen. Maar, nogmaals, wat heb ik genoten. Van ontwikkelaars die ruim de tijd kregen. Van de games, die van alle kanten belicht werden. Van de antwoorden die we kregen.

©Playground Games

Want wat ik nou precies van die games vond, is niet eens zo heel belangrijk. Veel belangrijker is dat iedereen dit keer in ieder geval een uitgebreid beeld kreeg van wat deze games nu precies worden. Een Xbox Developer Direct creëert geen valse hype. Van die vier getoonde games, weten we nu eigenlijk alles wat we redelijkerwijs moeten weten. Zoals bijvoorbeeld dat Fable een character creation-modus heeft, om maar iets te noemen. En plots zie je de discussies rondom de games gaan om… de inhoud. En niet op wilde speculaties rondom hoofdpersonages die helemaal niet vast blijken te staan. Love it.

▼ Volgende artikel
Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln
Huis

Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln

Tijdens de Xbox Developer Direct gisteren werden er naast Fable en Forza Horizon 6 ook twee andere games getoond: Game Freaks actie-rpg Beast of Reincarnation en de nieuwe Double Fine-game Kiln.

De Xbox Developer Direct werd gisterenavond uitgezonden en richt zich zoals elk jaar op het aan het woord laten van diverse ontwikkelaars. Daarbij lag de focus vooral op de studio Playground Games, en toonden zij de aankomende spellen Fable en Forza Horizon 6. Maar er werd meer getoond.

Beast of Reincarnation

Eén van de games die de revue passeerden, was Beast of Reincarnation. Deze actie-rpg speelt zich af in een post-apocalyptische versie van Japan. Daar gaan spelers op avontuur met Emma en Koo. Laatstgenoemde is een wolf die Emma vergezelt.

Het Japan in deze game wordt geteisterd door de 'Blight', en Emma en Koo moeten dit tegengaan door het op te nemen tegen krachtige vijanden genaamd Nushi en vervolgens hun krachten absorberen. Daarbij delen Emma en Koo een speciale connectie: wanneer Emma bijvoorbeeld een vijandelijke aanval tegenhoudt, zullen Koo's krachten zich opbouwen tot ze zogeheten Blooming Arts kan inzetten als aanval.

Beast of Reincarnation komt in de loop van aankomende zomer uit voor Xbox Series X en S, pc en PlayStation 5. Ook zal het spel meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Opvallend daarbij is dat de game ontwikkeld wordt door Game Freak, dat vooral bekend is van de Pokémon-games. Game Freak zelf is echter onafhankelijk van Nintendo.

Watch on YouTube

Kiln

De andere game die tijdens de Xbox Developer Direct gisteravond werd getoond, is Kiln. Deze nieuwe game van Double Fine Productions - een studio bekend om zijn unieke spellen zoals Psychonauts, Keeper en Broken Age - betreft een online multiplayergame waarin spelers aardewerk creëren met klei om een kleine geest uitrusting te geven.

Spelers bepalen daarbij zelf het uiterlijk van het harnas van dit wezen. De potten waarin hij plaats kan nemen kunnen vervolgens ook gedecoreerd worden naar smaak. Wanneer de uitrusting af is, vecht men het uit in 4v4-gevechten. Daarbij moet wel gelet worden op de vorm van het aardewerk, want een grotere creatie maakt de speler logischerwijs ook langzamer.

Kiln komt ergens aankomend voorjaar uit voor Xbox Series-consoles, PlayStation 5 en pc, en zal op release ook meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Geïnteresseerden kunnen zich alvast aanmelden voor een bètatest. Na de release van de game is het de bedoeling dat er nieuwe maps en modi aan het spel worden toegevoegd.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.